Legendy polskie

Elżbieta CherezińskaRafał Kosik Wydawnictwo: Allegro Seria: Legendy Polskie Allegro baśnie, legendy, podania
Allegro
Allegro
baśnie, legendy, podania
Legendy Polskie Allegro

Okładka książki Antologia polskiego cyberpunka Paweł Majka, Łukasz Orbitowski, Tobiasz Piątkowski, Robert J. Szmidt, Robert M. Wegner
Ocena 7,2
Antologia pols... Paweł Majka, Łukasz...
Okładka książki Magazyn Biały Kruk #12 Kacper Adamski, Redakcja Magazynu Biały Kruk, Artur Grzelak, Piotr Kurek, Karol Ligecki, Wiktor Orłowski, Olaf Pajączkowski, Artur Szyndler, Mateusz Tokarski, Marlena Urbaniak, Robert M. Wegner
Ocena 0,0
Magazyn Biały ... Kacper Adamski, Red...

Siadając do tej antologii, wychodziłem z założenia, że będzie to zbiór opowiadań fantasy. Prawda jest taka, że typowego fantasy nie ma tu wcale, legendy stanowią kanwę, która w niektórych przypadkach jest tylko zaadoptowana do innych realiów, a w innych pomysł zostaje obrócony o sto osiemdziesiąt stopni i przepisany zupełnie na nowo.
Zbiór otwiera Jakub Małecki z legendą...

Średnio wyszedł wyszedł im ten zbiór...

Każde opowiadanie na innych zasadach. I choć nieco zróżnicowane poziomem, to bardzo mi się podobało.

Opowiadania stworzone przez polskich autorów w projekcie allegro. W nowoczesny sposób w "Legendach polskich" twórcy przedstawili klasyczne polskie legendy.
Przeniesienie akcji do czasów współczesnych zaowocowało ciekawymi historiami z technicznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami fabularnymi.
Niestety opowiadania są bardzo nierówne jakościowo.
Zwyczajny gigant - legenda...

Bardzo duży plus. Świetne opowiadania. Szczególnie to o rycerzach i Bazyliszku. Rozczarował mnie tylko pan Wagner, ponieważ po lekturze jego wcześniejszych książek, był moim czarnym koniem w tej antologii a tu klops...

Interesujące dopełnienie projektu Allegro pod tym samym tytułem, składającego się z shortów filmowych. Czyta się fajnie. Do pobrania za friko.

Ot darmowa, elektroniczna pozycja książkowa przygotowana w ramach projektu Allegro pt. "Legendy Polskie". Nie jest to pisarstwo wysokich lotów, chociaż opowiadania tworzyli nie najgorsi pisarze np. Robert M. Wegner. Ogólnie jest tutaj trochę kreatywności i ciekawej, futurystycznej obróbki naszych polskich legend. Jak to w antologii, poziom opowiadań jest bardzo zmienny, ale...

Współczesne spojrzenie na stare historie i przekonania. Moim zdaniem - z bardzo dobrym wynikiem.

Świetna pozycja. Oryginalny pomysł, czyta się lekko i szybko. Ostatnie opowiadanie - majstersztyk :)

Zbiór opowiadań na zadany temat. To czasem potrafi być dobry sposób, by powstało coś wartościowego. Utalentowanemu pisarzowi pewne ograniczenia mogą pomóc.

A jak to wyszło w tym wypadku? Ogólnie nieźle, oczywiście niektórym poszło trochę lepiej, innym trochę gorzej. Brakuje mi w zbiorze jako całości jakichś fajerwerków - czegoś, co by zapadło w pamięć.

Ale po...

• E-book