Magda.doc

Okładka książki Magda.doc Marta Fox
Okładka książki Magda.doc
Marta Fox Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Magda.doc (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Magda.doc (tom 1)
Siedmioróg
2008-01-01
1997-01-01
miłość ciąża

2070 ocen

Jak dziś pamiętam lato i to, jak zaczytywałam się w tej historii!
Bardzo polecam, to sentymentalna, emocjonująca powieść o dziewczynie, której życie wywraca się do góry nogami.

Jak dziś pamiętam lato i to, jak zaczytywałam się w tej historii!

Nieco mnie przeraziła ta książka, gdy miałam 20 lat, czytając ją. Przeczytana zatem daaawno temu.

Podobał mi się sposób pisania głównej bohaterki, zupełnie jakbym była jej najlepszą przyjaciółką. Historia o dziewczynie w trudnej sytuacji, którą naprawia ktoś zupełnie nieprzewidywalny. Samą książkę bardzo przyjemnie mi się czytało. Mimo tego, że została wydana w latach 90. myślę, że nadal jest na czasie i każda młoda dziewczyna powinna ją przeczytać.

Perypetię Magdy zachodzącej w niechcianą ciąże. Książkę czytałam wiele lat temu i chętnie do tego tytułu wracam.

Magdę poznajemy dzięki jej zapiskom na Dżordżu. Osiemnastolatka postanawia pisać pamiętnik i uporządkować wydarzenia z ostatniego czasu, kiedy jest w trudnym momencie swojego życia. Zdolna i pracowita dziewczyna jest najlepszą uczennicą w klasie. Nie wszędzie sprawy mają się tak kolorowo. Nastolatka mieszka z surową matką, jednak nie ma z nią prawie żadnej więzi. Magda nigdy nie była blisko z mamą, jednak po śmierci ukochanego ojca jeszcze bardziej się od siebie oddaliły. Poszukująca bliskości, zrozumienia i miłości dziewczyna w wakacje spotyka chłopaka, w którym od dawna się podkochiwała. Krótka znajomość Łukasza i Magdy owocuje poczęciem nowego życia.
Jak dziewczyna poradzi sobie z informacją obracającą jej życie o sto osiemdziesiąt stopni? Kto poczuje się do odpowiedzialności za nienarodzone jeszcze dziecko? Czy Magda będzie mieć wsparcie w najbliższych?
Magda.doc to warta polecenia książka poruszająca temat młodego macierzyństwa. Mądra opowieść o wkroczeniu w dorosłe życie pokazuje, że każdy człowiek potrzebuje miłości i wsparcia. Humorystyczne fragmenty i wyjątkowa „relacja” dziewczyny z Dżordżem umiliły czas spędzony na czytaniu tej historii.

Ocena nie m tu nic do rzeczy, wszystkie dziewczyny w szkole podstawowej to czytaly, i dobrze!

Książka przeczytana przez mnie dawno temu, ale wciąż mam do niej pewien sentyment. Być może dlatego, że kiedy ją czytałam, byłam w wieku tytułowej bohaterki. I być może to spowodowało, że Magda stała mi się bliska, mimo że jej życie było tak całkowicie odmienne od mojego. Podobało mi się, w jaki sposób Magda stopniowo się otwierała i dojrzała do opowiedzenia swojej historii, kiedy czytelnik już bardzo niecierpliwie wyczekuje tej opowieści. Szokująca dla mnie była relacja Magdy i jej matki, ale to może dlatego, że żyłam w naiwnym przeświadczeniu, że takie matki po prostu nie istnieją.
Zastanawiam się, jak tę książkę oceniają współcześni osiemnasto- dziewiętnastolatkowie, maturzyści. Czy coś w "moralności" grona pedagogicznego zmieniło się przez ostatnie 25 lat (jakaś zmiana pokoleniowa?),czy w dzisiejszych czasach maturzystka, dobra uczennica, zostałaby potraktowana w ten sam sposób?

Zagubiona Magda i jej pamietnik pisany na Dzordzu :-)

Ach, coz to byla za lektura!
Klasyka nastoletnich lat, bohaterce sie wspolczulo i przezywalo ciezkie chwile razem z nia, bardzo nostalgiczna pozycja.

Zagubiona Magda i jej pamietnik pisany na Dzordzu :-)

Ach, coz to byla za lektura!

Ciekawa chemia poruszająca opowieść. Fajny pomysł na przekazanie historii. W dzisiejszych czasach jednak już mało aktualna.

Książka o nastoletniej ciąży i o tym jak młoda dziewczyna moze poradzić sobie z nową sytuacja. Po jej przeczytaniu z przyjemnością szukałam 2 części.

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo