Więcej niż słówka. Rozmowa z poliglotą Marlonem Couto Ribeiro

Konrad Jerzak vel Dobosz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RIVAIL hobby
2015-01-01
2015-01-01
Oficyna Wydawnicza RIVAIL
poliglota języki obce język obcy niemiecki angielski japoński koreański polski Brazylia portugalski arabski lingwistyka filologia

Zawiera sporo ciekawych wskazówek dla uczących się języków, a historia autora jest bardzo inspirująca. Chyba za chwilę zacznę uczyć się esperanto.

Książka rozczarowująca, chaotyczna.

Rozmowa dwóch poliglotów rozczarowała mnie. Trochę w tym mojej winy, bo szukałam poradnika. Owszem trochę informacji jak uczyć się obcych języków jest, ale to "trochę" jest dla mnie mało inspirujące. Jedno wyniosłam z tej lektury - można nauczyć się kilku języków w stopniu komunikatywnym - potrzeba do tego pracy, chęci, trochę pomysłu i odpowiedniej życiowej postawy...

Kolejna przyjemna książka po "Sekretach poliglotów" - wywiad z brazylijskim poliglotą, który mówi nie tylko po japońsku czy niemiecku, ale też i po polsku! Ba! Nawet zamieszkał w Polsce, a jego kolejnym językiem do nauki jest mongolski.

Lektura wywiadu pozwoli nam poznać nie tylko wątki biograficzne Marlona, ale też dowiemy się w jaki sposób uczył się on wszystkich...

• 2019
  • Poradniki