Czarna księga rewolucji francuskiej

Warto wysilić się i przeczytać. Lektura jest wymagająca, ale dużo wnosi. Polecam.

Gniot tego samego autora - Stephane Courtoisa, który jest jednym z architektów hegemonii prawicowej narracji. Tak jak to było w jego poprzedniej książce, zawyżył liczbę ofiar. Ta książka powstała po to, by oczerniać idee emamcypacyjne i reprezentuje punkt widzenia nurtu tęskniącego za ancien regime. Dobrze że nie dołożyli do tego teorii, że to Żydzi wywołali rewolucję....

Książka to właściwie kompendium wiedzy na temat całokształtu zagadnień związanych z Rewolucją Francuską. Autorzy będący specjalistami w omawianych tematach skrupulatnie krok po kroku omawiają wybrane zagadnienia historyczne. Na uwagę zasługuję szczególnie niezwykła ilość ciekawych artykułów z rozmaitych dziedzin związanych z rewolucją. Jest to pozycja naukowa, pisana...

Żałosna katolicka propaganda napisana przez DOMINIKANINA. Obiektywne źródło "wiedzy", nie? Ale co się dziwić, polacy łykną każdą bzdurę, co widać po ocenach.

Ponad 1000 stron ktöre moze odstraszac - nie musi.
Czyta sie bardzo dobrze i szybko. Osobiscie dosc ciezki rozdzial drugi, "Duch".

Rozbierznosc prawdy ustanowionej przez mniejszosc,cholbionej dzis przez wiekszosc.
Matka rewolucji bolszewickiej ( obled Saint Just´a taki sam jak Bornsteina Trockiego ).

Matka obledöw marxistowskich promowanych dzis cichaczem przez Unie...

Książka, która odbarwia świat rewolucyjny. Podobnie jak Luter i jego tezy tak i rewolucja francuska była początkiem złego. Aby nie posądzić o stronniczość autorzy są Francuzami. Sami Francuzi rozprawiają się z mitem pięknej i szlachetnej idei rewolucji. To był i jest brud i obłuda, którą to kolejna Republika Francuska promuje jako podstawa bytu państwa.
Trudna książka,...

• Historia
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia
  • Rewolucja
  • Francja
  • Kupię

Dodaj cytat z książki Czarna księga rewolucji francuskiej