Hera moja miłość

Anna Onichimowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop Cykl: Kometa i ja (tom 1) literatura młodzieżowa
2014-07-08
2003-01-01
Wydawnictwo Ezop
narkotyki nałogi uzależnienie tragedia rodzina
Kometa i ja (tom 1)
literatura młodzieżowa
2014-07-08
narkotyki nałogi uzależnienie tragedia rodzina

Przeczytałam tę książkę jako nastolatka i wyciągnęłam prosty wniosek "te narkotyki to głupota". Po raz drugi sięgnęłam po nią mając ponad trzydzieści lat. Wzbudziła we mnie chyba jeszcze większe emocje niż te kilkanaście lat temu. Jeżeli jakiś rodzic kupuje tę książkę swojemu dziecku, drugi egzemplarz powinien kupić dla siebie.

Książkę zakupiłam mając nastoletniego syna.Czytałam z emocjonalnym zaangażowaniem.Historie prawdziwe tak odbieram.Aktualnie słuchałam audiobooka.Lektorka pierwszorzędnie czytała.Nostalgiczny powrót po latach niemniej emocjonalny z głębszym spojrzeniem na błędy rodziców,którzy niestety sami popychają dzieci w szpony nałogu.

Na półkach: , , , ,

Ta książka na moich półkach stała już od – bagatela – trzynastu lat. Pamiętam doskonale, że rodzice ten i drugi tom zakupili mi przez katalog wysyłkowy(!) Świata Książki. Pech chciał, że z tym samym zamówieniem dotarły do mnie Simsy 2 i jakoś tak, no sami wiecie...Ale! Wreszcie nadszedł i na nie moment i postanowiłam, że jeszcze przed świętami przeczytam całą trylogię (tak...

Bardzo smutna i głęboka powieść. Skłania do refleksji i głębszych przemyśleń. Polecam!

Autorka nie ma żadnego pojęcia o działaniu substancji psychoaktywnych, zachowaniu osób uzależnionych. Musiałam ją przeczytać w gimnazjum i już wtedy nie spodobała mi się manipulacja obrazem autorki.

Spodziewalam sie innej historii. Ksiazka tendencyjna dla kogos kto nie zna tematu. Napisana przyjemnym jezykiem, ale dajaca falszywy obraz tematu uzywek i narkotykow. Fajnie sie czyta, szkoda tylko, ze autorka nie zglebila bardziej tematu przed napisaniem tej ksiazki.

Kierowałam sie dobrymi opiniami i jestem bardzo rozczarowana. Moim zdaniem książka jest płytka, schematyczna, niedopracowana i zupełnie nie oddała głębi emocji związanych z poruszanym problemem. Czytając ją cały czas odnosiłam wrażenie, że autorka nie ma odpowiedniej wiedzy na temat zażywania i uzależnienia od narkotyków, żeby zabierać się za pisanie takiej powieści.

Książka, którą można przeczytać jednym tchem. Ukazuje życie osoby uzależnionej. Brak kontroli nad własnym życiem, siłę narkotyków oraz samotność dzieci i brak zainteresowania ze strony rodziców.

Ta książka, wciąż, poraża swoją aktualnością. Powinien ją przeczytać każdy rodzic, i nie tylko...

Książka autorstwa Anny Onichimowskiej pt. „ Hera moja miłość” opowiada historię pewnej rodziny, w której jeden z synów bierze narkotyki. Jednak przez pierwszą połowę książki żadne z rodziców oraz ich gosposia tego nie podejrzewają. Do czasu strasznego wypadku. Gdy brat głównego bohatera podkrada mu skręta i postanawia zapalić go ze swoim przyjacielem. Pod wpływem narkotyku...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje