Mroczna połowa

horror
2016-01-22
Marek Fedyszak
Mroczna Połowa Stephen King Horror

Nie przeczytałem ksążki do końca. Nie dałem rady.
Inne Kinga czytało mi się z przyjemnością. Z tą jednak tak nie miałem.
Książka zaczęła się ciekawie, jednak nie wykorzystała potencjału, a szkoda, bo był duży.

To było moje pierwsze spotkanie z Kingiem. Miałam prawdopodobnie zbyt wygórowane oczekiwania, narracja prowadzona świetnie, ale historia była przewidywalna. Jednak chętnie sięgnę po kolejne książki tego autora z nadzieją, że mnie jeszcze zaskoczą.

W interpretacji Marina Opani uczta dla uszu pomimo miałkiej fabuły

Główny motyw bardzo podobny do 'Outsidera', jeśli komuś się podobal to polecam. Trzyma w napięciu, dla mnie bardzo dobra.

Kolejna książka Kinga, gdzie głównym bohaterem jest pisarz. Bez szału ale kolejna książka Mistrza zaliczona.

Książka w żaden sposób mnie nie zainteresowała. Porzuciłam dosłownie po paru rozdziałach. Jest całkowicie inna pod względem stylu niż pozostałe dzieła Stephena Kinga, które oceniam bardzo dobrze.

Nie dobrnalem do końca. Ostatnio wszystkie książki tego autora są takie same. Prosty pomysł, a potem niekończące się dialogi, roztrzasanie każdego drobiazgu przez kilkanaście stron i zero akcji. Raczej ostatnia książka Kinga przeczytana (prawie) przeze mnie.

W tej historii głównym bohaterem jest pisarz Thad Beaumant, który przez długi czas pisał również książki pod pseudonimem George Stark. W pewnym momencie postanawia uśmiercić Starka, urządzając mu symboliczny pogrzeb. Okazuje się jednak, że nie jest łatwo zabić go na zawsze.. Rozpoczynają się morderstwa wykonywane w taki sposób, w jaki Stark zabijał w swoich książkach, na...

„Mroczna połowa” to naprawdę mroczna pozycja w dorobku Stephena Kinga. Dwóch głównych bohaterów, będących zarazem jedną i tą samą osobą, dostarcza czytelnikowi wyrazistych wrażeń.
Ich charaktery i wartości, jakimi się kierują, są całkowicie odmienne. Thad Beaumont ciapowaty i niezdarny autor tzw. poważnych powieści oraz George Stark jego mroczna połowa, autor krwawych...

Dyskusje

4 332