Martwy rewir

Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Dead beat
Data 1. wydania:
2005-01-01
Wojciech Szypuła
Mag
dresden urban fantasy fantasy butcher
Dead beat
Akta Harry'ego Dresdena (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wojciech Szypuła
dresden urban fantasy fantasy butcher

Historia maga Dresdena się zagęszcza, a do tego wampiry, nekromanci, czarna magia i dinozaury, brzmi jak doskonała książka :)

Wygląda na to, że jeśli u Czechowa mamy strzelbę, to u Butchera jest tyranozaur.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Świetne!
Jestem naprawdę zachwycona. Przyzwyczaiłam się do konkretnego poziomu cyklu, który utrzymywał się na 8/10, ale tym razem autor przeszedł sam siebie. Za samego tyranozaura dałabym 9/10, ale to nie wszystko. Wątek psychologiczny tej części został naprawdę porządnie rozwinięty. Mamy nie tylko problem z nowym członkiem rodziny, ale także problemy natury miłosnej, oraz...

Bardzo Lubie te część serii, hitem jest jazda na dinozaurze :) No i Harry został zwerbowany!!! Szokers ;) Czytam serię po angielsku, więc się o jakości tłumaczenia nie wypowiem.

Na półkach: , , , ,

Świetna część. Harry dojrzewa magicznie. Ma trudniejszych wrogów ale jak zawsze może liczyć na przyjaciół. Ratuje świat i walczy do upadłego o to by pozostać sobą. Połknęłam jak pyszny deser. Kocham Dresdena i tyle.

Zdecydowanie najlepsza do tej pory część serii. Nasz mag staje się coraz potężniejszy, zaczyna budzić niepokój wśród przyjaciół. Jest mu coraz trudniej opierać się pokusie sięgnięcia po ciemne siły. Czy sprzymierzy się ze złem? Ten tom jest mroczniejszy niż poprzednie.

Czytało mi się trudno, może dlatego, że tym razem kwestia dotyczyła bardzo mocno nekromancji i czarnej magii? Przyznaję jednak, że humoru Harry'ego nigdy dość. A koncept ze Strażnikami był bardzo ciekawy.

Czytadło. Po pierwsze książka już mi się rozsypała - podczas pierwszego czytania. Po drugie jedyne z czym mi się ona kojarzy - to Harry Potter dla dorosłych. Bez żadnej głębi. I żadnych emocji. Dla wielbicieli Helloween i innych duchołapów. Podobało mi się, że facet żyje bez prądu. Popieram ! Poza tym zawsze lubiłem wilkołaki.

"łyknęłam Dresdena" jednym tchem bo w samolocie, ale jakoś płasko się robi, niby wszytko jest jak dawniej ale bez polotu

Dyskusje

• Fantastyka