Jak błyskawice

ISA
With the Lightnings
fantastyka, fantasy, science fiction
Jerzy Marcinkowski

Cykl Davida Drake o poruczniku Learym posiada kilka ciekawych mniej powszechnie stosowanych w gatunku rozwiązań, aż szkoda, iż jedynie 3 części z 8 zostały przetłumaczone na język polski.

Fabuła

Daniel Leary jest porucznikiem Floty Republiki Cinnabaru pozbawionym pieniędzy i perspektyw, odkąd pokłócił się ze swym bezwzględnym, mającym rozległe koneksje polityczne...

Rewelacyjna space-opera, porządne sci-fi. Bohaterowie zapadający w pamięć, dreszczyk emocji podczas scen batalistycznych i szczegółowe opisy odwiedzanych miejsc (planety, pojazdy, miasta etc.). Nic dodać nic ująć. Do wybitnej brakuje jej tylko jednego - mogła by być dłuższa. David Drake naprawdę ma talent.

Porządna space-opera, dynamiczna akcja przykuwa uwagę, a kolejne strony przepływają przez mózg gładko i bezboleśnie, pozwalając odprężyć się po ciężkim dniu i pozostawiając miły posmaczek przygody. Chętnie przeczytam kolejne części.

Dyskusje

• Fantastyka
  • Fantastyka naukowa
  • Kupione
  • 2016
  • SF, Fantasy i Horror
  • Rok 2014
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Jak błyskawice