Wszystko czego pragnęła

Anna Pajek

Amerykański student

Przecudowna książka!! Polecam

Przecudowna książka!! Polecam

Nie potrafię powiedzieć ile lat ta książka stała smutna w mojej biblioteczce, od kiedy pożyczyła mi ją Magdalenardo. Bardzo chciałam poznać opisaną tu historię, ale odwlekałam lekturę w czasie. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jak to w takich przypadkach bywa, miałam niewielkie obawy czy opowieść trafi w mój gust. Trafiła?

Natalie Bishop jest rezydentką medycyny ratunkowej szpitala w San Francisco. Udając się na chwilę przerwy nie wie, że jej życie za moment zmieni drastycznie bieg za sprawą telewizora w pokoju socjalnym. Usłyszy bowiem fragment kryminału "Upadły anioł", który czyta autor - Garrett Malone a jej oczy rozszerzą się ze zdziwienia! Przecież to historia Wspaniałej Czwórki, czyli jej przyjaciółek ze studiów, z których jedna straciła życie spadając z dachu. Wprawdzie imiona zostały zmienione, ale Natalie jest pewna, że Madison, Emily oraz Laura są wraz z nią bohaterkami tej książki. Najgorsze jest to, że nieznany nikomu pisarz jedną z nich oskarżył o morderstwo! Kim jest i skąd tyle o nich wiedział? Czy naprawdę jedna z nich miała coś wspólnego z tamtą śmiercią?

Dziesięć lat wcześniej, przyjaźń czterech jakże różnych dziewcząt rozkwitła w college'u. Przeżywały pierwsze miłości, fascynacje, cieszyły się niezależnością, wolnością, spełniały marzenia... Aż do szalonej imprezy stowarzyszenia Gamma Delta, podczas której doszło do tragedii. Później w Santa Cruz została tylko jedna, pozostałe dwie 'uciekły'. Teraz wszystko wraca, z powodu książki nie ma już ucieczki. Muszą stanąć do nierównej walki z niewidzialnym oskarżycielem, razem lub osobno i odkryć prawdę, ponieważ to, co zostało opisane ewidentnie wskazuje na to, że ktoś kłamie. Czy Natalie otrzyma wsparcie w walce o swoje dobre imię?

Na placu boju pojawiają się liczne postacie z przeszłości, każdy wnosi swoje teorie, domysły, odżywają dawne uczucia. Ale kilkoro, poprzez swoje zachowanie czy hobby, staje się mimowolnymi podejrzanymi o napisanie lub przekazanie materiałów do książki. Chwilami przestają sobie ufać, rodzą się konflikty, w każdego z bohaterów przeszłość uderzy na nowo, z ogromną siłą.

Teoretycznie to powieść obyczajowa, ale zawarty w niej wątek kryminalny powoduje, że całość uwagi skupia się na towarzyszących mu emocjach. Nie odczuwa się zupełnie, że to sprawa sprzed lat. Wszystko staje się ponownie 'żywe', bohaterowie próbują na własną rękę odnaleźć pisarza, na jaw wychodzą tajemnice przyjaciółek skrywane przez dekadę. Ale nie tylko one mają sekrety... Cole, Dylan, Drew - Ci mężczyźni również dostarczają wrażeń. A na deser mamy problemy małżeńskie, szczyptę miłości i uniesień.

Doskonale bawiłam się podczas lektury, zwłaszcza że Barbara Freethy potrafi intrygować, nie skupia się na niepotrzebnych szczegółach fabuły. Prowadziła akcję w taki sposób, tak kręciła detalami i zwracała uwagę czytelnika w sobie znanym kierunku, że nie udało mi się odgadnąć kto napisał książkę ani kto przyczynił się do upadku Emily. Byłam naprawdę zdziwiona. Zresztą z perspektywy wiedzy, jaką posiada czytelnik, nie ma chyba możliwości, by się tego domyślić, zbyt mało informacji zostało ujawnionych.

Podsumowując - "Wszystko, czego pragnęła" jest opowieścią o tym, że stara miłość nie rdzewieje a prawdziwa przyjaźń przetrwa dosłownie wszystko. Historia o samotności, nienawiści, rozstaniach, intensywnej namiętności, rodzinnej lojalności oraz ponoszeniu konsekwencji. O eliminowaniu tajemnic, odkrywaniu prawdy, wspólnym odczuwaniu bólu, chowaniu głowy w piasek, poczuciu winy oraz technomagii. Warto przeczytać!

Natalie Bishop jest rezydentką...

Bardzo mi się podobała intryga super skrojona tak jak w poprzednich książkach. Wątek miłosny super uzupełnia te zagadki które mają do rozwiązania bohaterowie.
Autorka zawsze ciekawie pokazuje że każdy z nas ma małe tajemnice i tak na prawdę każdy może być zamieszany w jakieś wydarzenia. Polecam i zabieram się za następną książkę tej autorki

Ta książkę , dostałam w prezencie na urodziny od mojego dawnego przyjaciela. Pamietam jak opowiadał mi historie jej zakupu. Wiedział ,ze od niedawna stałam się miłośniczka literatury i zaczęłam czytać, a nie miał on kompletnie żadnego pomysłu na inny prezent ,wiec postanowił kupić mi właśnie książkę.( co nie ukrywam , było świetnym pomysłem). Kiedy poszedł do księgarni przeraziła go ilość , ponieważ było do wyboru tyle lektur, które mógłby mi się spodobać, ale zdecydował on się właśnie na ta.
I powiem krotko....NIE MÓGŁ WYBRAĆ LEPIEJ!!!!
Historia , bohaterowie i cała powieść jest jedna z najlepszych jakie czytałam. Jest to na pewno jedna z moich ulubionych pozycji książkowych!
Lektura „ wszystko czego pragnęła” opowiada o historii, która zapiera dech w piersiach, porywa całkowicie czytelnika i do tego wzrusza!
Elementem książki, który z pewnością podobał mi się najbardziej są oczywscie bohaterki powieści! Każda ma swój indywidualny charakter i styl bycia. Tworzą po prosty idealna paczkę, a przyzna mi racje pewnie niejedna dziewczyna , która wraz ze swoimi przyjaciółkami również taka posiada.
Co tu dużo mówić , jeśli również nie wiecie co kupić koleżance, dziewczynie czy przyjaciółce na urodziny to ta ksiazka z pewnością na prezent się nada !

„Natalie wzięła głęboki oddech i zamknęła książkę. Serce biło jej niczym po długim biegu. Imiona zostały zmienione, ale to była ich historia.”
Natalie pracuje jako lekarz na ostrym dyżurze i odnajduje się w swojej pracy do czasu, gdy na rynku ukazuje się powieść będąca zbeletryzowaną historią studenckiej przyjaźni między nią i trzema innymi dziewczynami. Dziesięć lat wcześniej, podczas imprezy, jedna z nich – uwielbiana przez wszystkich Emily – spadła z dachu akademika.Ta tragedia rozdzieliła przyjaciółki. Teraz ktoś ponownie wyciąga ją na światło dzienne, na dodatek oskarżając Natalie o śmierć przyjaciółki…

„- Od wczoraj nie zbliżyliśmy się do prawdy ani na jotę – zauważyła Natalie z westchnieniem.– Nie powiedziałbym. Rozmawialiśmy ze wszystkimi. Teraz pozostało jedynie ustalić, które nich kłamie.”
Natalie i Emily były niczym siostry i razem z pozostałą dwójką dziewczyn tworzyły paczkę zwaną Wielką Czwórką. Teraz ich losy ponownie się splatają a celem staje się odnalezienie autora kontrowersyjnego bestselerara i odkrycie prawdy o śmierci Emily. Wraz z Natalie śledztwa podejmuje się jej dawny ukochany, brat Emily, z którym rozstała się tuż przed fatalną imprezą. Jak wiadomo, stara miłość nie rdzewieje, bohaterowie są już dojrzalsi i bardziej świadomi podejmowanych decyzji. Czy ich współpraca odniesie skutek? Jakie sekrety sprzed dziesięciu lat zostaną odkryte? Czy przyjaźń i miłość ze szkolnych lat na nowo odżyją?

„- Wiemy, że wiele osób mnie nie lubiło – powiedziała Natalie z wolna. – Lecz kto nie lubił Emily?”
Powieść Barbary Freethy to połączenie intrygi kryminalnej z romansem. Ciekawie zachowany balans sprawia, że czyta się ją z ciekawością a jednocześnie trafia też w ten bardziej „romansolubny” gust. Całość przypomina mi książki Nory Roberts, nie można nazwać tego typowym kryminałem, typowym romansem również. Ale stanowi ciekawą i miłą dla czytelnika mieszankę, która umili kilka wieczorów. Muszę przyznać, że rozwiązanie zagadki częściowo mnie zaskoczyło, a to duży plus. Bohaterowie nie należeli do papierowych, chociaż odzwierciedlali pewne stereotypy. „Wszystko, czego pragnęła” zaspokoiła mój czytelniczy apetyt na w miarę lekką i wciągającą lekturę i jeśli Wy również takiej poszukujecie, polecam.

"Wszystko czego pragnęła" Barbary Freethy, czyli kolejna książka tej autorki, która bardzo przypadła mi do gustu. Autorka potrafi ukazać tajemnicę w nieco inny sposób, każda jej książka powoduje, że jeszcze bardziej doceniam sposób jej pisania. Po raz pierwszy czytając książkę Pani Barbary nie spotkałam elementów nadprzyrodzonych, ani magicznych, co bardzo doceniam, bo już zaczęłam przyzwyczajać się do określonego schematu.
"Wszystko czego pragnęła" do historia czterech przyjaciółek, które zostają rozdzielone pewnego lutowego wieczoru. Jednak z dziewczyn spada z dachu w niewyjaśnionych okolicznościach, traumatyczne przeżycia powodują, że więź łącząca pozostałe dziewczyny zostaje zerwana. Po 10 latach na półkach księgarni pojawia się książka opisująca śmierć pewnej studentki i historię jej trzech przyjaciółek. Autor książki obwinia jedną z przyjaciółek o śmierć studentki. Jaka jest prawda? Czy książka opisuje faktyczną historię? Trzy przyjaciółki będą musiały spotkać się po latach aby odkryć, kto jest autorem tej przerażającej książki i dlaczego obwinia jedną z nich o śmierć pięknej Emily ?
Książka od pierwszej strony wciąga, historia nie jest bardzo wymyśnlna, ale przedstawiona w taki sposób, aby czytelnik miał przyjemność z odkrywania kolejnych tajemnic przyjaciółek. Historia przedstawiana jest z perspektywy różnych bohaterów. Jest Natalie piękna rudowłosa pani doktor, najlepsza przyjaciółka i współlokatorka Emily, którą łączył ognisty romans z bratem zmarłej dziewczyny. Przebojowa i sesksowna Madison, która podkochiwała się w Dylanie, najlepszym przyjacielu zmarłej dziewczyny. I skromna i przeurocza Laura, której jedynym marzeniem było poślubić Drew.
W powieści pojawiają się wątki romantyczne, kryminalne i obyczajowe, dzięki czemu każdy znajdzie w książce coś dla siebie.

Natalie Bishop pracuje na oddziale ratunkowym szpitala w San Francisco. W czasie przerwy ogląda program poświęcony najnowszym książkom. Młoda pani doktor słucha i nie może uwierzyć własnym uszom, bo fabuła powieści nieznanego jej autora opisuje tragedię, która wydarzyła się dziesięć lat temu, a ona i jej trzy przyjaciółki brały w tym udział. Jedna straciła wówczas życie…
„Wszystko, czego pragnęła” Barbary Freethy to bardzo ciekawa powieść obyczajowa z intrygującym wątkiem kryminalnym. To książka o bólu po starcie bliskiej osoby, o wzajemnych oskarżeniach, szukaniu winnych, o tajemnicach z przeszłości, trudnych wyborach, miłości, a także niezrealizowanych marzeniach. Nie jest to może powieść wysokich lotów, lecz czyta się ją niezwykle szybko, z zaciekawieniem i przyjemnością. Mnie się spodobała.

Kryminał
Kurcze nie czytam za bardzo kryminałów , a tu masz kryminał . Opowiada o 4 przyjaciółkach , które idą do college . Każda jest inna , każda ma inne marzenia . Do chwili gdy dorastają i ukazuje się książka pokazująca ich życie i morderstwo jednej z przyjaciółek . Wskazuje to na jedną z nich ale jednak wychodzi , że trop prowadzi do osoby , której nikt się nie spodziewaj i której dziewczyny się zwierzały i ufały .
Polecam !

Kryminał

2006

Lubię, gdy właśnie książka jest motywem przewodnim powieści. A właściwie oddźwięk i skandal jaki wywołuje. Niedawno czytałam "Tornado" Sandry , teraz jest podobnie.
Na rynku księgarskim ukazuje się powieść nieznanego dotychczas pisarza "Upadły anioł"która od razu staje się bestselerem a która w bardzo dokładny sposób opisuje historię życia czterech przyjaciółek.To niby fikcja, ale to wszystko wydarzyło się naprawdę 9 lat wcześniej.
Jedna z nich zginęła tragicznie właśnie wtedy, jedna jest oskarżona o morderstwo przyjaciółki. A jak było naprawdę?
Właśnie to stara sie rozwiązać Natalie oskarżona w książce o morderstwo. Pomaga jej w tym jej były chłopak a brat nieżyjącej koleżanki Cole, jak również pozostałe przyjaciółki z "Wielkiej czwórki" Laura i Madison.
Bardzo dobrze czytało mi się tę powieść bo jest tu i wątek obyczajowy, dotyczący życia obecnego przyjaciółek ich życia prywatnego, rozterek i problemów.
Jest wątek sensacyjny dotyczący śledztwa kto jest autorem powieści, dlaczego ukrywa się pod pseudonimem i skąd tyle wie o życiu przyjaciółek.
I jest wreszcie wątek miłosny, bo nagle po latach rozłąki okazuje się, że uczucie między Cole i Natalie wcale nie wygasło.
Dobra i wciągająca powieść z zaskakujacym zakończeniem.I mimo że jak się okazało czytałam ją po raz drugi, dalej trzymała mnie w niepewności

Powiem szczerze, że takie obrotu akcji to nie spodziewałam się do samego końca. Świetna.

• Ebooki
  • 2016