Śmiertelni

Atul Gawande literatura piękna 344 str.
BEING MORTAL. Medicine and What Matters in the End

Malwina Fiedorek
Magnum
literatura piękna

Porównaj ceny i

Jakże się cieszę,że poznałam Tego lekarza i naukowca!
Napisał książkę bogatą w interesujące mnie tematy czyli starzenie organizmu,domów dla seniorów,opieki paliatywnej i hospicyjnej.
Podobają mi się jego poglądy na temat nauk medycznych,które chcą zrobić wszystko,coby przedłużyć pacjentowi życie a nie dbają o jego dobrostan.
A potrzeba czasami tak niewiele,żeby pomóc...

Rewelacyjna książka jednego z najbardziej wpływowych osób na świecie (TIME 2010) i amerykańskiego chirurga indyjskiego pochodzenia.
Pełna refleksji, traktująca o przemijaniu, również w ujęciu autobiograficznym (odchodzenie ojca)
Autor poprzez przykłady ze swojego zawodowego życia zastanawia się czy warto przedłużać życie za wszelką cenę de facto pogarszając jego jakość, czy...

Niepozorna książka o zaskakująco dużym oddziaływaniu na to, jak patrzymy na świat. Chirurg Atul Gawande zabiera nas w podróż po życiu, które jest i kruche, i skończone. Przygotowuje nas do problemów związanych ze śmiercią i ze starością, nad którymi rzadko mamy okazję rozmyślać, bo przecież... nas nie dotyczą. Rozważa, czy ludzie śmiertelnie chorzy potrzebują tylko...

Fantastyczna lektura. Pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące naszym życiem, zdrowiem i zależnościami. Autor pochylił się nad godnym chorowaniem i umieraniem.

"Śmiertelni" jest książką szczególną. Bo porusza temat bardzo ważny, dotyczący nas wszystkich, którym jest nieuleczalna choroba, starość, śmierć. Tak mało wiemy o tym, co czuje osoba odchodząca, jakie ma pragnienia, obawy. Autor jest lekarzem badającym te zagadnienia. Widzimy przypadki chorych, którym za wszelką cenę przedłuża się życie kosztem jego jakości. Dla mnie...

Wspaniała książka na bardzo niewygodny i nieprzyjemny temat, czyli o starości i umieraniu we współczesnym świecie. Warto przeczytać - żeby zrozumieć, co się będzie działo w przyszłości z nami i naszymi bliskimi oraz w miarę możliwości móc rozróżnić leczenie sensowne od bezsensownego.

Książka, która zmusza do refleksji wzruszając jednocześnie. Bogata w przykłady ludzkich losów konfrontuje nas z problemem starości, zależności od innych, opieki nad bardzo bliskimi i śmiercią. Dużo.
A czyta się doskonale.

Ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla pracowników służby zdrowia. W dziesiątkach historii pokazuje, jak nieporadni wciąż jesteśmy, gdy musimy poradzić sobie ze śmiercią - swoją i cudzą - na płaszczyźnie duchowej, ale też prawnej. Nieco przygnębiająca, ale to ten rodzaj przygnębienia, z którym warto się zmierzyć.

Co może nam zaoferować współczesna medycyna, gdy musimy się zmierzyć z nieuleczalną chorobą, starością i umieraniem?

Możliwości, jakie daje współczesna nauka, całkowicie odmieniły bieg ludzkiego życia. Ludzie żyją dłużej i lepiej niż kiedykolwiek. Jednak postęp nauki sprawił, że procesy starzenia się i umierania przebiegają pod kontrolą specjalistów ze służby zdrowia....

• Medycyna
  • Chcę w prezencie