W sieci umysłów

Okładka książki W sieci umysłów James Dashner
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki W sieci umysłów
James Dashner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Doktryna śmiertelności (tom 1) fantasy, science fiction
448 str. 7 godz. 28 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Doktryna śmiertelności (tom 1)
Tytuł oryginału:
The Eye of Minds
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2015-09-30
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-30
Data 1. wydania:
2013-10-08
Liczba stron:
448
Czas czytania
7 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379856602
Tłumacz:
Rafał Lisowski, Anna Dobrzańska
Tagi:
dystopia
Inne
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
510 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
126
66

Na półkach: ,

Bardzo ciekawa fabuła, osadzona w świecie cyberpunk.

Książka napisana bardzo łatwym językiem, szybko i przyjemnie się ją czyta.

Akcja fabuły rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości zwanej VirtNetem. Trzech nastoletnich graczy zostaje uwikłanych w tajemniczą zagadkę i oczekuje się od nich pomocy w schwytaniu cyberprzestępcy.
Wydarzenia toczą się dość szybko, nie ma rozległych opisów krajobrazów (ja osobiście nie przepadam za kilometrowymi opisami) - za to mamy dużo dialogów.
Rozbawiła mnie nazwa skrzyni do VR - "trumna" :')


Końcówka jest zaskakująca i nieprzewidywalna :)

Bardzo ciekawa fabuła, osadzona w świecie cyberpunk.

Książka napisana bardzo łatwym językiem, szybko i przyjemnie się ją czyta.

Akcja fabuły rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości zwanej VirtNetem. Trzech nastoletnich graczy zostaje uwikłanych w tajemniczą zagadkę i oczekuje się od nich pomocy w schwytaniu cyberprzestępcy.
Wydarzenia toczą się dość szybko, nie ma...

więcej Pokaż mimo to

avatar
963
530

Na półkach: ,

Jestem ogromną fanką "Więźnia labiryntu" i bardzo chciałam zapoznać się z inną serią Jamesa Dashnera. Tym bardziej, że akcja "Doktryny śmiertelności" ma miejsce w cyberprzestrzeni a bardzo lubię takie klimaty.

I z czystym sercem mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Dashner stworzył intrygujący i brutalny świat przedstawiony. Możliwość prowadzenia swojego życia wewnątrz wirtualnej rzeczywistości jest czymś z ogromnym potencjałem, w tym wypadku bardzo dobrze zrealizowanym. Chociaż czułam lekki niedosyt, bo liczyłam na bliższe przedstawienie kodowania czy hakowania. Tak tylko autor pokazał, że nie zna się na tym tak samo jak ja i dał czytelnikom szerokie pole do wyobrażeń pełne niewiadomych.

Jest akcja i sporo zakazujących pomysłów, które udowadniały, że James Dashner ma świetną wyobraźnię. Pod koniec "W sieci umysłów" miałam ochotę mu zaklaskać.

Trochę niestety zabrakło w przedstawieniu postaci. Autor bardziej skupił się na akcji niż na charakterów, a szkoda.

To seria dla fanów "Player One", "Sword Art Online", bo mają podobny porywający klimat.

Jestem ogromną fanką "Więźnia labiryntu" i bardzo chciałam zapoznać się z inną serią Jamesa Dashnera. Tym bardziej, że akcja "Doktryny śmiertelności" ma miejsce w cyberprzestrzeni a bardzo lubię takie klimaty.

I z czystym sercem mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Dashner stworzył intrygujący i brutalny świat przedstawiony. Możliwość prowadzenia swojego życia wewnątrz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
832
180

Na półkach: ,

Zdecydowanie najmocniejszym punktem tej książki jest zakończenie. Gdyby nie zwrot akcji pod koniec, pewnie nie miałabym ochoty na czytanie dalszych tomów. I nie chodzi tu o to, że "W sieci umysłów" jest słabą powieścią. Uważam, że wykreowany wirtualny świat jest bardzo ciekawy, a fabuła wciąga, przez co czytelnik wręcz płynie przez kolejne strony. Jednak czegoś mi w tej książce brakowało i nie przywiązałam się za bardzo do bohaterów, co poskutkowało tym, że czytałam ją z małym zaangażowaniem.
Na szczęście dzięki temu, że zakończenie mnie bardzo zaskoczyło, niebawem zabiorę się za czytanie drugiego tomu.

Zdecydowanie najmocniejszym punktem tej książki jest zakończenie. Gdyby nie zwrot akcji pod koniec, pewnie nie miałabym ochoty na czytanie dalszych tomów. I nie chodzi tu o to, że "W sieci umysłów" jest słabą powieścią. Uważam, że wykreowany wirtualny świat jest bardzo ciekawy, a fabuła wciąga, przez co czytelnik wręcz płynie przez kolejne strony. Jednak czegoś mi w tej...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
150
66

Na półkach: , ,

O jezuu! Jak patrze to ta książka ma średnie opinię i bardzo się zdziwiłam, gdyż mogłabym te książkę uznać za najlepszą książkę jaką dotychczas przeczytałam! Zakończenie mnie miota z nóg, a cała fabuła była poprowadzona plynnie. Cholera nie umialam się oderwać. Nie bylo momentu znudzenia czy monotoni! Ani razu. I to jest fascynujące. Cholera to jest dobra książka. Oh wow

O jezuu! Jak patrze to ta książka ma średnie opinię i bardzo się zdziwiłam, gdyż mogłabym te książkę uznać za najlepszą książkę jaką dotychczas przeczytałam! Zakończenie mnie miota z nóg, a cała fabuła była poprowadzona plynnie. Cholera nie umialam się oderwać. Nie bylo momentu znudzenia czy monotoni! Ani razu. I to jest fascynujące. Cholera to jest dobra książka. Oh wow

Pokaż mimo to

avatar
178
103

Na półkach:

"W sieci umysłów" nie zachwyciła i nie zniechęciła swoją treścią. Była czasami nużąca jak pogoda jesienią. Postacie niewyraźne i bez polotu. Nijakie jak niedoprawione pierogi ruskie. Z plusów mogę wymienić skonstruowany wirtualny świat oraz zaskakujące lokacje, które mogą rozbudzić wyobraźnie. Otwarte zakończenie miało sprawić by wciągnął mnie VirtNet, niestety nie na tyle i wolę się wylogować...

"W sieci umysłów" nie zachwyciła i nie zniechęciła swoją treścią. Była czasami nużąca jak pogoda jesienią. Postacie niewyraźne i bez polotu. Nijakie jak niedoprawione pierogi ruskie. Z plusów mogę wymienić skonstruowany wirtualny świat oraz zaskakujące lokacje, które mogą rozbudzić wyobraźnie. Otwarte zakończenie miało sprawić by wciągnął mnie VirtNet, niestety nie na tyle...

więcej Pokaż mimo to

avatar
22
8

Na półkach:

Jest dobra. Fabuła ciekawa, ale brakowało mi czegoś, czegoś co by ją w jakiś sposób uzupełniło i czytanie nie stawałoby się monotonne.

Jest dobra. Fabuła ciekawa, ale brakowało mi czegoś, czegoś co by ją w jakiś sposób uzupełniło i czytanie nie stawałoby się monotonne.

Pokaż mimo to

avatar
133
13

Na półkach:

avatar
596
84

Na półkach: , , , , ,

Genialne zakończenie książki, ciekawi bohaterowie - fantastyka z górnej półki!

Genialne zakończenie książki, ciekawi bohaterowie - fantastyka z górnej półki!

Pokaż mimo to

avatar
409
266

Na półkach: ,

Liczyłam na dużo więcej sięgając po tą książkę, a to ze względu na Więźnia labiryntu, którego uwielbiam. Nie żeby zaraz W sieci umysłów była słaba, nie. Jest po prostu nie dla mnie. Nie do końca kręci mnie cyber-rzeczywistość, gry komputerowe i całą ta wirtualna reszta. Nie jest to jednak minusem książki. Za minus uznaję postać głównego bohatera, który nie wzbudził we mnie żadnych emocji i pewne luki w fabule. W niektórych momentach akcja tak pędzi, że nie mamy czasu nawet o tym pomyśleć, ale autor nie wszystko wyjaśnia, co pozostawia niedosyt.
Zakończenie, które w założeniu ma zachęcać do sięgnięcia po kolejny tom, mnie nie zachęciło.

Liczyłam na dużo więcej sięgając po tą książkę, a to ze względu na Więźnia labiryntu, którego uwielbiam. Nie żeby zaraz W sieci umysłów była słaba, nie. Jest po prostu nie dla mnie. Nie do końca kręci mnie cyber-rzeczywistość, gry komputerowe i całą ta wirtualna reszta. Nie jest to jednak minusem książki. Za minus uznaję postać głównego bohatera, który nie wzbudził we mnie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
327
202

Na półkach: , ,

Po książkę "W sieci umysłów" sięgnęłam na skutek mojego oczarowania serią "Więźnia Labiryntu".
Historia opowiedziana "W sieci umysłów" spodobała mi się, jednak nie oczarowała mnie tak bardzo jak "Więzień Labiryntu". Może to przez jednowątkowość i prostą konstrukcję, może przez ograniczoną ilość występujących postaci. Mimo to książkę czytało mi się lekko i przyjemnie a koniec zachęcił do sięgnięcia po tom II. Na dodatkową pochwałę zasługuje alternatywny, wirtualny świat stworzony przez Jamesa Dashnera.
Podsumowując, uważam, że "W sieci umysłów" to powieść całkiem udana choć ewidentnie czegoś mi w niej brakowało.

Po książkę "W sieci umysłów" sięgnęłam na skutek mojego oczarowania serią "Więźnia Labiryntu".
Historia opowiedziana "W sieci umysłów" spodobała mi się, jednak nie oczarowała mnie tak bardzo jak "Więzień Labiryntu". Może to przez jednowątkowość i prostą konstrukcję, może przez ograniczoną ilość występujących postaci. Mimo to książkę czytało mi się lekko i przyjemnie a...

więcej Pokaż mimo to


Cytaty

Więcej
James Dashner W sieci umysłów Zobacz więcej
James Dashner W sieci umysłów Zobacz więcej
James Dashner W sieci umysłów Zobacz więcej
Więcej
Reklama
zgłoś błąd