rozwińzwiń

Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Najbardziej niebezpieczni

Okładka książki Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Najbardziej niebezpieczni Brett Booth, Scott Clark, David Finch, Manuel Garcia, Andres Guinaldo, Gene Ha, Geoff Johns, Matt Kindt, Joe Prado, Ivan Reis, Jesús Saíz
Okładka książki Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Najbardziej niebezpieczni
Brett BoothScott Clark Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Amerykańska Liga Sprawiedliwości (tom 1) Seria: Nowe DC Comics! komiksy
240 str. 4 godz. 0 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Amerykańska Liga Sprawiedliwości (tom 1)
Seria:
Nowe DC Comics!
Tytuł oryginału:
Justice League of America Volume 1: World's Most Dangerous
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2015-09-09
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-09
Liczba stron:
240
Czas czytania
4 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328110236
Tłumacz:
Krzysztof Uliszewski
Tagi:
Liga Sprawiedliwości
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Marvel: The Legendary Graphic Novel Collection: Volume 26: New Avengers: Break Out Brian Michael Bendis, David Finch
Ocena 6,0
Marvel: The Le... Brian Michael Bendi...
Okładka książki X-Men. Punkty zwrotne – Powtórne przyjście Mike Carey, Terry Dodson, David Finch, Matt Fraction, Stuart Immonen, Christopher Yost, praca zbiorowa
Ocena 7,6
X-Men. Punkty ... Mike Carey, Terry D...
Okładka książki Marvel: The Legendary Graphic Novel Collection: Volume 2: Avengers Disassembled Brian Michael Bendis, David Finch
Ocena 8,0
Marvel: The Le... Brian Michael Bendi...
Okładka książki Ultimate X-Men. Tom 4 Brian Michael Bendis, David Finch
Ocena 7,5
Ultimate X-Men... Brian Michael Bendi...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Shazam! Brad Anderson, Gary Frank, Geoff Johns
Ocena 7,3
Shazam! Brad Anderson, Gary...
Okładka książki Batman: Rok zerowy - Mroczne miasto Greg Capullo, Scott Snyder
Ocena 7,0
Batman: Rok ze... Greg Capullo, Scott...
Okładka książki Liga Sprawiedliwości: Trójka Gene Ha, Mikel Janin, Geoff Johns, Jim Lee, Jeff Lemire, Doug Mahnke, Ivan Reis, Kenneth Rocafort
Ocena 7,3
Liga Sprawiedl... Gene Ha, Mikel Jani...
Okładka książki Batman - Mroczny Rycerz: Nocna trwoga David Finch, Paul Jenkins
Ocena 5,9
Batman - Mrocz... David Finch, Paul J...
Okładka książki Batman: Mroczne odbicie Francesco Francavilla, Mark Simpson, Scott Snyder
Ocena 7,9
Batman: Mroczn... Francesco Francavil...
Okładka książki Wieczne zło David Finch, Geoff Johns
Ocena 7,0
Wieczne zło David Finch, Geoff ...

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
53 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
293
293

Na półkach: ,

Amanda Weller, w celu stworzenia opozycji dla Ligi Sprawiedliwosci, organizuje nową grupę superherosów, pod mało oryginalną nazwą Amerykańska Liga Sprawiedliwości. Historie zebrane w tym tomie prezentują całkiem przyzwoity poziom, angażują czytelnika, chociaż są też dość nierówne. Postaci i ich wzajemne relacje są ciekawe, przedstawione w dobry sposób. Zakończenie wywołuje zaciekawienie na temat tego, co wydarzy się w kolejnych tomach.

Amanda Weller, w celu stworzenia opozycji dla Ligi Sprawiedliwosci, organizuje nową grupę superherosów, pod mało oryginalną nazwą Amerykańska Liga Sprawiedliwości. Historie zebrane w tym tomie prezentują całkiem przyzwoity poziom, angażują czytelnika, chociaż są też dość nierówne. Postaci i ich wzajemne relacje są ciekawe, przedstawione w dobry sposób. Zakończenie wywołuje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
113
38

Na półkach: , ,

Przyjemna lektura, ale i duże rozczarowanie. Okładka jest lepsza niż niektóre zeszyty z tego albumu pierwsze rysunki są naprawdę dobre ale później poziom rysunków naprawdę spada. Także kolejny zarzut to brak Zielonej Latarni (Simona Baza),ponieważ wziąłem ten tom też ze względu, że chciałem poznać tego bohatera, poza nim dostałem tylko może dwa zdania na jego temat.

Przyjemna lektura, ale i duże rozczarowanie. Okładka jest lepsza niż niektóre zeszyty z tego albumu pierwsze rysunki są naprawdę dobre ale później poziom rysunków naprawdę spada. Także kolejny zarzut to brak Zielonej Latarni (Simona Baza),ponieważ wziąłem ten tom też ze względu, że chciałem poznać tego bohatera, poza nim dostałem tylko może dwa zdania na jego temat.

Pokaż mimo to

avatar
1914
1357

Na półkach: ,

Bardziej oficjalna wersja Ligi Sprawiedliwości. Rząd amerykański tworzy własną drużynę superbohaterów by w razie czego opanować zagrożenie ze strony innych superherosów. Pierwszym zadaniem nowej ekipy będzie wyśledzenie tajemniczego Sekretnego Stowarzyszenia.

Komiks brzmi lepiej niż jest naprawdę. Zebrani bohaterowie w ogóle nie funkcjonują jako zespół – robią wrażenie bardziej zupełnie przypadkowych osób, którzy przeszkadzają sobie nawzajem. Na dodatek potencjał tak ciekawych postaci jak Catwoman, Katana czy Martian Manhunter w ogóle nie zostaje wykorzystany. Najbardziej zirytowało mnie, że będący na pierwszym planie okładki Simon Bazz pojawia się zaledwie na paru stronach i praktycznie nic nie robi! Także przeciwnicy nie są specjalnie godni zapamiętania – kluczem do zwycięstwa złoczyńców jest tu pomysł rodem z tych głupszych komiksów z lat 60. Co więcej, zostaje to wcześniej zaspoilerowane na obrazku tuż przed streszczeniem. Wyjątkiem jest tutaj tajemniczy mężczyzna w fioletowym płaszczu – wydaje się, że wszelkie wysiłki bohaterów są dla niego dziecinną igraszką, chociaż sam zdaje się nie mieć mocy – mam pewną teorię na temat tego kim on jest i jestem ciekawy czy się ona potwierdzi.

Misja tej drużyny to jednak zaledwie połowa tomu. Oprócz tego mamy jeszcze trzy krótkie historyjki o Catwoman i Martian Manhunterze – bardzo dobre pozwalają lepiej zrozumieć te postacie. Szczególnie w przypadku Marsjanina jasne staje się, czemu jest tak inny od swojej wersji sprzed restartu uniwersum.

Resztę tomu zapełniają… trzy numery serii „Liga Sprawiedliwości”. Trochę dziwna decyzja wydawcy – tytuł ten powinien pojawić się w tomie odpowiednim do serii, chociaż pojawia się pewne powiązanie z tytułową drużyną albumu. We wspomnianych zeszytach mamy przyjęcie nowych członków do Ligi, a także atak Despero na siedzibę bohaterów. Bardzo dobrze zostają przedstawione nowe postacie – nie wiem czy już wcześniej te wersje gdzieś się pojawiły, ale fabuła jest tak poprowadzona, że nie czułem się zagubiony. Bardzo emocjonujące jest też starcie z Despero, szczególnie, że pojawia się nieoczekiwana pomoc. Warto też wspomnieć, że w numerach zostają wykorzystane pewne wątki przypominające te z historii ”Tower of Babel”.

Rysunkowo jest różnie. David Finch odpowiedzialny za pierwsze numery tytułowej serii nie przyłożył się – jest strasznie mało dokładnie, szczególnie jeżeli chodzi o twarze. O wiele lepiej radzi sobie przejmujący pałeczkę Brett Booth, chociaż na jednym kadrze strasznie zdeformował Blockbustera. W krótkich opowieściach wszyscy rysownicy dali radę, szczególnie zapadł mi w pamięć Mars w wykonaniu Andrea Guinaldo. Jeżeli chodzi o trzy numery „Ligi Sprawiedliwości”, to najlepiej poradził sobie Ivan Reis – jest szczegółowo, dynamicznie, czuć emocje w wyrazach twarzy bohaterów. Trochę gorzej jest w przypadku Jesusa Saiza – jak dla mnie trochę za proste rysunki. Jeżeli chodzi o trzeci zeszyt, to tutaj jest trochę sieczka, bo mamy aż trzech rysowników i tak obok bardzo ładnych rysunków, są też straszne bohomazy. Przy okazji, kolorysta dał tutaj plamę – chyba nie pamiętał jaki kolor skóry ma Atom.

Podsumowując, tom wart przeczytania dla historyjek pobocznych i trzech numerów „Ligi..”, bo samodzielne przygody tytułowej drużyny to jakaś pomyłka. Ogólnie jednak większość albumu wydaje się bardziej wstępem do historii „Wieczne zło” niż samodzielną opowieścią.

Bardziej oficjalna wersja Ligi Sprawiedliwości. Rząd amerykański tworzy własną drużynę superbohaterów by w razie czego opanować zagrożenie ze strony innych superherosów. Pierwszym zadaniem nowej ekipy będzie wyśledzenie tajemniczego Sekretnego Stowarzyszenia.

Komiks brzmi lepiej niż jest naprawdę. Zebrani bohaterowie w ogóle nie funkcjonują jako zespół – robią wrażenie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
115
77

Na półkach: ,

Historia bez polotu, nudna, ale trzeba było się z nią zapoznać ze względu na bezpośrednie powiązanie z "Ligą Sprawiedliwości: Trójka" i finałem w postaci "Wiecznego Zła" Kto chce może przeczytać, pożyczyć od kogoś z zakupem bym się nie śpieszył bo raczej się do tego nie wróci. Opraw wizualna: rysunki, kreska bez zastrzeżeń to chyba jedyny plus tej części, zresztą jeszcze nie spotkałem się z komiksem z nowego DC w którym była by zła oprawa graficzna.
Nie ma co dużo pisać ,powtarzam raz jeszcze historia przeciętna, ale dobrze ją znać jeśli chce się obejść bez strat podczas czytania Trójki i Wiecznego Zło.

Historia bez polotu, nudna, ale trzeba było się z nią zapoznać ze względu na bezpośrednie powiązanie z "Ligą Sprawiedliwości: Trójka" i finałem w postaci "Wiecznego Zła" Kto chce może przeczytać, pożyczyć od kogoś z zakupem bym się nie śpieszył bo raczej się do tego nie wróci. Opraw wizualna: rysunki, kreska bez zastrzeżeń to chyba jedyny plus tej części, zresztą jeszcze...

więcej Pokaż mimo to

avatar
349
179

Na półkach: ,

JLA vol.1 prezentuje nam powstanie kolejnej grupy "superbohaterów" jako zabezpieczenie przed ewentualnym buntem prawdziwej Ligi Sprawiedliwości. Samo założenie jest absurdalne, pary antagonistów są dobrane zabawnie i trudno odczuć jakiekolwiek zagrożenie dla oryginalnego składu JL.
W albumie dodatkowo upchane są zeszyty z krótkimi historiami dotyczącymi głównej grupy, oraz opowieść o Marsjańskim Łowcy.
Cały wolumin nadaje się do przeczytania dla osób, które są na bieżąco z Ligą Sprawiedliwości wydawaną przez Egmont, oraz szykują się do przeczytania LS: Trójka i Forever Evil.
Pojawia się tam zalążek wątków, które są tematem przewodnim w/w crossoverów, no i sama Amerykańska Liga Sprawiedliwości odgrywa tam jedną z przewodnich ról (a raczej jej członkowie w przeróżnych konfiguracjach).
Za stronę wizualną odpowiada cała paleta artystów, niektóre kadry są rewelacyjne (uwielbiam Reisa),inne mocno średnie.
Przeciętna pozycja, trudna do obronienia jako indywidualna historia.

JLA vol.1 prezentuje nam powstanie kolejnej grupy "superbohaterów" jako zabezpieczenie przed ewentualnym buntem prawdziwej Ligi Sprawiedliwości. Samo założenie jest absurdalne, pary antagonistów są dobrane zabawnie i trudno odczuć jakiekolwiek zagrożenie dla oryginalnego składu JL.
W albumie dodatkowo upchane są zeszyty z krótkimi historiami dotyczącymi głównej grupy, oraz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
757
473

Na półkach: , ,

4/10 – NIJAKI

Pierwszy i jedyny wydany w Polsce tom „Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości” wpisuje się w ogólny obraz większości tytułów opublikowanych pod szyldem „Nowego DC Comics!”. Komiksów trywialnych w swym nieznośnym efekciarstwie. Fabuła „Najbardziej niebezpiecznych” posiada zarys ciekawej intrygi związanej z tajemniczym stowarzyszeniem przestępców, ale cechuje się też sporym chaosem, polegającym na bezładnym przeskakiwaniu pomiędzy poszczególnymi wątkami. Taki sposób prowadzenia narracji jest okrutnie irytujący, sprawia bowiem wrażenie, jakby historia posklejana była z kilku całkiem przypadkowych elementów. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że projekt grubszego spisku, jaki odbije się szerokim echem w całym uniwersum DC, jest znakomity, ale w przypadku tego konkretnego komiksu zawiodła jego dość marna realizacja. Wdrożenie istotnych dla intrygi wątków odbyło się z pomocą tandetnych rozwiązań fabularnych oraz bardzo nijakiej i ogólnie niespójnej (ze względu na zbyt dużą liczbę rysowników) oprawy graficznej.

Fabuła: 4 (nijaki)
Ilustracje: 4 (nijaki)
Jakość wydania + bonusy: 7 (bardzo dobry)

Więcej szczegółów: https://comicbookbastard.blogspot.com/2018/03/amerykanska-liga-sprawiedliwosci-tom-1.html

4/10 – NIJAKI

Pierwszy i jedyny wydany w Polsce tom „Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości” wpisuje się w ogólny obraz większości tytułów opublikowanych pod szyldem „Nowego DC Comics!”. Komiksów trywialnych w swym nieznośnym efekciarstwie. Fabuła „Najbardziej niebezpiecznych” posiada zarys ciekawej intrygi związanej z tajemniczym stowarzyszeniem przestępców, ale cechuje się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
793
245

Na półkach: , ,

[...] Czyli w sumie pierwszy tom "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości" nie posiada niczego zbędnego. To bardzo dobry oraz przemyślany komiks, który powinien być wymarzonym startem dla nowicjusza i zadowolić czytelnika lepiej obeznanego ze światem DC. "Najbardziej niebezpieczni" łączą najlepsze elementy drużynowych opowieści (lekki humor, gama ciekawych postaci, szybkie rzucenie ekipy na głęboką wodę),a jednocześnie z głośnym przytupem rozpoczynają nową serię, nie pozwalając na nudę. Polecam ten tytuł chętnym na dłuższą przygodę z superbohaterami, bo - jak już wspominałem - wiele wątków zostaje tutaj zaledwie napoczętych. Pozostaje czekać na kontynuację, oby równie barwną i wciągającą jak recenzowany tom.

Więcej na: http://gexe.pl/komiksy/art/4999,amerykanska-liga-sprawiedliwosci-najbardziej-niebezpieczni

[...] Czyli w sumie pierwszy tom "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości" nie posiada niczego zbędnego. To bardzo dobry oraz przemyślany komiks, który powinien być wymarzonym startem dla nowicjusza i zadowolić czytelnika lepiej obeznanego ze światem DC. "Najbardziej niebezpieczni" łączą najlepsze elementy drużynowych opowieści (lekki humor, gama ciekawych postaci, szybkie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
36
35

Na półkach: ,

Ciekawe wprowadzenie do ,,Trójki'' i ,,Wiecznego zła''. Dobrze dobrani bohaterowie i interesujący złoczyńca. Rysunki są ładne, a fabuła potrafi zainteresować.

Ciekawe wprowadzenie do ,,Trójki'' i ,,Wiecznego zła''. Dobrze dobrani bohaterowie i interesujący złoczyńca. Rysunki są ładne, a fabuła potrafi zainteresować.

Pokaż mimo to

avatar
1235
497

Na półkach:

240 stron dobrej rozrywki.

240 stron dobrej rozrywki.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    62
  • Posiadam
    23
  • Chcę przeczytać
    21
  • Komiksy
    13
  • DC Comics
    3
  • Komiks
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Ulubione
    2
  • Komiksy DC
    2
  • New 52
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Najbardziej niebezpieczni


Podobne książki

Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 8,0
Walkirie kresu... Takumi Fukui, Shiny...
Okładka książki Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Ocena 6,5
Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo ...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #8 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 8,0
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...
Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Ocena 7,0
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...

Przeczytaj także