rozwińzwiń

W sieci umysłów

Okładka książki W sieci umysłów James Dashner
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki W sieci umysłów
James Dashner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Doktryna śmiertelności (tom 1) fantasy, science fiction
448 str. 7 godz. 28 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Doktryna śmiertelności (tom 1)
Tytuł oryginału:
The Eye of Minds
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2015-09-30
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-30
Data 1. wydania:
2013-10-08
Liczba stron:
448
Czas czytania
7 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379856602
Tłumacz:
Rafał Lisowski, Anna Dobrzańska
Tagi:
dystopia
Inne
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
514 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
177
162

Na półkach:

Podczas czytania nie mogłam opędzić się od wrażenia podobieństwa tej historii do ,,więźnia labiryntu" tego samego autora. Ok, świat się zmienił, imiona postaci też, ale rozwój fabuły, tempo akcji i reakcje bohaterów choć lekko zmiksowane zostały podobne. Jednak, gdy odgrodziłam się od porównywania i skojarzeń mogłam na nowo cieszyć się z biegu wydarzeń.

Sama historia potrafiła mocno czytelnika wciągnąć, znalazły w niej miejsce smaczki do wyszukiwania dla graczy, chwilami potrafiła zaskoczyć, a zakończenie tego tomu to jeden wielki cliffhanger sprawiający, że ma się chęć rzucić na kolejny tom.

Ciekawostka, tak jak w Drodze Szamana tak i tu mamy kapsuły do wchodzenia do wirtualnej rzeczywistości, z systemem do podtrzymania życia, choć nieco się różniącym, z możliwością odczuwania doznań gry. Obie serie zostały wydane w 2013.

Podczas czytania nie mogłam opędzić się od wrażenia podobieństwa tej historii do ,,więźnia labiryntu" tego samego autora. Ok, świat się zmienił, imiona postaci też, ale rozwój fabuły, tempo akcji i reakcje bohaterów choć lekko zmiksowane zostały podobne. Jednak, gdy odgrodziłam się od porównywania i skojarzeń mogłam na nowo cieszyć się z biegu wydarzeń.

Sama historia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
466
297

Na półkach: , ,

Jeszcze lepsze niż więzień labiryntu i niedocenione . Polecam

Jeszcze lepsze niż więzień labiryntu i niedocenione . Polecam

Pokaż mimo to

avatar
8
7

Na półkach:

Liczyłam na tak samo dobrą akcję jak w „Więźniu Labiryntu”. Trochę się zawiodłam, ale zakończenie i tak zachęciło mnie do przeczytania kolejnej części. Brakowało mi większej ilości wątków i może bohaterów.

Liczyłam na tak samo dobrą akcję jak w „Więźniu Labiryntu”. Trochę się zawiodłam, ale zakończenie i tak zachęciło mnie do przeczytania kolejnej części. Brakowało mi większej ilości wątków i może bohaterów.

Pokaż mimo to

avatar
621
136

Na półkach: ,

Po ciężkim dniu w pracy wracacie do domu i dla rozrywki gracie w grę w której wcielacie się w odźwiernego? Osiem godzin stania i pilnowania tylnych drzwi do klubu. W dodatku musicie jeść bo dręczy Was głód, musicie biegać do toalety, bo ciśnie Was na pęcherz. Szczyt zabawy, no nie?

Mógłbym przymknąć oko na to, ze "W sieci umysłów" to klon/mix - Trona i Player One, gdyby byłoby to zrobione dobrze, a świat wciągał, fascynował, zachwycał. Bohaterowie byliby czymś więcej niż bandą beztroskich nastolatków, a fabuła przedstawiałaby sceny, które zachwycałyby mój spragniony kreatywności i oryginalności mózg. Niestety wszystkie sceny są albo tanio efeksciarskie, albo zrobione pod hollywoodzkie standardy.

Do samego finału zresztą towarzyszyła mi myśl, że to wszystko co dzieje się na kartach książki jest głupie i po prostu nie było logiczne. Dlatego nie zdziwiłem się na widok zaserwowanego przez Dashnera twistu...to było jedyne rozwiązanie, które miało jakikolwiek sens. Niestety czytając bardzo dużo fantastyki, książki tego autora są dla mnie najwyżej przeciętne. Może gdybym czytał mniej? Niestety Panie Jamesie nie zrobię Panu tej przyjemności.

Po ciężkim dniu w pracy wracacie do domu i dla rozrywki gracie w grę w której wcielacie się w odźwiernego? Osiem godzin stania i pilnowania tylnych drzwi do klubu. W dodatku musicie jeść bo dręczy Was głód, musicie biegać do toalety, bo ciśnie Was na pęcherz. Szczyt zabawy, no nie?

Mógłbym przymknąć oko na to, ze "W sieci umysłów" to klon/mix - Trona i Player One, gdyby...

więcej Pokaż mimo to

avatar
364
217

Na półkach: , ,

Po książkę "W sieci umysłów" sięgnęłam na skutek mojego oczarowania serią "Więźnia Labiryntu".
Historia opowiedziana "W sieci umysłów" spodobała mi się, jednak nie oczarowała mnie tak bardzo jak "Więzień Labiryntu". Może to przez jednowątkowość i prostą konstrukcję, może przez ograniczoną ilość występujących postaci. Mimo to książkę czytało mi się lekko i przyjemnie a koniec zachęcił do sięgnięcia po tom II. Na dodatkową pochwałę zasługuje alternatywny, wirtualny świat stworzony przez Jamesa Dashnera.
Podsumowując, uważam, że "W sieci umysłów" to powieść całkiem udana choć ewidentnie czegoś mi w niej brakowało.

Po książkę "W sieci umysłów" sięgnęłam na skutek mojego oczarowania serią "Więźnia Labiryntu".
Historia opowiedziana "W sieci umysłów" spodobała mi się, jednak nie oczarowała mnie tak bardzo jak "Więzień Labiryntu". Może to przez jednowątkowość i prostą konstrukcję, może przez ograniczoną ilość występujących postaci. Mimo to książkę czytało mi się lekko i przyjemnie a...

więcej Pokaż mimo to

avatar
184
120

Na półkach: ,

Bardzo ciekawa fabuła, osadzona w świecie cyberpunk.

Książka napisana bardzo łatwym językiem, szybko i przyjemnie się ją czyta.

Akcja fabuły rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości zwanej VirtNetem. Trzech nastoletnich graczy zostaje uwikłanych w tajemniczą zagadkę i oczekuje się od nich pomocy w schwytaniu cyberprzestępcy.
Wydarzenia toczą się dość szybko, nie ma rozległych opisów krajobrazów (ja osobiście nie przepadam za kilometrowymi opisami) - za to mamy dużo dialogów.
Rozbawiła mnie nazwa skrzyni do VR - "trumna" :')


Końcówka jest zaskakująca i nieprzewidywalna :)

Bardzo ciekawa fabuła, osadzona w świecie cyberpunk.

Książka napisana bardzo łatwym językiem, szybko i przyjemnie się ją czyta.

Akcja fabuły rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości zwanej VirtNetem. Trzech nastoletnich graczy zostaje uwikłanych w tajemniczą zagadkę i oczekuje się od nich pomocy w schwytaniu cyberprzestępcy.
Wydarzenia toczą się dość szybko, nie ma...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1293
853

Na półkach: ,

Jestem ogromną fanką "Więźnia labiryntu" i bardzo chciałam zapoznać się z inną serią Jamesa Dashnera. Tym bardziej, że akcja "Doktryny śmiertelności" ma miejsce w cyberprzestrzeni a bardzo lubię takie klimaty.

I z czystym sercem mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Dashner stworzył intrygujący i brutalny świat przedstawiony. Możliwość prowadzenia swojego życia wewnątrz wirtualnej rzeczywistości jest czymś z ogromnym potencjałem, w tym wypadku bardzo dobrze zrealizowanym. Chociaż czułam lekki niedosyt, bo liczyłam na bliższe przedstawienie kodowania czy hakowania. Tak tylko autor pokazał, że nie zna się na tym tak samo jak ja i dał czytelnikom szerokie pole do wyobrażeń pełne niewiadomych.

Jest akcja i sporo zakazujących pomysłów, które udowadniały, że James Dashner ma świetną wyobraźnię. Pod koniec "W sieci umysłów" miałam ochotę mu zaklaskać.

Trochę niestety zabrakło w przedstawieniu postaci. Autor bardziej skupił się na akcji niż na charakterów, a szkoda.

To seria dla fanów "Player One", "Sword Art Online", bo mają podobny porywający klimat.

Jestem ogromną fanką "Więźnia labiryntu" i bardzo chciałam zapoznać się z inną serią Jamesa Dashnera. Tym bardziej, że akcja "Doktryny śmiertelności" ma miejsce w cyberprzestrzeni a bardzo lubię takie klimaty.

I z czystym sercem mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Dashner stworzył intrygujący i brutalny świat przedstawiony. Możliwość prowadzenia swojego życia wewnątrz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1072
419

Na półkach: ,

Zdecydowanie najmocniejszym punktem tej książki jest zakończenie. Gdyby nie zwrot akcji pod koniec, pewnie nie miałabym ochoty na czytanie dalszych tomów. I nie chodzi tu o to, że "W sieci umysłów" jest słabą powieścią. Uważam, że wykreowany wirtualny świat jest bardzo ciekawy, a fabuła wciąga, przez co czytelnik wręcz płynie przez kolejne strony. Jednak czegoś mi w tej książce brakowało i nie przywiązałam się za bardzo do bohaterów, co poskutkowało tym, że czytałam ją z małym zaangażowaniem.
Na szczęście dzięki temu, że zakończenie mnie bardzo zaskoczyło, niebawem zabiorę się za czytanie drugiego tomu.

Zdecydowanie najmocniejszym punktem tej książki jest zakończenie. Gdyby nie zwrot akcji pod koniec, pewnie nie miałabym ochoty na czytanie dalszych tomów. I nie chodzi tu o to, że "W sieci umysłów" jest słabą powieścią. Uważam, że wykreowany wirtualny świat jest bardzo ciekawy, a fabuła wciąga, przez co czytelnik wręcz płynie przez kolejne strony. Jednak czegoś mi w tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
188
71

Na półkach: , ,

O jezuu! Jak patrze to ta książka ma średnie opinię i bardzo się zdziwiłam, gdyż mogłabym te książkę uznać za najlepszą książkę jaką dotychczas przeczytałam! Zakończenie mnie miota z nóg, a cała fabuła była poprowadzona plynnie. Cholera nie umialam się oderwać. Nie bylo momentu znudzenia czy monotoni! Ani razu. I to jest fascynujące. Cholera to jest dobra książka. Oh wow

O jezuu! Jak patrze to ta książka ma średnie opinię i bardzo się zdziwiłam, gdyż mogłabym te książkę uznać za najlepszą książkę jaką dotychczas przeczytałam! Zakończenie mnie miota z nóg, a cała fabuła była poprowadzona plynnie. Cholera nie umialam się oderwać. Nie bylo momentu znudzenia czy monotoni! Ani razu. I to jest fascynujące. Cholera to jest dobra książka. Oh wow

Pokaż mimo to

avatar
215
132

Na półkach:

"W sieci umysłów" nie zachwyciła i nie zniechęciła swoją treścią. Była czasami nużąca jak pogoda jesienią. Postacie niewyraźne i bez polotu. Nijakie jak niedoprawione pierogi ruskie. Z plusów mogę wymienić skonstruowany wirtualny świat oraz zaskakujące lokacje, które mogą rozbudzić wyobraźnie. Otwarte zakończenie miało sprawić by wciągnął mnie VirtNet, niestety nie na tyle i wolę się wylogować...

"W sieci umysłów" nie zachwyciła i nie zniechęciła swoją treścią. Była czasami nużąca jak pogoda jesienią. Postacie niewyraźne i bez polotu. Nijakie jak niedoprawione pierogi ruskie. Z plusów mogę wymienić skonstruowany wirtualny świat oraz zaskakujące lokacje, które mogą rozbudzić wyobraźnie. Otwarte zakończenie miało sprawić by wciągnął mnie VirtNet, niestety nie na tyle...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 423
  • Przeczytane
    679
  • Posiadam
    206
  • Ulubione
    47
  • Chcę w prezencie
    33
  • Teraz czytam
    27
  • 2018
    11
  • 2016
    11
  • Fantastyka
    10
  • 2015
    8

Cytaty

Więcej
James Dashner W sieci umysłów Zobacz więcej
James Dashner W sieci umysłów Zobacz więcej
James Dashner W sieci umysłów Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także