Order

Okładka książki Order
Marcin Jamiołkowski Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Herbert Kruk (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Herbert Kruk (tom 2)
Genius Creations
2015-12-19
2015-12-19

Okładka książki Fenix Antologia: Zajdel 2019 Ewa Białołęcka, Paweł Ciećwierz, Wojciech Gunia, Agnieszka Hałas, Marcin Jamiołkowski, Aleksandra Janusz, Marta Kładź-Kocot, Magdalena Kucenty, Marta Magdalena Lasik, Katarzyna Rogińska, Anna Sikorska, Marta Sobiecka, Dominika Węcławek
Ocena 6,8
Fenix Antologi... Ewa Białołęcka, Paw...
Okładka książki Fenix Antologia 6-7 (2-3/2019) Magdalena Białek, Zuza Biedrzycka, Bartek Biedrzycki, Mirosław Gołuński, Wojciech Gunia, Marcin Jamiołkowski, Marta Kładź-Kocot, Paweł Komosa, Błażej Kurowski, Walter Miller, Marek Oramus, Wala Ponomariowa, Radek Rak, Anna Sikorska, Marta Sobiecka, Krzysztof Sokołowski, Justyna Sygulska, Agnieszka Szady, Marek Turek, Dominika Węcławek
Ocena 6,8
Fenix Antologi... Magdalena Białek, Z...
Okładka książki Creatio Fantastica nr 1 (58) 2018 – Fantastyka miejska Adam Barcikowski, Sylwia Borowska-Szerszun, John Crowley, Stefan Ekman, Magdalena Gancarczyk, Elana Gomel, Marcin Jamiołkowski, Jacek Jarecki, Wiktoria Król, Katarzyna Kubacka, Luiza Leszczyńska, Michał Łukowiak, Wiktor Magdziarz, Krzysztof M. Maj, Sarai Mannolini-Greenwood, Leigh McLennon, Mika Modrzyńska, Ksenia Olkusz, Pafnucy Rzeszutko, Elliot Star, Barbara Szymczak-Maciejczyk, Audrey Taylor, Magdalena Wąsowicz, Aleksandra Wojtaszek, Anna Wołosiak-Tomaszewska, Konrad Zielonka
Ocena 8,0
Creatio Fantas... Adam Barcikowski, S...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 8 / sierpień 2018 Halina Bortnowska, Wojciech Brzoska, Bolesław Chromry, Jacek Dehnel, Wojciech Engelking, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Kaja Grzegorzewska, Marcin Jamiołkowski, Grzegorz Jankowicz, Henry Kissinger, Tomasz Kontny, Andrzej Krajewski, Anna Maziak, Janusz Miliszkiewicz, Małgorzata Rejmer, Dariusz Rosiak, Sylwia Siedlecka, Chulud Szaraf, Marcin Wicha, Leszek Wicherek, Agnieszka Wójcińska, Marta Zabłocka, Julia Zabrodzka
Ocena 6,7
Pismo. Magazyn... Halina Bortnowska, ...

Druga część przygód maga Herberta Kruka obrońcy Warszawy. Wiedziałem że sięgnę po tą książkę prędzej czy później. Wyszło że wcześniej. Decydujące było mała ilość stron oraz zainteresowanie, co będzie dalej. Poznajemy bliżej głównego bohatera oraz jego znajomych spotykamy również bazyliszki. Po pierwszej części która była dla mnie lekkim szokiem bo nigdy nie czytałem tego typu literatury tutaj się przyzwyczaiłem do tych dziwności i czytało mi się bardzo dobrze. Do tego fajne poczucie humoru które do mnie przemawia. Już wiem że na kolejną część nie będę czekać tylko się za nią zabieram. Polecam wszystkim którzy lubią takie historie urban fantasy, do tego dziejące się w Polsce a konkretnie w Warszawie.

Po dość słabym początku książka jednak dorównuje pierwszej części gdy już na pierwszy plan wkracza akcja, a nie bezsensowne i bardzo słabe historyjki miłosne.

Problem w tym, że ta poprzeczka nie jest zawieszona zbyt wysoko, bo tak jak i poprzednia część tak i tutaj jest to co najwyżej poprawna fantastyka bez żadnych fajerwerków, która w zasadzie broni się głównie dość ciekawym podejściem do wpływu lokalnych baśni na świat rzeczywisty oraz dość specyficznym podejściem do magii, które czasem bywa głupkowate, a czasem całkiem interesujące.

Historia w zasadzie dość prosta bez wielkich zwrotów akcji ani przesadnych przeszkód, tak prowadzone jak po nitce do kłębka, swoją drogą nieprzypadkowy motyw w odniesieniu do tej książki. Dopiero koniec wnosi w zasadzie tyle, że stanowi bazę do pisania kontynuacji wobec pojawienia się na horyzoncie alternatywnych zagrożeń gdy poprzednie zostały wyeliminowane.

Pozycja do przeczytania i zapomnienia.

Order i tunele... Muszę przyznać, że spodobała mi się fabuła tej książki. Miała w sobie tę "iskrę". Dla fanów fantastyki, szczególnie polskiej w Polsce (:)), warta przeczytania. Może nie wzniesie was w niebiosa, ale na pewno zapewni sporo świetnej zabawy.

Sam jestem zaskoczony, jak bardzo mi się spodobał tom drugi, zważywszy na to ile ponarzekałem przy tomie pierwszym.
Autor pewnie nie czytał mojej opinii, ale tom drugi wygląda lepiej, niż gdyby ją przeczytał i tylko ją uwzględnił.
1. Narzekałem na niedomknięte wątki i niezniszczalnych przestępców, którzy mogliby się poniewierać po kolejnych tomach. A tu tymczasem pozytywne zaskoczenie: wątek zostaje zamknięty, a kto ma łeb stracić, to go traci.
2. Naiwność bohatera w pierwszym tomie została tutaj złagodzona poprzez specyficzne poczucie humoru autora i do tego ten jego rodzaj, który mi odpowiada.
3. Opowiadana historia jest pozytywna, a ilość nieszczęść tych, których lubimy
- jest znikoma.
4. Magia steryczna występuje w dawce dyskretnej, bez przesady, co skupia uwagę czytelnika bardziej na fabule, niż na samych zjawiskach magicznych. Dzięki temu ten oryginalny pomysł autora stał się zaletą książki, a nie wadą, jak w tomie pierwszym.
5. Podoba mi się deklarowany system wartości autora, ot choćby m.in. zdanie wyrażone przez autora (wyrażone nie wprost, ale poprzez fabułę), że istnieją sytuacje, gdy konieczna jest kara śmierci i to nie tylko wobec tych, co dopuszczają się masowych mordów, ale nawet wobec tych, co je planują, choćby ich zbrodnicze plany pokrzyżował ktoś z zewnątrz.
I podoba mi się brak „plemiennej polityki”.
Mimo tego, że książka opowiada o świecie fantastycznym jest niemarksistowska, co odbieram z dużym zadowoleniem.
Zatem brawo, Panie Jamiołkowski, jeszcze nie wiem, co zrobił Pan w tomie trzecim, ale ten tom to doskonały trop.
Polecam książkę, doskonała zabawa.

Ha! Jeszcze lepsze niż tom pierwszy, zapewne dlatego, że akcja ma zdecydowanie lepiej przymocowane ręce i nogi. Poprzednia była dla mnie radosno-horrorową, chaotyczną bieganiną - wspaniałą, ale jednak chaotyczną, tu mamy porządne śledztwo, którego sensacyjne ucieczki są tylko jednym z elementów.
Zauroczyły mnie znów rozkoszne nawiązania do popkultury i nie tylko; no proszę tylko popatrzeć, jakie cudne:
Herbert tłumaczy dziecku, na czym polegało zaklęcie, które zastosował:
"- Użyłem magii odmiany rzeczowników żywotnych i nieżywotnych. Kiedyś się dowiesz, co to.
'Kiedyś pewnie będziesz się skręcać, ucząc się o tym w szkole' - dodałem w myślach."
albo podczas ucieczki z celi w labiryncie złowrogich korytarzy pod Warszawą:
"Jeśli ktoś będzie szedł, robimy numer na Chewbaccę."
A przy sposobie na niewidzialność aż pisnęłam z zachwytu.

Bardzo dobra urban fantasty,lubię takie historię z naszej stolicy.Poszukiwanie orderu,wyprawa w kanały.
To najważniejsze części tej powieśći.
Czyta się supr.

To najważniejsze części tej powieśći.
Czyta się supr.

Druga część przygód maga była nie mniej ciekawa co pierwsza. Trochę jednak brakowało mi większej akcji z postaci z poprzedniej części.
Polecam dla fanów fantastyki

Polecam dla fanów fantastyki

Ciekawe wątki i rozwiązania. Magia w Warszawie i warszawskie legendy. Superbohater Kruk obrońca miasta, namaszczony przez Syrenkę. Dobrze, że nie dostał od niej miecza.

Bardzo dobre, lekkie, przyjemna i zabawne

Bardzo dobre, lekkie, przyjemna i zabawne