Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku

Okładka książki Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku
Dorota Augustyniak-MadejskaBożena Biernot Wydawnictwo: Sensus zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Sensus
2015-05-29
2015-05-29
jedzenie piękno zdrowie odżywianie dieta

Nie ma żadnych naukowych przesłanek, by twierdzić, że istnieje jakikolwiek korzystny wpływ diety zgodnej z grupą krwi na zdrowie człowieka - jest to pseudonauka.

Publikacja Grupy Wydawniczej Helion to praktyczny poradnik dla każdego, kto chce zainwestować we własne zdrowie i dobre samopoczucie. W pierwszej części książki znajdziemy m. in. podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania układu pokarmowego czyli małą powtórkę z lekcji biologii, informację jak na nasz organizm wpływa tłuszcz oraz odpowiedź na pytanie czy produkty light to na pewno samo dobro.
W drugiej części książki znajdziemy przede wszystkim zbiór przepisów kulinarnych podzielonych, na wspomniane wcześniej, grupy krwi oraz na pory roku. Dzięki temu możemy przygotowywać swoje posiłki uwzględniając m. in. sezonowe występowanie warzyw i owoców. Wśród przepisów znajdziemy nie tylko przepisy na delikatne sałatki ale również np. na bigos z włoskiej kapusty, który polecany jest osobom o grupie krwi A.
Obszerną część książki stanowią tabele, które są propozycją konkretnych jadłospisów na cały tydzień - w tym również przykładowy jadłospis bez glutenu, mleka, jajek i drożdży.
Polecam miłośnikom zdrowego odżywiania - nie tylko kobietom! :D

Więcej na http://papierowakobietka.blogspot.com/2015/12/jedz-i-badz-piekna-zdrowa-dieta-na.html#more

Dodaj cytat z książki Jedz i bądź piękna! Zdrowa dieta na każdą porę roku