Red Rising Tom 2 Złoty Syn

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Pierce Brown Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Red Rising (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Golden Son
Inne

Oficjalne recenzje i

Astro-Rzymianie z Marsa vol. 2

[ 3 ] Link do recenzji

Bezpośrednia kontynuacja pierwszego tomu,na takim samym poziomie ,świetnie się czyta.

O słabizna, choć czyta się naprawdę dobrze. Niesyty o ile lubię dziwne fabuły, ta jest przekombinowana. A szkoda.

Zdecydowanie, zdecydowanie, zdecydowanie tak powtórzyłem się trzy krótkie ponieważ to naprawdę zdecydowanie (ups... czwarty raz..) lepsza część od poprzedniej dla niej warto trochę przemęczać jedynkę. Polecam :)

Super seria. Uważam, że jedna z ciekawszych opowieści jakie czytałem. Bardzo spodobał mi się pomysł świata Red Rising jak również wyeksponowanie przerysowanej, ale jakże prawdziwej natury człowieka. Mogę polecić fanom gatunku jak również tym, którzy pierwszy raz sięgają po tego typu książkę.

Niestety słabsza niż pierwszy tom. W zasadzie jest to ten sam schemat ale na większą skalę.

Przyznam że po tym jak dobry był pierwszy tom, obawiałam się że ta część nie podoła. MYLIŁAM SIĘ.
Choć mamy tu zupełnie inne otoczenie i walka przenosi się na inny wymiar to przyznam że i tak zostałam powalona na kolana.
Początek był zakręcony i trochę trwało nim załapałam co i jak i kto jest kim. Ale akcja toczyła się coraz szybciej i w mig wsiąkłam na dobre by na koniec...

Darrow wypełnił pierwszą część swojej misji. Wygrał brutalne rozgrywki między Złotymi w Instytucie i przyłączył się do jednej z najsilniejszych rodzin marsjańskich. Teraz wystarczy pokonać przeciwników z Akademii by drzwi do celu stanęły przed nim otworem. Darrow jest już o krok... I wtedy przychodzi porażka. Traci wszystko, co zdołał osiągnąć, a jego dotychczasowi...

Na półkach: , , , , ,

"Golden Son" to drugi tom trylogii science fiction, która przypomniała mi, jak bardzo ten gatunek literacki lubię i jak bardzo mi go brakowało. Darrow, Czerwony syn Marsa, który w pierwszej części cyklu przenika do świata Złotych, stojących na samym szczycie drabiny społecznej znanego nam wszechświata, popada w niełaskę u swojego protektora i zarazem człowieka, którego...

Pierwszy tom znakomity, a drugi tom boski. Z miejsca Red Rising stał się moim obiektem kultu. Przecież ta trylogia jest przeznakomita. Jeśli książka powoduje że zarywam noc i czytam do pierwszej w nocy a o czwartej rano wstaje do roboty to coś znaczy. O wiele więcej niż "wciąga jak odkurzacz". Pożera jak czarna dziura wszelką materię.
Przecież ta epicka opowieść to...

Powieść z gatunku sci-fi. O waleczności, determinacji i odwadze, która pozwala nam na więcej niż nam się wydaje.

Dyskusje

• Fantastyka