Kołek na dachu

Kevin Hearne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Żelaznego Druida (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
Staked
Data 1. wydania:
2016-01-26
9788380620001
Maria Smulewska
Rebis
Staked
Kroniki Żelaznego Druida (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction
9788380620001
Maria Smulewska

Całe szczęście, że dalej utrzymuje poziom, którego oczekuję. Zauroczenie Owenem nie minęło, walka z Lokim i Wampirami trwa w najlepsze, pełno tu akcji i ciekawych historii. Oby tak dalej, bo zdecydowanie jest to jedna z najciekawszych serii fantasy, które czytałem.

Myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy w tej serii, tym bardziej na plus. Ale nowi bohaterowie oraz poszerzenie fabuły wzniosło akcję na wyższy poziom.

Również ta książka jest podzielona na trzy historie, czego wybitne nie lubię. Całe szczęście że dobrze się ją czyta.

W Rzymie zaczęła się wojna pomiędzy wampirami i druidami i w Rzymie nadchodzi jej rozwiązanie... Teophilusowi druidzi stoją kołkiem w oku... i vice versa. Z kolei Granuile udaje się Asgardu... Co z tego wyjdzie - zobaczcie sami :)

Wątek polski bardzo lubię, rozwinął się w dobrą stronę i miło, że autor akurat z krajów słowiańskich wybrał nasz i przygotował się do tego też porządnie.
Ostatnia bitwa dobrze napisana, nie nudziło się, wciągało.
Groźna Druidka też trochę więcej charakteru nabrała niż w poprzedniej części i jej wątek nie jest taki rozwleczony i nudny. Owen też nabrał rysów innych niż...

Żelazny druid Atticus O'Sullivan & co spółka z(c)oo. Czyli z cholernie ogromną odpowiedzialnością. Wojna z wampirami weszła już w zdecydowanie decydującą fazę i nie będzie to łatwe starcie.

Atticus odnawia znajomość z młotami Boga. Pamiętacie ich? To ci żydowscy kabaliści z brodami zmieniającymi się w macki :) Granuaile stara się pozbyć piętna Lokiego, zapoznaje się z...

O dziwo pamiętam wydarzenia i postacie które do tych wydarzeń doprowadziły. To rzadko się zdarza, po jakimś odstępie od serii. Teraz czytałem dwa tomy pod rząd.
Były momenty gdzie na serio się uśmiechnąłe, ale czasami było mi naprawdę smutno z powodu rozwoju sytuacji dla niektórych osób.
Uwielbiam tą serię, jest w niej "to coś". Może to to, iż nie ma tu tematów tabu. Może...

W zasadzie to czytam już tą serię tylko siłą rozpędu. Do przełknięcia, ale bez porównania do początkowych części.

Nie mogę uwierzyć,że 8 tomów już za mną.
Za miesiąc będzie można zakupić ostatni już tom. Nie wiem jak to przeżyje. Bardzo zżyłam się z bohaterami. Zarówno z druidaimi jak i z bogami. Owen podbił moje serce a Oberon rozśmiesza do łez. Nie chcę się żegnać z tym fantastycznym światem. Za miesiąc będę rozpaczać a do tego czasu będę wspominać poprzednie spotkania.
Polecam każdy...

Lubię samego druida od samego początku, niestety jednak mam wrażenie, jakby im dalej w las to jego magia uciekała, przemijała. Tęsknie za czasem w którym, głównym bohaterem był Atticus i jego przygody, niestety po wprowadzeniu potrójnej narracji, wątki stały się płytsze, krótsze i dla mnie mniej interesujące. Pewnie to cecha długich serii jedno fabularnych, jednak nie umiem...

• Fantastyka
  • Fantasy