Porucznik Leary dowodzi

ISA
Lt. Leary Commanding
fantastyka, fantasy, science fiction
Jerzy Marcinkowski

Przeczytałam bez entuzjazmu. Nie mogę wyobrazić sobie ciężkich krążowników z napędem plazmowym (?), które jednocześnie mają drzewce, maszty, żagle i wszystkie te części znane z marynistyki, a do tego potrafią przeskakiwać z 'Matrycy' do przestrzeni gwiezdnej, ot tak. W trakcie przeskoków, załoga do niczego się nie przypina, mało tego, na zewnątrz zostają tzw. takielarze...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla mnie rewelacyjne sci-fi. Jest wszystko czego oczekiwałem. Sceny batalistyzne, rozterki moralne, zwiedzanie światów, kasty różnych rodów jak i momenty obyczajowe. Zachłysnąłem się tą książką i przeczytałem z przyjemnością. Nie dałem arcydzieła tylko dlatego, że jest to moja subiektywna opinia temat tej książki a nie fakt powszechnie znany (:

• Fantastyka
  • 2018 inwentaryzacja