Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los

Okładka książki Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los Pema Chödrön
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2019-10-09
2019-10-09
9788381320948

Trochę oderwana od rzeczywistości, ale nic dziwnego, skoro opowiada o dość odległych dla zachodu naukach m.in. buddyzmu.

Życie zaskakuje. My sami siebie zaskakujemy pewnymi swoimi zachowaniami. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie ma na sumieniu czegoś, czego posiadać w biografii by nie chciał. W tej książce możesz przeczytać, jak zacząć od nowa. Co zrobić z tym kamieniem w bucie czy pełnym plecakiem na plecach i jak ruszyć pomimo tego, co wydarzyło się w przeszłości.

Jeśli nie chcesz przestać pić alkoholu, nie czytaj tej książki.

W przypadku, gdy trudno Ci medytować - w tej książce możesz przeczytać, jak medytować cały czas. Nawet przy zmywaniu naczyń.

Pod Twoim blokiem/domem jakąś ekipa remontowa od kilku już dobrych dni wali młotami i niemiłosiernie Cię to wkurza? Podpowiedzi, jak to przeskoczyć i się nie denerwować znajdziesz na stronie 151 i 152.

Dlaczego kupa psia w którą wchodzisz jest przejawem oświeconej energii? O tym przeczytasz na stronie 163.

Zatem jeśli interesują Cię tematy powyżej - kupuj.

Doskonała książka, przedstawiająca trzy poziomy ślubowań buddyjskich (w tradycji tybetańskiej zwane ślubowaniami pratimokszy, bodhisattwy i samaji) w formie trzech zobowiązań, które odpowiadają trzem elementom treningu duchowego i rozwoju. Polecam się zagłębić w temat.

Szału n mnie jakiegoś nie zrobiła. Jest dobra, ale to wszystko,

Szału n mnie jakiegoś nie zrobiła. Jest dobra, ale to wszystko,

Jest świetna.

Jest świetna.

Tytuł zachęcający, wnętrze wręcz odrzucające.
Z wielkim trudem przebrnęłam przez treść książki. Napisana bardzo ogólnikowo, trudnym językiem. Z wielkim żalem stwierdzam, że nie wniosła pozytywów i nowego spojrzenia na świat w moim dotychczasowym życiu. Szkoda, bo obiecywała wiele.

Tytuł zachęcający, wnętrze wręcz odrzucające.

Składając jakąkolwiek obietnicę określamy jednocześnie chęć działania w określonym kierunku starając się wywiązać z tego czego podjęliśmy się wykonać. Wszelkie czynności wymagają solidnej podstawy. Taką możliwość stwarzają zobowiązania wywodzące się z tradycji buddyjskiej. Nawiązują one do Trzech Ślubów znanych jako pratimoza, bodhisattwa i samaja. Są one składane w obecności nauczyciela w takiej właśnie kolejności.

Autorka przedstawia je jako Trzy Zobowiązania, by każdy mógł z nich skorzystać dla własnych potrzeb. Ich praktykowanie jest drogą do przebudzenia, rozwoju duchowego, rozbudzenia współczucia, miłości i świadomego życia. Pragnie zainteresować czytelnika tradycyjnym złożeniem ślubów jako częścią buddyjskiej praktyki prowadzącej do oświecenia. Każde z nich jest ważne i wypływa jeden z drugiego tworząc strukturę dla naszych działań.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/11/525-zyj-pieknie.html

• Poradniki
  • Pod naszym patronatem

Dodaj cytat z książki Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los