Cztery po północy

"Langoliery" - 6/10
"Ukryte Okno. Ukryty Ogród" - 7,5/10

"Langoliery" - 6/10
"Ukryte Okno. Ukryty Ogród" - 7,5/10

Wydaje mi się że to chyba najsłabszy zbiór opowiadań S.Kinga jaki udało mi się przeczytać. Wszystkie opowiadania mają jeden wspólny mianownik jakim jest czas,który przeplata się z całą gamą mniej lub bardziej surrealistycznych koszmarów. Wszystkie opowiadania mają również różny stopień ciekawości i zainteresowania z jakim się je czyta i co równie ważne odbiera. Mnie najbardziej podobał się sam początek w postaci " Langolierów" (momentami genialne choć również nieco rozwleczone) i " Ukryte okno,ukryty ogród ( bardzo schizofreniczne ale potrafiące trzymać w napięciu). Druga część książki zawierająca " Bibliotecznego policjanta" i " Psa z aparatu" to już nieco słabsza odsłona Mistrza nieźle napisana chociaż nie ukrywam również trochę męcząca . Niniejszy zbiór nie wciągnął mnie niestety tak jak " Czarna bezgwiezdna noc" ,część opowiadań sprawia wrażenie trochę wymuszonych ,nie mniej była to jednak całkiem przyjemna lektura aczkolwiek beż jakichś większych fajerwerków.

Dwa kolejne świetne opowiadania. Nie wiem, które bardziej mi się podobało. King w najlepszej formie.

Drugi tom, kolejne dwa opowiadania. Oba świetne. Zwracajcie biblioteczne książki w terminie!  I uważajcie na wściekłe bestie, choćby były tylko na fotografii. Bardzo dobra pozycja w mojej biblioteczce .
Dziękuję :)

Dziękuję :)

Dwa opowiadania. Pierwsze bardzo dobre, drugie jeszcze lepsze. King w dobrej formie. Choć co nieco można się domyślić, to jednak trzyma w napięciu do samego końca. Polecam !!!

Langoliery 5/10
Ukryte okno, ukryty ogród 4/10
Dalej muszę zrobić przerwę. Niby krótkie te opowiadania, ale wymęczyły mnie jak rzadko. A po opiniach widzę, że te 2 historie to miały być mocniejsze punkty zbioru. Dla mnie King bardzo nierówno pisze.

Langoliery 5/10
Ukryte okno, ukryty ogród 4/10

Polecam.

Polecam.

"Langoliery" i "Ukryte okno, ukryty ogród" to bardzo dobre opowiadania przy których dobrze się bawiłem. Szkoda, że nie można powiedzieć tego samego o dwóch pozostałych. "Biblioteczny policjant" to opowiadanie nudne, rozciągnięte i przewidywalne, choć te same przymiotniki pasują do "Polaroidowego psa".

Na koniec dodam, że "Biblioteczny policjant" zawiera obrzydliwą scenę gwałtu na małym chłopcu przez dorosłego mężczyznę. Przeczytałem wiele książek Kinga i trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć jego dziwnej obsesji na punkcie dzieci w jego książkach. Scena seksu między dziećmi w "To", gwałt na dziecku w "Bibliotecznym policjancie" oraz masa innych pomniejszych przykładów z jego książek skłania mnie do myślenia, że "król horroru" może mieć zapędy pedofilskie.

Na koniec dodam, że "Biblioteczny policjant" zawiera obrzydliwą scenę...

Pierwsze opowiadanie Longoliery nie przypadło mi bardzo do gustu. Pomysł bardzo ciekawy ale czytanie dłużyło mi się. Za to Sekretne Okno to opowiadanie, które kojarzy mi się z Kingiem najbardziej. Atmosfera niepokoju z każdą stroną wzrasta a na sam koniec nie wiedziałam co jest prawdą a co nie.