Martwy rewir

Okładka książki Martwy rewir
Jim Butcher Wydawnictwo: Mag Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Akta Harry'ego Dresdena (tom 7)
Dead beat
Mag
2016-01-01
2016-01-01
Data 1. wydania:
2005-01-01
Wojciech Szypuła
dresden urban fantasy fantasy butcher

Kolejna część przygód pierwszego i jedynego chicagowskiego maga-detektywa. W obronie swojej przyjaciółki, Harry udaję się na cmentarz by spotkać się z wampirzycą Mavrą. I tak zaszantażowany mag musi zmierzyć się w wyścigu z czasem, nekromantami, a jakby tego było mało, zbliża się Halloween.

Czytając kolejne tomy, człowiek coraz bardziej uzależnia się od głównej postaci i śledzi jego poczynania, czasem się śmiejąc, czasem łapiąc za głowę, ale przede wszystkim kibicując. I tak mamy tym razem, Harry nas nie zawodzi i bierze sprawy w swoje ręce.

Piszę tą recenzję w gniewie i przed skończeniem czytania książki, wiec z pewnością jest przesadzona, ale nie mogę się powstrzymać. Dresden który na poważnie uznaje, że zlikwidowanie śmierci jako takiej jest pomysłem innym niż skrajnie idiotycznym i kompletnie niebezpiecznym, to obraza dla niego jako postaci, dla mnie jako czytelnika i dla każdego stworzenia sprytniejszego niż złota rybka. Jestem zażenowana. Gdyby to było rozumowanie pod wpływem emocji - ok. Ale to jest przedstawione jako rozumowanie na zimno. Co jest całkowicie kretyńskie, chyba ze off camera ktoś Harremu zrobił lobotomię. Fantasy soap opery miały go zagadnienia zabijania śmierci mniej obraźliwe dla inteligencji widza podejścia. To jest niedopuszczalne w książce skierowanej do kogokolwiek kto nie jest w ogóle niepiśmienny.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia maga Dresdena się zagęszcza, a do tego wampiry, nekromanci, czarna magia i dinozaury, brzmi jak doskonała książka :)

Wygląda na to, że jeśli u Czechowa mamy strzelbę, to u Butchera jest tyranozaur.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Wspaniała seria, świetnie napisana, interesujące zmiany akcji i super dialogi.
Na pewno kupie następny tom.

Świetne!
Jestem naprawdę zachwycona. Przyzwyczaiłam się do konkretnego poziomu cyklu, który utrzymywał się na 8/10, ale tym razem autor przeszedł sam siebie. Za samego tyranozaura dałabym 9/10, ale to nie wszystko. Wątek psychologiczny tej części został naprawdę porządnie rozwinięty. Mamy nie tylko problem z nowym członkiem rodziny, ale także problemy natury miłosnej, oraz moralnej.
Historia jest bardzo borze skomponowana. Nie było momentów nudnych, a wątki przyczynowo skutkowe, były naprawdę logiczne.

Bardzo spodobał mi się też Butters. Okazał się postacią naprawdę ciekawą. Daje takie 50%, że w następnej książce otrzyma przechowywany przez Harrego miecz.

Świetne!

Bardzo Lubie te część serii, hitem jest jazda na dinozaurze :) No i Harry został zwerbowany!!! Szokers ;) Czytam serię po angielsku, więc się o jakości tłumaczenia nie wypowiem.

Na półkach: , , , ,

Świetna część. Harry dojrzewa magicznie. Ma trudniejszych wrogów ale jak zawsze może liczyć na przyjaciół. Ratuje świat i walczy do upadłego o to by pozostać sobą. Połknęłam jak pyszny deser. Kocham Dresdena i tyle.

Zdecydowanie najlepsza do tej pory część serii. Nasz mag staje się coraz potężniejszy, zaczyna budzić niepokój wśród przyjaciół. Jest mu coraz trudniej opierać się pokusie sięgnięcia po ciemne siły. Czy sprzymierzy się ze złem? Ten tom jest mroczniejszy niż poprzednie.

Czytało mi się trudno, może dlatego, że tym razem kwestia dotyczyła bardzo mocno nekromancji i czarnej magii? Przyznaję jednak, że humoru Harry'ego nigdy dość. A koncept ze Strażnikami był bardzo ciekawy.

Jim Butcher Dead Beat Zobacz więcej
Jim Butcher Martwy rewir Zobacz więcej