Makbet

William Shakespeare Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Macbeth
Maciej Słomczyński
Zielona Sowa
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare
Macbeth
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2000-01-01
Maciej Słomczyński
Dzieła wszystkie (William Shakespeare) [Zielona Sowa]
literatura angielska teatr elzbietanski Szekspir Shakespeare
20055 ocen 563 opinii

niestety nudna historia.. nie wciągnęłam się

No więcej się nie da gwiazdek dopisać... Życie powieścią idioty. Nic dodać, nic ująć. Ale ciśnie się na usta: "Ona temu winna" (wiem, słabe i nieprawda). I jeszcze: chodzą drzewa jak w Pierścieniach ;), aha - i najważniejsze, że się te wyrzuty sumnienia już tutaj malują w zjawy zmarłych przyjaciół...

Kolejny klasyk, który trzeba znać, ze względu na późniejsze dzieła innych autorów

najbardziej w polskim przekładzie podobały mi się kwestie wypowiadane przez wiedźmy

Przeczytałam ją pod pewnym przymusem, ponieważ była to moja lektura szkolna, lecz nie żałuje. Jest to dramat, więc czyta się bardzo szybko. Ciekawa akcja oraz niezapomniane przeżycia. Pomimo tego przekazuje także ogromne wartości moralne. Nic dodać, nic ująć.

Bardzo ciekawa lektura, napisana pięknym językiem 😍 Szybko się czyta, praktycznie jednym tchem. Jest to cudowny dramat, w którym ,,krew krwi pragnie".
Pozdrawiam 😄

Jeden z ładniejszych, złudnie prawdziwych dramatów Szekspira. Rządze i pokusę władzy okala piękne słownictwo. Lady Makbet i trzy czarownice zaczynają przemieniać się w cień feminizmu… Geneza zła, rządzy władzy i szaleństwa w pięciu aktach.

Ocena jest dosyć niska, ale po prostu nie mogłam się odnaleźć w tej pozycji. Być może nie dojrzałam do niej lub po prostu nie trafiła w moje gusta czytelnicze. Uważam, że język był dosyć ciężki. Nie zrozumiałam zbyt dobrze przekazu, ale to może dla tego iż pogubiłam się, utknęłam w chaosie myśli Szekspira.

Przepraszam wszystkich fanów, ale Romeo i Julia podobało mi się o...

Lubię czytać tragedie i lubię czytać o zbrodniach czy sekretach, ale ta książka po przeczytaniu nie podobała mi się. To pewnie dlatego, że połowy nie zrozumiałam 😂 Ale nie poddałam się - sięgnęłam po streszczenia. I dowiedziałam się z nich więcej niż z lektury 🙈 Dodatkowo, obejrzałam genialny spektakl teatralny pt. "Makbet. Zabójcze kobiety" przygotowany przez młodzież z...

Mimo, że pełno zabójstw (nie moje klimaty) to może być. Fabuła ma sens, jest przemiana głównego bohatera - to lubię. Lepsze niż Romeo i julia.

Dyskusje

• Z biblioteki
  • 2014
  • 2013

William Shakespeare Makbet

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Przemysław Pilarski, Łukasz Pawłowski
9,0
Polska jest mi... Przemysław Pilarski...