Fotograf śmierci

2008-01-01
2008-01-01

"𝔽𝕠𝕥𝕠𝕘𝕣𝕒𝕗 𝕤𝕞𝕚𝕖𝕣𝕔𝕚"
📷
Gillian znalazła kontrowersyjny sposób na poradzenie sobie ze śmiercią matki. Stworzyła wystawę zdjęć pozorujących morderstwa, w tym scena odwzorowująca morderstwo matki, na których sama Gillian pozuję na ofiarę. Liczy na wywabienie mordercy z ukrycia. Jednak przebudziła zupełnie innego potwora. Policja odnajduje zamordowane kobiety w dokładnie taki sam sposób jak na fotografiach Gillian. Młoda artystka znajduje się w niebezpieczeństwie - i tu pojawia się ochroniarz Ray. Genialny w sowim fachu a do tego przystojny. Jednak dziewczyna wcale nie chcę być chroniona i pragnie wyjść na przeciw zbrodniarzowi.
📷
Połączenie kryminału z romansidłem jest na prawdę zabawne. Jesteśmy w środku oka cyklonu, jest niebezpiecznie, życie bohaterki jest zagrożone, a tu - bam! Scena lekko erotyczna wyskakuje niczym królik z kapelusza. No ale decydując się na czytanie takiego połączenia gatunków byłam na to przygotowana.
📷
Bardziej mnie denerwowali sami bohaterowie. Ona uparcie chce się wystawić jako cel, a on za wszelką cenę jej pilnuje i próbuje ochronić. Podziwiam faceta za cierpliwość.
📷
Minusem jest też zakończenie. Wydaje się być niedopracowane, Miałam wrażenie, że pominęłam jakąś stronę, bo brakowało mi spinającego wszystko wydarzenia.
📷
Książka krótka, nieskomplikowana. Takie czytadełko na oderwanie myśli. I wcale takie czytadełka nie są złe. Czasem potrzeba nam czegoś szybkiego i niewymagającego ogromu skupienia.
📷
Ode mnie ocena 5/10 czyli przeciętna. Książka nienajgorsza ale też nienajlepsza.

"𝔽𝕠𝕥𝕠𝕘𝕣𝕒𝕗 𝕤𝕞𝕚𝕖𝕣𝕔𝕚"

2065

Po długim czasie postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę Annie Solomon. Jednak, albo przez ten okres, zmieniły się moje oczekiwania względem tego typu literatury, albo ta książka jest słabsza od poprzednich jej autorstwa, które czytałam. Jak na lekki kobiecy kryminał, ten jest chyba za lekki. Nie trzymał w napięciu, nie wciągał, nie spowodował żebym zastanawiała się nad rozwiązaniem głównej zagadki. Wręcz przeciwnie, za każdym razem, gdy wieczorem się do niej zabierałam, zasypiałam po kilku stronach. Dlatego też przeczytanie tych dwustu stron zabrało mi aż pięć dni. Poza tym autorka stworzyła zbyt skąpe portrety psychologiczne bohaterów, zarówno głównych, jak i drugoplanowych, co nie pozwala na domysły w kwestii typowania podejrzanego. Faktycznie osiągnęła efekt zaskoczenia przy zakończeniu, ale to oczywiste skoro rozwiązanie zagadki wydaje się oderwane od całości. Nie mogę uznać czasu poświęconego tej książce za dobrze wykorzystany i zapewne nieprędko sięgnę po kolejną pozycję tej autorki.

Sama fabuła i pomysł w porządku, ale język momentami na poziomie literackim gimnazjalisty.

Świetna książka.Polecam ;)Dużo się dzieje,wciąga i są super wątki.Dziś przeczytałam,więc na świeżo piszę.Gillian i Roy-jej ochroniarz,który staje się kochankiem.Zaciekawił mnie ich romans.Końcówka genialna.Rewelacyjna do ostatniej strony.

Rewelacyjna, Tylko ta końcówka.. Ale bardzo miłe zaskoczenie :)

Rewelacyjna, Tylko ta końcówka.. Ale bardzo miłe zaskoczenie :)

Całkiem przyjemnie się czytało. Na widok okładki i kategorii "thriller romantyczny" trochę parsknęłam, niemniej przyjemnie się czytało. Nie powiem, żeby akcja jakoś bardzo była zawiła i żeby zdarzały się nieoczekiwane zwroty akcji, ale podoba mi się styl, w jakim Autorka pisze. Z ciekawości sięgnę jeszcze po jakieś jej książki.

Jak dla mnie ciekawa książka :)

Jak dla mnie ciekawa książka :)

Mój pierwszy thiller romantyczny i zarazem pierwsza książka tej autorki. czytało się przyjemnie, czasami z wypiekami na twarzy ;) obecnie na półce czeka kolejna powieść tej autorki, więc myślę, że ta była całkiem ok :)

Spodziewałam się czegoś trochę lepszego i zawiodłam się. Zaliczyłabym tę książkę chyba bardziej do romansu niż thriller'u. Zero jakiegokolwiek napięcia, tajemnicy. W ogóle nie interesowało mnie, kto jest mordercą, może dlatego, że autorka nie wprowadziła nas w ten specjalny klimat, który jest w większości takich książek. Ogólnie książka nudna i w końcu jakoś dobrnęłam do końca. Chociaż może po thrillerach romantycznych nie powinnam wiele się spodziewać. Teraz wezmę się chyba za coś bardziej ambitniejszego.

Świetna książka trzymająca w napięciu do samego końca. Ciekawe wątki poboczne, interesująca fabuła. Polecam serdecznie

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Thriller romantyczny