Firefight

Okładka książki Firefight Brandon Sanderson
Okładka książki Firefight
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Delacorte Press Cykl: Mściciele (tom 2) fantasy, science fiction
Mściciele (tom 2)
Firefight
Delacorte Press
2015-01-06
2015-01-06

Moim zdaniem najlepsza książka z całej serii.

Moim zdaniem najlepsza książka z całej serii.

W porządku historia do posłuchania w tle :-)

W porządku historia do posłuchania w tle :-)

Spoko, bez wielkiego szału, ale dobra i warta do przeczytania :) Były zastoje, przeciągnięte momenty, kilka rzeczy mi się nie spięło, ale zakończenie wymiata.
Szkoda, że było mniej humoru niż w pierwszej części. Epickie porównania Davida wjechały ze trzy razy tylko. Świetna koncepcja na moce epika Światło poranka <3
No i motyw z Calamity...
Zabieram się od razu za Calamity (tom 3) ;)

No i motyw z Calamity...
Zabieram się od razu za Calamity...

Drugą część cyklu Mściciele, wciągnąłem raczej z ciekawości niż ochoty. Główny bohater wciąż jest irytujący i chyba nawet głupszy niż pierwszej odsłonie. Cały świat jest naciągany i się nie klei, bohaterowie są płascy niczym plecy modelki, a zwroty akcji przewidywalne jak kłamstwo trzy latka.

Prawdopodobnie moja ulubiona część z całego cyklu. Ciekawe postacie, fantazmagoryczny świat przedstawiony i szokujące zaskoczenie.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że ta historia lepiej wypadłaby na ekranie ze względu na bardzo kolorowy i plastyczny świat. Dobrze się bawiłam, czasem uśmiechnęłam, odpoczęłam.

Drugi tom przyjemnej młodzieżówki - czyta się szybko, napisana sprawnie. Jako przerywnik w cięższych klimatach idealna.

Szybka rozrywka, bardzo pomaga, nie tylko dla młodzieży. :)

Szybka rozrywka, bardzo pomaga, nie tylko dla młodzieży. :)

Dobra kontynuacja,ostrzy superbohaterowie
Tejemnica pożara i innych wymiarów .
Nowi bohaterowie i super metafory kartofel na polu minowym, ocean robi sobie ze mnie jaja

Dobra kontynuacja,ostrzy superbohaterowie
Tejemnica pożara i innych wymiarów .

Niestety książka była niestety nudna. Niewiele się działo, a to co dostaliśmy nie można nawet porównać do poprzedniej części. Świat jednak był jak zawsze bardzo ciekawy, czego nie do końca mogę powiedzieć o nowych postaciach. Nie są tak dobrze napisane jak te w poprzednim tomie. Czasami nawet zlewały się w jedno. Zakończenie daje nadzieję, na bardzo ciekawa kontynuację.

• Audiobooki