Atak w dzień św.Jerzego/Kroniki wojenne 13/

Kagero
2008-01-01
2008-01-01

więcej Więcej

Opis dość śmiałej brytyjskiej akcji w Zeebrugge i Ostendzie, mającej za zadanie zablokowanie wejść do portów i uniemożliwienie działania tamtejszym U-Bootom. Autor, dzięki krótkim zdaniom sprawia, że możemy poczuć się jak uczestnicy operacji.

Opowieśc o jednej operacji z czasów wojny światowej (pierwszej). Jeśli ktoś nie zna tej historii to ... emocje gwarantowane! Losy operacji trzymają w napięciu niemal do samego końca.Geneza, znaczenie, przebieg, rezultaty, notki biograficzne. Jak zawsze w tej serii krótko ale ciekawie. Pod względem tekstu jedna z najlepszych części serii. Dałbym dwie gwiazdki więcej ale...

• Historia
  • I wojna światowa