Pani McGinty nie żyje

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 28) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Mrs McGinty's Dead
Herkules Poirot (tom 28)
kryminał, sensacja, thriller
2015-12-03
Bartłomiej Madejski
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Początek książki trochę mnie znudził i zniechęcił. Miałam wrażenie, że prawdziwa akcja nigdy się nie zacznie. Później przeżyłam bardzo miłe zaskoczenie: akcja zaczęła się rozwijać, a Poirot zaczął być sobą. Często przy książkach Christie po kilku pierwszych rozdziałach zaczynam podejrzewać kto jest mordercą, a następnie zmieniam kompletnie swoje przypuszczenia. Oczywiście...

Jedna z lepszych pozycji A. Christie, które czytałam. Wciągająca, pełna zagadek, które nie sposób samemu rozwiązać. Warta uwagi, ciekawa, tajemnicza.

Od dawna chciałam przeczytać coś od najsłynniejszej autorki kryminałów. W końcu się udało - przypadkiem dorwałam "Panią McGinthy" na miejskim kiermaszu książek.

Jestem zachwycona prowadzeniem narracji, angielskim humorem oraz głównym bohaterem - Herkulesem Poirot.

Czytając, czułam się jak w jednej z tych gier, w których szuka się questów. :) Być może zabrzmiało to...

To była całkiem niezła część przygód Poirota! :D
Polecam i pozdrawiam

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Bardzo dobra i wciągająca książka, przeczytałam w jeden dzień. Podobają mi się zwroty akacji oraz wielowątkowość historii. Poirot nie zawodzi!

Adaptacja BBC - przecudnej urody wykonanie. Jednakże to taka bardzo brytyjska pozycja. Wiele ze znaczeń wydaje mi się być niezbyt przetłumaczalne na polski. Te drobne niuanse powodują, że klimat powieści staje się jedyny w swym rodzaju, a jednocześnie może zbyt hermetyczny dla postronnych nacji. Makabryczna rymowanka dość zawile prowadzi przez meandry śledztwa. Emocje...

"Pani McGinty nie żyje. Umarła, ale jak?
Nadstawiając karku jak ja, ot tak".

Te koszmarne angielskie wierszyki.... niby dla dzieci, ale nie do końca. Agata Christie lubiła je wykorzystywać w swojej literaturze.

Dla wielu osób kryminały Agaty Christie trącą myszką, ale ja wolę frazeologizm: staroświecki urok. Książka ukazała się po raz pierwszy w 1952 roku, lecz nic nie...

Słabsza od wcześniejszych.

Ciekawa opowieść, nie spodziewałam się zakończenia. Książka trochę mi się dłużyła, jednak i tak bardzo szybko ją przeczytałam - zaledwie 3 dni.

Jaka piękna i bardzo "pisarska" zemsta Christie na tych wszystkich "młodych, zdolnych i obiecujących", którzy porywali się by zekranizować którąś z jej książek, ale w gruncie rzeczy nie o historię im chodziło, tym bardziej nie o autorkę historii, a tylko o promocję siebie.
Te ich ciągotki, by zmienić wszystko, a równocześnie całkowity brak talentu, który nie pozwalał im na...

Dyskusje

2 806