Hejtoholik

Okładka książki Hejtoholik Michał Wawrzyniak
Okładka książki Hejtoholik
Michał Wawrzyniak Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion
2015-10-10
2015-10-10
hejt hejter nienawiść

Przeczytałam ją bardzo szybko, nie byłam zbytnio zadowolona zaraz po przeczytaniu, bo właściwie nic istotnego tam nie ma. Autor dużo pisze o sobie, starając się (chyba) uzmysłowić czytelnikowi, że skoro mu się udało osiągnąć sukces, to innym też. Tylko, że nie każdy człowiek jest taki sam. Te same motywatory nie zadziałają tak samo na każdego. Często można przeczytać, że Autor czegoś nie wie, ma się ochotę zadać pytanie - to po co w takim razie ktoś napisał tą książkę? Jest tam masa przykładów hejtu w szerokim tego słowa znaczeniu. Po tygodniu od przeczytania książki, zaczynałam się zastanawiać czy przypadkiem nie jestem hejterką. Zaczęłam inaczej obserwować swoje i ludzi obok mnie zachowania pod tym kątem. Podsumowując książka nijaka ale... nawet jeżeli wzbudzi w kimś takie przemyślenia jak u mnie, to warto po nią sięgnąć :)

Wydawnictwo @wydawnictwo_onepress to jedno z moich ulubionych wydawnictw. Praktycznie wszystkie książki, jakie spotkałam na swojej drodze wciągają mnie bez reszty.

Tym razem w bibliotece czekał na mnie "Hejtoholik". Nawet nie spojrzałam na autora, ale stwierdziłam, że biorę to!

I przyznaję, że bardzo ciekawie było poznać autora od bardziej prywatnej strony. Do tego książka zostawia w głowie coś, co pozwala krytycznie spojrzeć na swoje zachowanie. I innych też. Nie ma co mówić.

Ostatnio hejt jest modny i wielokrotnie czytamy, co ludzie napisali głównie w internecie. Jednak mam wrażenie, że i w codzienności spotykamy ludzi, którzy mówią nam coś niemiłego, bo uważają, że mogą. Prawda?

W skrócie - polecam każdemu! Ot, banał. Dlaczego? Na pewno nie chcesz mieć hejtoholika wokół siebie. Co z nimi robić? Michał Wawrzyniak co nieco rozjaśni Ci temat. A co gorsze... Na pewno i Ty masz w sobie nutkę hejtoholika. Nie wierzysz? Sprawdź i przeczytaj, co warto w sobie zmienić.

Książka zawiera przykłady z życia wzięte osób ktore przeżyły na własnej skorze są to znane i mniej znane osoby. Autor skrupulatnie dzieli rodzaje hejtu oraz stara sie wyjasnić jakie pobudki mają osoby ktore stosują cyberprzemoc aby łatwiej nam było je zrozumieć i pozbyć sie przekonania że to nasza wina, że to z nami cos jest nie tak. NA końcu książki znajdziemy metody radzenia sobie z docinkami i atakami słownymi. Szkoda że ten wątek nie jest bardziej rozbudowany lub nie zawiera więcej metod ktore z pewnością pomogą również zbudowac pewność siebie.
Czytalo się łatwo i przyjemnie, dla mnie rewelacja

Książka napisana przez faceta który w odpowiedzi na merytoryczną opinie obraża innych. Zwykłe lanie wody, raczej nic mądrego tutaj nie wyczytacie. Pseudo mądrości bądź oczywistości ubrane w ładne słowa, by gawiedź mogła się troszkę podniecić.

"Nic nie ma znaczenia, ponad znaczenie, które Ty nadajesz" str 190

"Nic nie ma znaczenia, ponad znaczenie, które Ty nadajesz" str 190

gówno

gówno

Mega ciekawa książka, która już swoim tytułem mocno przykuwa uwagę. Hejtoholik co to za postać... i czy przypadkiem może mamy coś z niej w sobie? Tego i czym jest hejt, oraz jak sobie z nim radzić dowiemy się z tej książki. Więc zasiądź wygodnie, przygotuj sobie długopis i notatnik.... 3, 2,1 pogrąż się w lekturze! :)

10 /10 za okładkę
Treść bez dwóch zdań 10 !
Dlaczego ? : marna definicja w internecie na temat hejtu sprawia że nie zdajemy sobie sprawy w którym momencie wstępujemy w „hejtowskie” bagno. W Książce hejtoholik jest wszystko podane na tacy, dlaczego nie warto tracić na to czasu, jednak wiemy że ludzie słabego przekroju zawsze postawią nas w chujowej sytuacji. Nie wiesz jak się w tym odnaleźć ? Wejdź w trans książki a słowa pokierują Cię na odpowiednia ścieżkę.
Lubisz horrory oparte na faktach? Wiadomo lepiej się wtedy oglada. Tak właśnie jest z wyżej wymieniona ksiàżką, wiedza praktyczna przelana na papier ! Jeszcze nie przeczytałeś ? No no to jeszcze duuuzoo nie wiesz.

10 /10 za okładkę
Treść bez dwóch zdań 10 !

Wraz z postepem pojawiaja sie nowe problemy. Technologia i rozwoj daja ogromne nowe mozliwosci ale jednoczesnie mozemy byc anonimowi i bezlitosni w swych opiniach. Nie ponosic konsekwencji za slowa i krzywdę, ktora wyrzadzamy. Grono osob nie majacych nic lepszego, ciekawszego, hejtuje bez opamietania podnoszac wlasne, wyimaginowane ego. Mlodziez bez pasji, ambicji, zagubiona w dzisiejszym swiecie hejtuje wszystko i wszystkich dookola. Coraz czesciej slyszymy o samobojstwach z powodu hejtu. Ksiazka jest odpowiedzia na ten problem. Jasno mowi, ze ten problem istnieje i pokazuje sposoby jak sobie z nim radzic a nawet wykorzystac na "+". Autor opowiada tez o calej akcji "Hejtoholik".

Mega! Zmierzajac sie z wszedobylskim hejtem, we wszelkiej postaci - ta ksiazka Ci pomoze! I co najwazniejsze, pomoze Ci uswiadomic sobie, jak obrocic to przeklenstwo w blogoslawienstwo. Kolejna swietna pozycja!

• Rozwój osobisty
  • 2016