To, co wiem na pewno

Okładka książki To, co wiem na pewno Oprah Winfrey
Okładka książki To, co wiem na pewno
Oprah Winfrey Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
2015-04-17
2014-09-02
Dorota Kulikiewicz
Dorota Kulikiewicz

Okładka książki Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście Arthur C. Brooks, Oprah Winfrey
Życie, którego... Arthur C. Brooks, O...
Okładka książki Co ci się przydarzyło? Bruce D. Perry, Oprah Winfrey
Co ci się przy... Bruce D. Perry, Opr...
Okładka książki The Hill We Climb Amanda Gorman, Oprah Winfrey
The Hill We Climb Amanda Gorman, Opra...

Po książce spodziewałam się czegoś więcej. Sądziłam, że znajdę w niej wiele inspirujących myśli. Tymczasem odniosłam wrażenie, że bardziej przystaje ona do realiów życia w Ameryce, a nie do polskiej rzeczywistości. Co prawda odnalazłam tu kilka trafnych porad, ale w ostatecznej ocenie "szału nie ma".

"To, co wiem na pewno" to książka, która może was zainspirować. Znajdziecie w niej mnóstwo przemyśleń autorki oraz wniosków, które wyciągnęła na podstawie swoich życiowych doświadczeń. Jeśli lubicie zaznaczać ciekawe fragmenty w książkach, to przygotujcie dużo znaczników. To, co wiem na pewno: będę wracała do tej pozycji ;)

Krótkie historie autorki. Szybka lektura, dająca do myślenia. Idealna na prezent dla kogoś kto potrzebuje lekkiego popchnięcia do przodu w życiu.

Piękna, mądra i ciepła. Mądrości życiowe przywołane przez Oprah nie są tak naprawdę niczym nowym i odkrywczym, ale warto do nich wracać, aby nie zapomnieć, co w życiu jest ważne i co naprawdę się liczy.

Książka przeciętna. Wszyscy karzą kochać siebie, a może czas zacząć myśleć o innych... Książkę czyta się szybko, w moim przypadku na dwa podejścia. Oprah nie odkrywa nic nowego, podobne treści znajdziemy w modnych w obecnych czasach poradnikach. Jednak przyznaje kilka akapitów szczególnie zapadło mi w pamięć podczas czytania. Jednak nie łudzę się że książka odmieni moje życie. Niczego się nie spodziewałam po tej pozycji , nie czuję się więc rozczarowana. Na pewno inaczej patrzy się na takie pozycje pisane przez kogoś kto jednak przeżył więcej niż kilka wiosen , bo doświadczenie życia to już wiele. Czy polecam ? - na pewno nie zniechęcam .

"Szczęścia nigdy nie dostaje się od innych. Szczęście, które odczuwamy, jest wprost proporcjonalne do miłości, którą dajemy" - Oprah Winfrey

Przyjemna.

Przyjemna.

Książka pełna refleksji -
"To, co wiem na pewno" przybliża postać jednej z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych kobiet na świecie. W książce poznajemy wartości, którymi kieruje się Oprah Winfrey i świat w jaki wierzy.
W tej krótkiej książeczce jest dużo przemyśleń i analizy własnego życia. Czyta się bardzo lekko i przyjemnie, nie każdy lubi taką formę narracji i nie każdy będzie się zgadzał z takim podejściem do życia by wierzyć w siebie i celebrować każdy dzień.

Książka pełna refleksji -

Niby banał ale potrafi dużo zmienić

Niby banał ale potrafi dużo zmienić

Całe szczęście, że była krótka, bo dawno się tak nie wynudziłam. Jak przeciętne kazanie, dłużyła się i była o wszystkim i o niczym.