Sędzia

Okładka książki Sędzia
Mariusz Zielke Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Jakub Zimny (tom 3) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Jakub Zimny (tom 3)
Czarna seria
Czarna Owca
2015-10-21
2015-10-21
literatura polska

Okładka książki Awers Adrian Bednarek, Ryszard Ćwirlej, Hanna Greń, Marta Guzowska, Izabela Janiszewska, Robert Małecki, Marta Matyszczak, Małgorzata Rogala, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski, Przemysław Żarski, Mariusz Zielke
Ocena 6,9
Awers Adrian Bednarek, Ry...
Okładka książki Zło Artur Nowak, Mariusz Zielke
Ocena 7,4
Zło Artur Nowak, Marius...

KOlejna powieść Mariusza Zielke, jaka wpadła mi w rece i już wiem, że z pewnością przeczytam z chęcią inne książki tego Autora.
Bohaterem serii ( gdyż w przeszłości czytałem Wyrok), jest dziennikarz śledczy Jakub Zimny. Bohaterem zbiorowym są postaci dobrze wypełniające poszczególne wątki powieści i tworząc jej tło w sferze związanej ze światem biznesu i polityki, a także nieodłącznego substratu tychże- ludzi z byłych i obecnych służb ( wywiadu), kontrolujących rozliczne sprawy za pomocą szantażu i korupcji, także w wymiarze sprawiedliwości.
Autor nie pozostawia złudzeń odnośnie swojego stosunku do ludzi skorumpowanych i korumpujących, przez co nawet niedoświadczony czytelnik nie weźmie antybohatera za bohatera:). Ja ten sposób przedstawienia i piętnowania patologii kupuję, tym bardziej, że fabuła jest ciekawa i intrygująca.

SĘDZIA
📖oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Chcecie poznać prawdziwe polskie realia ❓
Koniecznie zapoznajcie się z tą książką.
Zapraszam do 🌍 gdzie prezes banku i sędzia to łachudry przesiąknięte korupcją do szpiku kości.
Dla tych dwóch nie liczy się nic prócz władzy i kasy.
Chcecie przekonać się jak w  III RP ludzie sukcesu jednym ruchem tracą wszystko ❓
Właśnie takim człowiekiem jest Adam Bonar (tylko gdyby nie te liczne kochanki).
Poraz trzeci (nie jak kaleka) powraca dziennikarz śledczy Jakub Zimny, który znowu będzie miał pełne ręce roboty.
Czy uda mu się wyjść bez szwanku z BIZNESOWEJ WOJNY❓
Ponad 4️⃣5️⃣0️⃣ stron czyta się przyjemnie i bardzo szybko.
Dynamiczna akcja którą stworzył autor to perfekcyjne dzieło.
Uwielbiam takie książki.
Jeśli będziecie już po lekturze tej książki, ciekawe czy potrawicie domyśleć się kto w prawdziwym świecie jest Bonarem😉

SĘDZIA
📖oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Chcecie poznać prawdziwe polskie realia ❓
Koniecznie zapoznajcie się z tą książką.
Dla tych dwóch nie liczy się nic prócz władzy i kasy.
Właśnie takim...

Mariusz Zielke/Kuba Zimny w dobrej formie. Kolejna afera zdemaskowana. Niby mamy tu do czynienia z fikcją, jednak jeśli wierzyć autorowi, to nie do końca. Są fragmenty kiedy styl pisania przypomina reportaż z gazety, ale czyta się z wielkim zainteresowaniem. Momentami włosy stają dęba, gdy się pomyśli, że podobne afery miały faktycznie miejsce.
Brakło mi tu trochę wątku sensacyjno-kryminalnego, jakiegoś twistu fabularnego, zbrodni, które pojawiały się w poprzednich tomach, przez co było jeszcze ciekawiej. Mimo wszystko lekturę zaliczam do udanych i szczerze polecam cały cykl.

Brakło mi tu trochę wątku...

Lekki zawód. Seria z Zimnym przypadła mi wyjątkowo do gustu. Jednak tym razem autor nie buduje napięcia. Historia jest odtworzona. Narracja pozbawiona elementu zaskoczenia.
Od połowy książki czekałem na koniec w nadziei, że coś się odmieni.
Nic takiego nie miało miejsca.

Od połowy książki czekałem na koniec w nadziei, że coś się odmieni.
Nic takiego nie miało miejsca.

Tym razem sędziowie, polityka i wielkie finanse na tapecie. Dziennikarstwo śledcze, czy fikcja literacka. Bo jeślito pierwsze, to strach się bać. Bardzo dobra powieść.

Mocna książka o banksterach i układzie sądowniczym. Dodaje pikanterii fakt, iż sprawa dotyczy spółki CLIF. Może nie jest najlepiej książka napisana pod względem narracyjnym, za długie monologi wewnętrzne bohaterów, powtarzalne. Jednak przytoczone fakty są porażające, to się działo i dzieje w naszym kraju. Polecam wszystkim węszącym w politycy i układach.

Chciałbym bardzo, by opisana w książce historia powstała wyłącznie w wyobraźni Autora, przeniesiona na papier niezwykle sprawnym piórem Pisarza. Niestety nie mam takiej pewności. Na ile w tym trzymającym od początku, do końca napięciu thillerze, którego nie powstydził by się Grisham, rzeczywistość miesza się z fikcją wie chyba tylko Autor. Czytelnik sam powinien to ocenić.

Dobra sensacja, przeraża tylko fakt, że napisana na podstawie autentycznych zdarzeń. Oglądając jakikolwiek program informacyjny można przypuszczać, że nadal takie układy istnieją. Pewnie w większości nie zdajemy sobie sprawy jakie zależności finansowo- biznesowo- polityczne istnieją gdzieś tam na górze. Każdego można zniszczyć i doprowadzić nad przepaść.
Polecam!

Polecam!

Kolejne mocne wydawnictwo Pana Zielke

Kolejne mocne wydawnictwo Pana Zielke

Dobrze napisane, fajna historia ale końcówka trochę jakby bez pomysłu i jakoś nie żałowałem, że skończyłem tą książkę.