Dlaczego nie Evans?

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Why Didn't They Ask Evans?
2016-03-24
1994-11-15
Data 1. wydania:
1985-01-01
Katarzyna Kasterka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Why Didn't They Ask Evans?
kryminał, sensacja, thriller
2016-03-24
Katarzyna Kasterka
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Czy kryminał może się zakończyć happy endem? Mam na myśli, no wiecie, te wszystkie welony, obrączki, białe gołąbki i rzucanie bukietem do celu. A potem żyli długo i szczęśliwie. Pojęcia „Żyli długo” w kryminałach Agatha Christie na pewno stosowała wybiórczo, w każdym razie nie do każdego bohatera. Bo jeśli na ten przykład takiej panie Marple czy Herculesowi Pirot udawało...

No i to moim zdaniem jest jedna z lepszych powieści Agathy Christie, ma chyba łącznie z pięć wartych uwagi książek, reszta jest taka o. Polecam!

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Bardzo polecam

Znając książki Agathy Christie sięgnęłam pełna nadziei na dobry kryminał. Niestety zabrakło iskierki, którą dają historię Panny Marple lub Herculesa Poirot. Książka rozkręca się bardzo długo, praktycznie ostatnie rozdziały to dopiero akcja. Dla miłośników twórczości - tak. Na pierwsze spotkanie - odradzam.

Czas spędzony na czytaniu tej książki mija niespostrzeżenie (i, niestety, kosztem innych rzeczy ;p ).
Christie, w swoim niepowtarzalnym stylu, funduje nam kolejną intrygującą przygodę kryminalną, doprawioną elementami romansu, grozy, klimatem ówczesnej Anglii oraz, oczywiście, charakterystycznym dla niej humorem i stylem.
Po raz kolejny, nie wiedziałam do samego końca jaki...

Całkiem przyjemnie się czyta, ale fabuła bardzo przewidywalna, bohaterowie tacy trochę miałcy i niezbyt wyraziści, a zakończenie 4 liter nie urwało. Przez całą książkę była może jedna, mniej istotna rzecz, która by mnie zaskoczyła. W każdym razie, książkę czytało się lekko, łatwo i przyjemnie, idealna na relaks popołudniem lub wieczorem

Na półkach: , , , ,

Typowy kryminał w stylu Agaty, w sam raz na jeden wieczór.

Boby Jons grając w golfa, znajduję umierającego człowieka. Ostatnie słowa zmarłego to "Dlaczego nie Evans?". Szereg zdarzeń późniejszych, powoduję to iż, Boby i jego koleżanka lady Frances postanawiają na własną rękę przeprowadzić dochodzenie. Wplątują się w niebezpieczną grę..POLECAM

Roger Bassington-ffrench od lat współpracował z Moirą przy przemycie narkotyków z Kanady. To oni byli odpowiedzialni za śmierć Johna Savage'a - milionera, którego zabili by jako państwo Templeton odziedziczyć jego fortunę. Tytułowe pytanie odnosi się do pokojówki nazwiskiem Evans. Alan Carstairs wypowiedział te słowa, ponieważ nie rozumiał, dlaczego na świadka podpisywania...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam książki Agaty Chrisie. Jednak tym razem trochę się zawiodłem. Przez cały czas podczas czytania miałem dziwne uczucie, że to nie Christie jest autorką tegoż czytadła. To dziwne uczucie wzięło się z tego, że autorka zawsze wysoko stawiała poprzeczkę , tym razem było inaczej.
Owszem jest dość ciekawie zapowiadająca się intryga, która zaczyna się jak zwykle...

Para bohaterów z różnych klas społecznych przez przypadek zostaje detektywami-amatorami.

W miarę ciekawe postacie, ale fałszywy trop tak nachalny, że lekko psuje powieść.

Dyskusje

2 646