Gdybyś miał przed sobą rok życia. Eksperyment na świadomości

Stephen Levine Wydawnictwo: Wydawnictwo Szafa poradniki
poradniki
2015-07-30
Joanna Posoch, Piotr Kołyszko
psychologia gdybyś miał rok życia sens życia żywot ludzki

Ta książka jest do pewnego stopnia powtórzeniem, ale i rozszerzeniem propozycji przedstawionych przez Autora w "Kto umiera?". Uważam, że we współczesnym - wrogim człowiekowi - świecie, eksperyment, którego dokonał na własnej świadomości Levine przydałby się każdemu z nas! Uświadomienie sobie faktu nieuchronności własnej śmierci, i utrzymanie tego faktu w świadomości na tyle...

Rozczarowała mnie ta książka. Nie poleciłabym. Jest zbyt jawnie religijna i jakość poezji, jaką operuje autor, jest kiepska.

Tytuł książki „Gdybyś miał przed sobą rok życia. Eksperyment na świadomości” rozbudził moją ciekawość.

Opisany eksperyment, jaki autor przeprowadził na sobie i propozycja, jaką składa czytelnikowi do odbycia rocznej podróży przygotowującej do śmierci, w moim mniemaniu, wart jest poznania.

Książka przede wszystkim skłania do zastanowienia nad życiem. Nad tym, co możemy...

Trochę patetyczny uduchowiony coaching, ale również przyczynek do skutecznej (wartościowej?) refleksji o śmierci w bardzo realistycznym wydaniu.

Nic nowego, jeżeli ktoś ma w życiu za mało realnych problemów zapraszam do zabawy z Levinem.

Dyskusje

• Psychologia
  • (3) Koniecznie przeczytam!
  • Liźnięte
  • (R) Ciekawe zagadnienia psychologii