Angel - dziecko ulicy

Marliese Arold Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Świat Książki
2007-01-01
2007-01-01

Książka skierowana do nastolatków. I to nawet tych młodszych. Svenja jest dziewczyną przekonają, że ucieczka z domu rozwiąże jej wszystkie problemy. Tymczasem szybko przekonuje się, że życie jest okrutne. Ona przynajmniej trafiła na kogoś, kto otoczył ją namiastką opieki. A ile dzieci, dziewczyn nie każda takiego szczęścia. Często przecież widzimy żebrzących. Nieraz zastanawia mnie jaka jest ich historia Svenja udało się, chociaż nic na to nie wskazywało.
Myślę, że ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla młodzieży. Historia Svenja jest dobrą przestrogą. Dużym plusem jest to , że napisana jest przystępnych językiem i nie nuży.

Trochę mało akcji.

Trochę mało akcji.

Książka typowa dla nastolatek, zwyczajna. Czyta się ją jednym tchem i zajęła mi no mniej więcej 2 godziny a może i mniej. Pokazuje życie nastolatki która uciekła z domu, mieszka na ulicy oraz jej wszystkie ''problemy''. Są one dla mnie jakoś zbyt zwyczajne. Nic w nich specjalnego, szokującego, itd. Trochę nudna jak dla mnie uważam że nadaje się dla 14 latek. Nic więcej nie napiszę bo po prostu nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć o tej kiążce. Po prostu : zwykła, trochę nudnawa..

Dużo jest takich książek,ale zawsze znajdzie się taka,która zachwyci.Ta ksiązka jest średnia.Szybko się czyta.

Książka opowiada i 16-letniej Svenji która żyje na ulicy...Ciągłe kłótnie, rozstania rodziców i awantury bardzo źle wpłynęły na dziewczynę bez pomocy, miłości rodzicielskiej czuje się zagubiona, samotna.
W pewnej chwili nie może tego już znieść i wytrzymać ucieka z domu...przyłącza się do Gangu Wilczycy nazwę przyjmuje Angel.
Bardzo smutna, przejmująca..prawdziwa historia. Nie jestem zamknięta na inne gatunki literackie czytam młodzieżowe również. Wciągła mnie od pierwszej strony i poruszyła.

Bardzo smutna, przejmująca..prawdziwa historia....

Jak książka "Truskawkowe pola" mnie nie zachwyciła, tak "Angel- dziecko ulicy" zachwyciła. Była niezwykle prawdziwa, a bohaterowie nie byli papierowi. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że Angel będzie miała szansę na lepsze jutro, że nie będzie bezdomna. Jednak autorka zaskoczyła mnie zakończeniem. Myślę, że każdy powinien zapoznać się z treścią tej cudownej książki. Polecam!

Historia dziewczyny która uciekła z domu, matka alkoholiczka, ojciec który ma nową rodzinę. Książka pokazuje życie na ulicy, walkę o kawałek chleba, o przetrwanie. Życie które tak naprawdę nie jest łatwe. I śmierć bliskiej osoby.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

lekka, poruszająca problemy młodzieży oraz bezdomności.

lekka, poruszająca problemy młodzieży oraz bezdomności.

Książka opowiada o dziewczynie z rozwalonej rodziny.
Któregoś dnia ucieka z domu.
Zostaje okradziona w parku.
Pomaga jej Pankracy.
Zostaje przyjęta do gangu Wilczycy. ( Z lekkim trudem )
Zaprzyjaźniła się z Zadą i z Psycho a także z Mister O.

Svenjia musi jakoś zarabiać jak każdy z jej kolegów.
Zada proponuje żebranie.
Angel, ksywka Svenji.
Dlaczego taka nazwa.
Dlatego, że ma anielską twarz.
Cały gang ma dużo przed sobą przeszkód.
Co się może zdarzyć?
Bardzo dużo...
Polecam ~Paulina

Książka opowiada o dziewczynie z rozwalonej rodziny.
Któregoś dnia ucieka z domu.
Zostaje okradziona w parku.
Pomaga jej Pankracy.
Zostaje przyjęta do gangu Wilczycy. ( Z lekkim trudem )
Zaprzyjaźniła się z Zadą i z Psycho a także z Mister O.

Svenjia musi jakoś zarabiać jak każdy z jej kolegów.
Zada proponuje żebranie.
Angel, ksywka Svenji.
Dlaczego taka nazwa.
Dlatego, że...

Historia dziewczyny, która ucieka z domu i musi odnaleźć się w nowym ,,ulicznym" życiu. Na początku nie jest to łatwe, ale kiedy Angel poznaje osoby takie jak ona, przyzwyczaja się do życia na ulicy. W tym czasie dopada ją pierwsza miłość, z którą trudno jest jej się rozstać.

Książka sama w sobie nie jest zła. Przyjemnie się czyta. Polecam :)

Książka sama w sobie nie jest zła. Przyjemnie się czyta. Polecam :)

• Obyczajowe
  • Literatura młodzieżowa