Makbet

William Shakespeare Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Macbeth
Maciej Słomczyński
Zielona Sowa
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare
Macbeth
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2000-01-01
Maciej Słomczyński
Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa]
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare

Fabuła jest wielowątkową i pełna zwrotów. Akcja naprawdę mnie zainteresowała. Sfera psychologiczna została świetnie przedstawiona. Powolne popadanie w szaleństwo, ciągłe wyrzuty sumienia, przewartościowanie oraz wewnętrzne rozterki. Najbardziej podobały mi się Czarownice i to jak oddziaływały na Makbeta. Jednak fascynuje mnie również sam Makbet oraz Lady Makbet.
Dramat ten...

mega sztos. Jak dotychczas jedna z lepszych, przeczytanych przeze mnie w całości, lektur.

Makbet całkiem, całkiem, trzeba brać pod uwagę że powstał w 16 wieku bodajże!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

"Kłamstwo ma krótkie nogi"

Kurczaki, nawet nie wiem co powiedzieć :D
Nie tego się spodziewałam po słynnym "Makbecie" - nie wiem czego, ale na pewno nie tego!
O dziwo bardzo dobrze się czytało i historia też jest ciekawa więc mogę z czystym sumieniem zaliczyć ją do grona swoich ulubionych lektur :)

Po przemyśleniu, przeczytaniu tego dwa razy, obejrzeniu filmu i omówieniu tego dramatu, dochodzę do wniosku, że jest to coś dobrego, ale nie tak dobrego, żeby wyrwało mnie ze skarpetek. Sądzę jednak, że warto najpierw zapoznać się z omówieniem fabuły, a potem sięgać po sam dramat, bo można się w nim troszeczkę pogubić, co jest już chyba renomą Szekspira. Niemniej jednak...

Uważam,że „Makbet” jest ciekawą i interesującą książką. Podchodziłam do owej książki bardzo sceptycznie nastawiona,ale po kilku stronach zakochałam się w stylu pisania Shakespeare'a. Uważam, że tę książkę powinno się przeczytać i zapamiętać.

Bardzo dziwi mnie niska średnia ocena, bo uważam, że to jedna z najlepszych książek Szekspira. Jego komedie często nie są śmieszne współcześnie, a tragedie bywają nudne lub ciężkie, Makbet ma w sobie "to coś". Przede wszystkim coś się tam dzieje, poza tym są czarownice, które naprawdę ciekawie gotują... no i kwestia lady Makbet - pierwszej takiej kobiety w...

Książka ta w wyśmienity wręcz sposób opisuje spaczenie ludzkiej natury żadzą władzy. Bohater utworu z początku honorowy rycerz widząc szansę na objęcie tronu całkowicie wyrzeka się dotychczasowych ideałów i zmierza nieobłaganie do samozniszczenia. W moim odczuciu książka ta ma charatker edukacyjny i pokazuje nam jak władza potrafi zmienić nawet prawego wydawało by się...

W porównaniu do innych lektur szkolnych książka pod względem fabuły i akcji nie była taka zła. Największym minusem jest chyba ciężki do czytania język.

35 117
    4 136