W słusznej sprawie

Okładka książki W słusznej sprawie
John Katzenbach Wydawnictwo: Amber Seria: Bestsellery do kieszeni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Bestsellery do kieszeni
Just Cause
Amber
2011-01-01
2011-01-01
Paweł Cłapak, Anna Dunajska, Wiesława Cieplucha
w słusznej sprawie amber kryminał

więcej Więcej

Reporter z Miami Mattew Cowart,dostaje list z więzienia z Florydy.Czarnoskóry Robert pisze,że nigdy nie popełnił morderstwa,za który został skazany.Blair Sullivan oskarżony o pare morderstw.Przyznaje się do połowy popełnionych morderstw,lecz do reszty nie.Wyrok-kara śmierci.
Robert przyznał się do morderstwa pod przymusem.Wyszedł z celi śmierci,bo nie mieli dowodów.
Andy...

Mnie sie książka bardzo podoba, wciąga, trzyma w napięciu, chce sie czytać dalej i dalej (po przeczytaniu książki, film na jej podstawie wydał mi sie bardzo słaby). Polecam!:)

Dociekliwy dziennikarz, seryjny morderca, zbrodnie, niesłusznie oskarżony, śledztwo, prawda- może to wszystko brzmi znajomo, ale Katzenbach po raz kolejny łączy banalne wydawałoby się elementy w zaskakującą i wciągającą całość, od której oderwać się nie sposób.
Polecam.

Spadające gwiazdy.
Zaczęło się od pełnego nieba. Żywota dokonało kilka sztuk.
Początek zwiastował wysokie C. Końcówka obnażyła zadyszkę aklimatyzacyjną. Zapętlenie z pokićkaniem. Oto, co przydarzyło się naszemu autorowi.
Z Wielkiego Muru Chińskiego pozostał zamek z piasku. Czkawka. Kolejna dolegliwość dosięgająca stawiających na pokaźne , a mniej sensowne. Maksyma Kiwaczka...

Pierwsza pozycja tego autora, która w ręce wpadła mi jakby przez przypadek. Cieszę się jednak, że na nią trafiłam: świetny temat, prosty styl i świetne zakończenie.

1992

Mocnymi stronami tej książki są bohaterowie, szczególnie antagoniści (siłą rzeczy psychopaci to ciekawy temat), ale i protagoniści są dobrze skonstruowani, niejednoznacznie, z wadami. To nie są nieomylni superbohaterowie nieznający strachu. Niewątpliwą zaletą jest również konstrukcja fabularna. Zwroty akcji są tak nagłe i tak świetnie przemyślane, że mogą nieźle zamącić w...

Do połowy książki działo się tyle, że ciężko się było odkleić od książki. Później trochę akcja zwolniła, a na końcu zabrakło mi zakończenia jednego wątku, ale mimo wszystko pozycja watra przeczytania.

Genialnie skonstruowany thriller, który czyta się jednym tchem. Trzyma w napięciu i niepewności nawet kiedy wszystko jest już w zasadzie jasne.

Ciekawy zwrot akcji w 1/3 powieści. Końcówka może trochę za krótka (rozwiązanie akcji) i niewyjaśnione do końca (z 100% pewnością) morderstwa.

Bardzo amerykański, kompletny thriller. Akcja wciąga, dzieje się dużo zaskakującego. Katzenbach jest mistrzem gatunku.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • John Katzenbach