Jak to robią single

Okładka książki Jak to robią single Liz Tuccillo
Okładka książki Jak to robią single
Liz Tuccillo Wydawnictwo: Sonia Draga literatura piękna
How to be a single
Sonia Draga
2016-02-03
2016-02-03
Dorota Kaczor

Okładka książki Kobiety pragną bardziej Greg Behrendt, Liz Tuccillo
Kobiety pragną... Greg Behrendt, Liz ...

Fajna książka z humorystycznymi epizodami. Wprawdzie nie porywa od pierwszych stron i czytanie jej szło mi trochę monotonnie, ale z każdym następnym rozdziałem czytało mi się coraz lepiej.
Polecam ją bardziej mężatkom, które kwestionują monotonie oraz sens swoich związków i zadają sobie pytanie: Co by było, gdybym była singielką..?

Książka pt. "Jak to robią singielki" to opowieść o pięciu Amerykankach w wieku ok. 40 lat, przyjaciółkach - singielkach, których opis można podsumować jednym słowem: desperatki. Desperatki o niskim poczuciu własnej wartości, szukające na siłę swojego księcia na białym rumaku. Przykre, ale jednak boleśnie prawdziwe, bo tego typu kobiety spotkać można coraz częściej, nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie.
W związku z tym, jedna z głównych bohaterek postanawia wyruszyć dookoła świata, poznać miejscowe singielki i dowiedzieć jak sobie radzą z samotnością. Okazuje się, że co naród, to inny sposób radzenia sobie z tym problemem. Mam jednak wrażenie, że ta podróż zbyt wiele nie nauczyła tej bohaterki. Jej końcowe wnioski były śmiesznie banalne: trzeba kochać siebie samą. Za to ja po przeczytaniu tej książki wysnułam nieco inne wnioski. Przede wszystkim, to czy ktoś jest szczęśliwy, czy nie zależy od niego samego. Jak ktoś będzie się dołował i nakręcał, to szczęśliwy nie będzie. W życiu trzeba wyluzować.

Niestety, ale mocno rozczarowałam się tą książką. Liczyłam na jedną z tych lekkich, łatwych i przyjemnych pozycji na odstresowanie się, a tymczasem dostałam nudną papkę bez polotu. Brak tutaj wyraźnie zarysowanej historii, wokół której toczyłaby się akcja i nie ma też wyraźnego zakończenia, ot, po prostu opowieść urywa się, nie wzbudzając żadnych emocji. Przeczytałam, bo wciąż liczyłam, że wreszcie coś się zacznie dziać, ale jak widać moje nadzieje okazały się płonne. Ogólnie nie polecam, jest o wiele więcej lepszych pozycji w tym gatunku. A tak na marginesie, gdyby ktoś zastanawiał się nad obejrzeniem filmu, to mogę zdradzić, że jest on KOMPLETNIE inny od książki i dla odmiany dość zabawny ;)

Na wstępie powiem, że oczekiwałam czegoś innego. Opis i rekomendacje z tyłu książki zapowiadały, iż mam styczność z dobra komedią. I na to się nastawiałam. Usiadłam wygodnie na kanapie, zrobiłam ciepłą herbatkę i czekałam na salwy śmiechu. Niestety, nic takiego nie miało miejsca.

Historia sama w sobie jest dość ciekawa, jednak brakuje je polotu. Uważam, że gdyby autorka dodała więcej wątków pobocznych a mniej skupiła się na idealnym przedstawieniu przemyśleń głównej bohaterki. Co więcej, akcja rozłożona była pomiędzy kilka rożnych bohaterek. I wydawać by się mogło, że skoro nie są one do siebie podobne, to będzie łatwo je odróżniać. Ależ skąd! Czytając, miałam początkowo pewne problemy z poskładaniem sobie tego wszystkiego w całość. W miarę zagłębiania się w historię oczywiście stało się to bardziej przystępne, ale jak to mówią, ważne jest pierwsze wrażenie.

Co do głównej bohaterki również mama zastrzeżenia. W moim mniemaniu momentami zachowuje się ona niedojrzale w stosunku do swojego wieku, a ponadto wydawała mi się lekko pusta osobą. Pozytywem jest jednak to, iż nie irytuje podczas czytania.

Zazwyczaj nie mam zastrzeżeń, gdy kartki w książkach są białe. Ale w tej nawet to mi przeszkadzało. Może to tylko taki odcień bieli, ale przy czytaniu dosłownie razi w oczy. Czcionka nie należy do największych, zatem moje oczy lekko się męczyły.

Ogólnie, jak zresztą widać nie należę do fanów tej książki i raczej filmu nakręconego na jej podstawie nie obejrzę. Mam jednak zamiar dać jej drugą szansę za jakiś czas. Może wtedy moje odczucia będą inne?

Męcząca książka, drążąca w kółko ten sam temat. Film był o wiele lepszy i nie ma nic wspólnego z tą książką, niestety. Nie przemówiła i nie zainteresowała mnie ani trochę. Szybko się poddałam i "odłożyłam ją na półkę".

Ciekawa książka :) O niebo lepsza niż film

Ciekawa książka :) O niebo lepsza niż film