The Promise of Mediation. The Transformative Approach to Conflict

Okładka książki The Promise of Mediation. The Transformative Approach to Conflict
Robert Baruch BushJoseph Folger Wydawnictwo: Jossey-Bass nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
287 str. 4 godz. 47 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Jossey-Bass
Data wydania:
2005-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2005-01-01
Liczba stron:
287
Czas czytania
4 godz. 47 min.
Język:
polski
ISBN:
9780787974831
Tagi:
mediacja mediator mediacja transformatywna konflikt zmiana proces
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar

Często popadasz w konflikt?

Nie, nie chodzi mi o Twój obecny konflikt z prawem z powodu nieposiadania biletu autobusowego, chodzi mi o sytuacje w których Twoje relacje z innymi znajdują się w kryzysie. Konflikt kojarzy się najczęściej z czymś niemiłym, z agresywnymi zachowaniami, z trudnościami. Taki jest społeczny odbiór samego słowa "konflikt" i sytuacji przez nie opisywanych: górników z rządem, zbrojny za wschodnią granicą, czy rozwód rodziców, mobbing w biurze...

Konflikt zdaje się być wpisany permanentnie w nasze życie. Możemy go przeklinać jako ciążące nad ludźmi fatum, unikać, lub napawać się nim, dążąc wręcz do walki i udowodnienia swojej przewagi. Możemy też przyjrzeć mu się uważnie. Wniknąć w mechanizm i zrozumieć strukturę.

Poznanie przyczyn i zasad rządzących konfliktem prowadzi do odczarowania go i zdjęcia odium negatywnych skojarzeń. Kiedy przyjmiemy już, że jest on takim samym zjawiskiem jak deszcz, łatwiej nam będzie radzić sobie podczas życiowych burz. Aby z nim pracować warto znać też techniki - jak to robić. I tu z pomocą przychodzi ta publikacja.

Mediacja transformatywna - jako metoda pracy z konfliktem pozostaje wciąż mało znana w Polsce - jest szukaniem siły i otwarcia się stron na wymianę dialogiczną. Oferuje każdemu z uczestników możliwość odnalezienia w sobie najlepszych strategii rozwiązywania sporów, a dodatkowo wyczula na poszanowanie wartości drugiej strony. Oznacza to, ni mniej ni więcej, rozmowę.

Rozmowę w której następuje oddalenie się od jednostronnych i zamykających przekazów na rzecz bachtinowskiej dialogiczności - stylu i formy prowadzących do lepszego poznania i zrozumienia drugiej osoby bez konieczności zaprzeczania swoim wartościom i wyborom, bez konieczności zawierania kompromisów. Tak aby na granicy dwóch światów, gdzie ścierają się przeciwne sądy i opinie, mogły narodzić się twórcze i zupełnie nowe jakości. I aby każda ze stron wychodziła z sytuacji sporu bogatsza o nową wiedzę i bez zbytecznych ran.

Podręcznik jest dedykowany mediatorom, zajmującym się profesjonalnie tą pracą, poszukującym z błyskiem w oku piorunów i błyskawic, nie mniej stanowi cenne źródło wiedzy także dla wszystkich zainteresowanych sztuką pomocy sobie, bliskim i światu w kryzysie.

.:exile:.

---
Termin dialogiczność, zaczerpnięty od Bachtina, nie występuje na kartach tej publikacji, nie mniej jako najlepiej oddający w ogóle istotę twórczego dialogu, tak mi tu pasował, że pozwoliłem go sobie (nad)użyć. Michaile Michajłowiczu wybacz.

Często popadasz w konflikt?

Nie, nie chodzi mi o Twój obecny konflikt z prawem z powodu nieposiadania biletu autobusowego, chodzi mi o sytuacje w których Twoje relacje z innymi znajdują się w kryzysie. Konflikt kojarzy się najczęściej z czymś niemiłym, z agresywnymi zachowaniami, z trudnościami. Taki jest społeczny odbiór samego słowa "konflikt" i sytuacji przez nie...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki The Promise of Mediation. The Transformative Approach to Conflict


Reklama
zgłoś błąd