Red Rising Tom 2 Złoty Syn

Okładka książki Red Rising Tom 2 Złoty Syn Pierce Brown Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Red Rising Tom 2 Złoty Syn
Pierce Brown Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Red Rising (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Astro-Rzymianie z Marsa vol. 2

196 0 10

Są takie cykle fantastyczne, które od razu przypadają nam do gustu. Są jednak i takie, które nie wpisują się w nasze upodobania. Ja mam tak z cyklem Red Rising, pomimo tego, że nie jest zły, mi czytało się opornie, nie mogłem odnaleźć się w wykreowanym uniwersum.
Plusy:
- przeniesienie akcji z Marsa na inne planety i przestrzeń kosmiczną;
- walki pomiędzy potężnymi rodami o dominację na świecie;
- gierki polityczne są tak samo ważne, jak bezpośrednie starcia;
- przemiana młodego chłopaka w odpowiedzialnego młodzieńca;
- dobrze wykreowani bohaterowie Darrow, Sevro ze swoimi zaletami i wadami;
- nikt nie jest idealny, każdy ma skłonność do słabości, ale w potrzebie potrafi wznieść się na wyżyny swoich możliwości;
- każdy popełnia w życiu błędy, za które musi płacić wysoka cenę;
- przed człowiekiem zawsze stają trudne wybory, musi zaufać sumieniu.
Minusy:
- lubię dynamiczną akcję, ale jej nadmiar nie oznacza, że jest lepiej;
- irytuje mnie kończenie książki w ten sposób, że zakończenia nie ma i trzeba sięgnąć po kolejny tom.
Ogółem książka dobra.

Plusy:
- przeniesienie akcji z Marsa na inne planety i przestrzeń kosmiczną;
- walki pomiędzy potężnymi rodami o...

Świetny. A dalej jest jeszcze lepiej.

Świetny. A dalej jest jeszcze lepiej.

Ogólnie utrzymany poziom poprzedniczki, jednak dłużyła mi się bardziej, stąd o gwiazdkę mniej. Middle book syndrome, być może, albo też kwestia skali. Walki między nastolatkami łatwiej było sobie wyobrazić i wczuć się niż milionowe armie ścierające się w kosmosie.

Za mało akcji, za dużo gadania. Nuuuuudy.

Za mało akcji, za dużo gadania. Nuuuuudy.

To jedna z tych książek, w której od panującego okresowo napięcia można się spocić podczas czytania:)
Bogata w zwroty akcji, ale też pod pewnymi względami dość przewidywalna, bo autor w tej serii zdołał przez swoje działania przyzwyczaić czytelnika, że główny bohater będzie upadał często, a pozorne rzadkie chwile zwycięstwa tym bardziej oznaczają, że w kolejnych etapach szczęście się skończy. Nie oznacza to oczywiście, że książka jest zła, a wręcz przeciwnie jest bardzo dobra, a od mnogości zwrotów akcji i panującego napięcia musiałem sobie kilka razy robić przerwy w czytaniu, aby wszystko przetrawić.

2047

Świetna kontynuacja świetnej pierwszej części.

Świetna kontynuacja świetnej pierwszej części.

Swietna! Rewelacyjna! Sevro jest the best :)

Swietna! Rewelacyjna! Sevro jest the best :)

Słyszałem tyle pozytywnych opinii na temat kontynuacji Red Rising, że powątpiewałem w cały ten hype. Poprzednia część podobała mi się bardziej niż powinna, więc po tej spodziewałem się co najwyżej podobnych odczuć. A jednak patrzę w monitor i nie wiem co napisać. Niewiele jest książek, które wywołały we mnie fizyczne reakcje. Tutaj było wszystko - w pewnym momencie rzuciłem książką (spokojnie, ja ucierpiałem bardziej niż ona) i zrobiłem kilka kółek wokół pokoju żeby się uspokoić, po czym grzecznie usiadłem i czytałem dalej. Ta seria przekracza wszystkie moje oczekiwania. Sam nie wiem czego się spodziewałem, ale mogę tylko żałować, że tak długo zwlekałem z jej zaczęciem.

" - Jest lojalny, skoro o to ci chodzi - Zapewniam - Jak ty.
- Nie! Chodzi o to, że on przeklina lepiej niż jakikolwiek cholerny Czerwony! "

Kolejna świetna część, może nawet lepsza niż pierwsza. Już to, że zarwałam noc żeby przeczytać ją do końca o czymś świadczy. Czyta się przyjemnie i szybko. Ciągłe spiski i intrygi powodują, że przy tej książce nie można się nudzić. Możemy zaobserwować rozwój postaci. Widać że główny bohater dojrzał, już nie jest tym samym chłopcem co na początku. Też na plus moje ulubione postacie, czyli Victra i Sevro. Podoba mi się w nich, że nie są wyidealizowani, każdy z nich ma swoje wady i zalety. I jeszcze to zakończenie, po prostu genialne. Dobrze, że mam przy sobie ostatnią część. Po prostu polecam ;)

" - Jest lojalny, skoro o to ci chodzi - Zapewniam - Jak ty.
- Nie! Chodzi o to, że on przeklina lepiej niż jakikolwiek cholerny Czerwony! "

• Fantastyka
  • Audiobook