Combative

Okładka książki Combative Jay McLean
Okładka książki Combative
Jay McLean Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Combative (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Combative (tom 1)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-02-05
2015-02-05
walki w klatce romans Romantic Suspense

Kyler 'Ky' Parker lat 23 - weteran wojenny powraca do domu po 4 letniej misji w Afganistanie. Ma okropną przeszłość, czuje się winny za niektóre ze swoich działań. Jest zły i cały ten gniew wpędza go w kłopoty, próbował uciec od poczucia winy i bólu poprzez walki na ringu. Jest "zbawiony", gdy detektyw Jackson "Jax" Davis oferuje mu umowę. Ky nie ma żadnej "prawdziwej" rodziny, ale Jax zawsze był dla niego jak brat dla którego zrobi wiele. Uczęszcza na terapię do dr. Aromy - ona jest zabawnym cudownym dodatkiem do historii.
Madison Haynes lat 22 - sąsiadka Ky, od początku jest tajemnicza. Jej piękno i niewinność intrygują Ky. Rozpoczynają nieśmiałą przyjaźń, a gdy historia się rozwija, stają się czymś więcej. Podczas gdy Ky jest otwarty na temat tego, kim naprawdę jest i na temat swojej przeszłości, Madison jest zagadką. Pomimo tego czuje silny związek z nią i jest nią porażony.

książka bardzo ciekawie napisana, wciąga historia Ky oraz dziewczyny, która spotkał przed skrzynką na listy. Zakończenie straszne, jak można tak zostawić czytelnika w połowie historii i co dalej?

Książka pełna niedopowiedzeń, zagadek...
Bardzo mi się podobała ;p

Książka pełna niedopowiedzeń, zagadek...
Bardzo mi się podobała ;p

Na półkach: , , , , , ,

Kyler 'Ky' Parker wdał się w kolejną bójkę i grozi mu za nią więzienie. Aby tego uniknąć dostaje szansę od swojego byłego/obecnego przyjaciela - Jacksona Davisa. Ma pomóc w pewnej akcji - jego zadaniem jest zdobycie zaufania niejakiego Nate'a DeLuca i walka w klatce. Pomimo obiekcji, zgadza się, ponieważ Nate ma podobno związek ze śmiercią brata Ky'a w przeszłości.
W tym samym czasie naprzeciwko jego mieszkania wprowadza się Madison Haynes. Tajemnicza dziewczyna bez prawdziwej tożsamości i pochodzenia. Nie wiadomo o tej dziewczynie niczego, jest jedną wielką zagadką.
Ta dwójka oczywiście buduje związek, ale co z tego wyniknie, gdy dookoła są same tajemnice?

Co mam powiedzieć? Nie wiem. Ta książka, ten tom to jest jedna wielka niewiadoma, zagadka, jedno wielkie pytanie 'o co chodzi?'
Ky jak i Madison mają tajemnice, ale te Ky'a zostają nam wyjawione, zaś Madison zafundowała nam tylko marne skrawki informacji, a jej niejasne zachowania i pochodzenie nasuwają tylko coraz więcej pytań.
Nie wspominając o zakończeniu - kim ona do cho.lery jest? Kim dla niej jest/był Nate DeLuca? Kim jest Sara? A ta babeczka Debbie z kwiaciarni? Też chyba kimś jest, co? Ja po prostu nie wiem... mam tyle pytań po jej przeczytaniu, że głowa mała.
Ilość tajemnic i poplątania spowodowało, że wątek związku i uczucia pomiędzy Ky i Madison zszedł dla mnie na drugi plan. Ich relacja powstała szybko i dość gwałtownie - ale zastanawia mnie czy Madison ma dobre i czyste intencje w stosunku do Ky'a? Bo dialog jaki wymieniła z Sarą na początku jest zastanawiający:
" M: Spotkałam Ky'a.
S: Dobrze."
Wydaje się, że jej intencje są czyste, ale tak naprawdę kto ją tam wie? Gdy nic o niej nie wiadomo. Może to typowy przykład 'cicha woda brzegi rwie'?

Co mogę więcej powiedzieć? Jest to książka intrygująca i wciągająca przez swoją tajemniczość. Ale czuję się normalnie głupia po przeczytaniu jej, bo tak naprawdę nic nie wiem :D. Można snuć pełno domysłów, a nie zdziwię się jeśli żaden nie będzie trafny. Książka zdecydowanie warta uwagi, ale teraz czas sięgać po kolejny tom, bo ilość pytań rozsadzi mi głowę :).
POLECAM!

W tym...

Koncówka why ???

Koncówka why ???

Nie wiem, co sądzić o Maddison. Nie wiem, co sądzić o tej całej książce, ponieważ pozostawiła mnie kompletnie skonfundowaną. I to raczej w ten zły sposób - nie dała mi tego cudownego zdezorientowania, gdzie serce bije coraz mocniej i chce się poznać rozwiązanie zagadki, jaką autor dostarczył. Niestety ale pani McLean rozegrała sprawę w dość mdły sposób. Na początku książka mnie niezwykle wkręciła, autentycznie mi się podobała, a potem do akcji na pełnych obrotach wkroczyła Maddison i z każdym spędzonym z nią słowem "Combative" zaczynało mnie odrzucać.

ciężko ocenić książkę, bo tak naprawdę dalej nic nie wiadomo, i jest jedną wielką zagadką. akcja pod koniec jeszcze bardziej się zagmwatwała.
na plus - bardzo polubiłam Ky'a, jest bardzo tajemniczy i powściągliwy. podoba mi się też, że przodującym wątkiem jest jednak wątek kryminalny, zagadki, a romans troszkę z boku.
na minus, czekałam całą książkę na jakieś sceny walk Ky'a, jakieś mordobicie a tu lipa :(

na minus, czekałam całą książkę na jakieś sceny walk...

Naprawdę musiało to się tak skończyć? Naprawdę świetnie mi się to czytało, a ten wątek kryminalny, ta tajemnica? Kim jest do cholery Sara i inne osoby? Nie mam pojęcia, o co tu chodzi, dlatego tak świetnie mi się to czytało:)

Ksiazka dobra z watkiem kryminalnym w tle i jej tajemnicami, tajemnicami ktore powoduja, ze ksiazke czytamy jednym tchem aby je poznac.
Niestety ksiazka konczy sie tak niespodziewana scena i w takim momencie, ze lepiej jej nie zaczynajcie bez mozliwosci przeczytania kolejnego tomu, ja niestety to zrobilam :(

• Romans
  • 2015