Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością

Okładka książki Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością Judith Orloff
Judith Orloff Wydawnictwo: Laurum poradniki
poradniki
Laurum

Książka, jest napisana dosyć przystępnym językiem. Jej treść jest bardzo rozległa i zahacza o znaczną część aspektów naszego życia. Nastawia mentalnie na "pogodzenie się z rzeczywistością" w różnych kwestiach i na różnych etapach życia. Pozycja którą nie da się bezrefleksyjnie przeczytać, by wyciągnąć z niej głębie. Polecam każdemu, kto potrzebuje od czasu do czasu się zatrzymać i spojrzeć na życie z innej perspektywy.

Pozytywne cechy mogą występować częściej w naszym życiu, jeśli pogodzimy się z rzeczywistością - a właśnie o tym traktuje niniejsze kompendium, czyli "Błogość życia".

Tytuł obfituje w 12 różnych zagadnień, które nas otaczają, są to np. poczucie szczęścia, sukces, relacje, miłość dla innych i dla siebie czy zdrowie. Pokazuje nam sposoby na ich ulepszanie, koncentrując się na zabiegach wspomagających pogodzenie się z różnymi kwestiami i zdarzeniami w obliczu tych sfer.

Przyznam, że moimi ulubionymi rozdziałami stały się te traktujące o ogólnie o akceptacji codzienności, o zgłębianiu zmysłowości, czy poznaniu istoty świata przyrody, jak też oswajanie się ze starzeniem czy wreszcie śmiercią. Mam też wrażenie, że cała lektura to swoisty cykl przechodzący przez nasze życie. Ciekawe doświadczenie.

Książkę napisała profesor psychiatrii Judith Orloff, zatem momentami da się odczuć specjalistyczny język psychologiczny, który może potrzebować z naszej strony skupienia i analizy treści. Powiedziałabym, że z tą pozycją się pracuje i zakorzenia ją w sobie. Spędziłam z nią kilka miesięcy, świadomie ją dawkując i weryfikując kawałek po kawałku. Było warto.

Według mnie, wczucie się w lekturę pogłębia umiejętność kierowania naszymi myślami w taki sposób, na jakim na zależy. Większe zaufanie, rozkwit i radość zaczynają rzeczywiście tkwić w naszych rękach, a raczej w naszych głowach 😉

W niniejszej pozycji towarzyszy nam specjalistka, od której wiele możemy się nauczyć. Przeprowadza nas przez meandry naszego umysłu, przemyśleń, barier i deficytów. Miewałam wrażenie, jak gdybym odbywała sesje terapeutyczne - może dlatego potrzebowałam przerw? Myślę, że to duża zaleta, bo sięgając po lekturę zawierającą około 500 stron możemy wiele rzeczy przepracować, a tym samym polepszyć jakość swojej codzienności.

• Psychologia, pedagogika, poradniki
  • Rozwojowe
  • Samorozwojowe
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Sprawdzić
  • Rok 2019