Fistaszki zebrane 1973-1974

Okładka książki Fistaszki zebrane 1973-1974
Charles M. Schulz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Fistaszki zebrane (tom 12) komiksy
komiksy
Fistaszki zebrane (tom 12)
The Complete Peanuts: 1973 to 1974
Nasza Księgarnia
2015-05-13
2015-05-13
Michał Rusinek
humor

Każdy powinien przynajmniej znać Fistaszki jako komiks, gdyż jest po prostu najlepszy, jaki dotąd (i chyba w ogóle) powstał. Może wydawać się niepozorny, dziecinny i banalny. Jednakże warto zagłębiać się w jego treści, za każdym razem odkrywając coś nowego. Mniej lub bardziej typowe sytuacje z życia, z puentą albo bez. Pociąga swą prostotą, zadziwia pomysłowością, zachwyca oryginalnością i podnieca klasycznością. Ich autora, Charlesa M. Schulza, można śmiało nazwać Leonardem da Vinci komiksów! Niniejszą wypowiedź mogę z czystym sumieniem dodać do każdego albumu jako opinię jego arcydzieła.

Świetna seria, którą najlepiej czyta się od pierwszego tomu. Wyrwane z kontekstu paski,ułożone chaotycznie,tak jak dotychczas to wydawano w Polsce, nie będą tak dobrze zrozumiane przez czytelnika jak czytane chronologicznie. Rażąca ignorancja z jaką traktuje się tę pozycję u nas polega na zaliczaniu jej do literatury dziecięcej (np. biblioteki). A więc polecam ją dorosłym i prawie dorosłym, którzy mają poczucie humoru.

Genialne. Ulubione. Jak zawsze

Genialne. Ulubione. Jak zawsze

Fistaszki jak zwykle mistrzowskie.

Fistaszki jak zwykle mistrzowskie.

tu nie ma co dodawać :) !!! !!! !!!

tu nie ma co dodawać :) !!! !!! !!!

Charles M. Schulz Fistaszki zebrane 1973-1974 Zobacz więcej