rozwińzwiń

To piekielne kino

Okładka książki To piekielne kino Wojciech Kuczok
Okładka książki To piekielne kino
Wojciech Kuczok Wydawnictwo: W.A.B. film, kino, telewizja
164 str. 2 godz. 44 min.
Kategoria:
film, kino, telewizja
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
164
Czas czytania
2 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
8374142286
Tagi:
historia kina Passolini Kuczok
Średnia ocen

6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,2
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 10 (58) / 2022 Justyna Dąbrowska, Zosia Dzierżawska, Daniel Gutowski, Marcin Jacoby, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Wojciech Kuczok, Andrzej Leder, Karolina Lewestam, Edouard Louis, Charlotte Malterre-Barthes, Paweł Marczewski, Andrew Pettegree, Kinga Piotrowiak-Junkiert, Ada Adu Rączka, Redakcja magazynu Pismo, Bryan Washington
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Justyna Dąbrowska,&...
Okładka książki Wierzymy w wolność Martyna Bunda, Sylwia Chutnik, Remigiusz Grzela, Inga Iwasiów, Wojciech Kuczok, Michał Olszewski, Wojciech Tochman, Ludwika Włodek
Ocena 7,0
Wierzymy w w... Martyna Bunda, Sylw...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
87 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
312
122

Na półkach: , ,

Recenzje Kuczoka są dla filmu tym czym dla mnie był rozbiór stylistyczny wiersza w liceum. Czytało się te poezje, a potem okazywało się, że niewiele się z tego rozumie i nikt nie wie "co pokazać chciał poeta". Podobnie tutaj, niby te filmy widziałem, niby coś tam z nich wychwyciłem, ale świadomość użytych środków stylistycznych, symboliki scen itd. była w zasadzie minimalna. Pytanie tylko czy te przemyślenia są wynikiem dogłębnej i czasochłonnej analizy, czy też może przychodzi to autorowi tak jak nam jedzenie popcornu. Pomijając powyższe jest to popis erudycji i ponadprzeciętnej inteligencji, bez zbędnego popisywania się i puszenia. Odbiera się to szczerze i czyta z przyjemnością. Tylko się trzeba skupić, bo inaczej trzeba strony po trzy razy powtarzać.

Recenzje Kuczoka są dla filmu tym czym dla mnie był rozbiór stylistyczny wiersza w liceum. Czytało się te poezje, a potem okazywało się, że niewiele się z tego rozumie i nikt nie wie "co pokazać chciał poeta". Podobnie tutaj, niby te filmy widziałem, niby coś tam z nich wychwyciłem, ale świadomość użytych środków stylistycznych, symboliki scen itd. była w zasadzie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
148
47

Na półkach:

Niewykorzystany potencjał. Kino, jako medium szokujące widza to bardzo wdzięczny temat, choć niełatwy. Tutaj został potraktowany po macoszemu. Jest "Iluminacja" Zanussiego, owiane złą legendą "Salo", niszowe "Szatańskie tango". Jako suplement umieszczono reportaż z pisania oraz wdrażania scenariusza do filmu "Pręgi" (Kuczok jest jego twórcą).

Wiem, że dobór tych filmów to rzecz względna, zależna od widzimisię twórcy. Nie mogę jednak oprzeć się zarzutowi, że nie uwzględnił Lans von Tiera, który z filmów drastycznych stworzył odrębną sztukę. Nie przypominam sobie również wzmianki o kinie gore, skoro mówa o produkcjach odstręczających wręcz masowego odbiorcę. Filmy z tego nurtu także potrafią nieść przesłanie, czego przykładem jest "Laboratorium Diabła".

Krótkie treści autora dotyczące wybranych produkcji wyczerpują temat o tych konkretnych filmach. Jednakże Kuczok jedynie napoczyna mówić o gatunku jako takim. Brak u niego myślowej klamry, która by zamykała koncepcję kina trudnego. Poza tym, jak scenariusze potrafi kreować dobre, tak zabrakło mu pasji przy pisaniu tej książki. Jak na słowa artysty, nie dostrzegam w nich realnej fascynacji, takiej która zaraża innych. Konkludując, brnąłem z trudem przez dobrą połowę w sumie krótkiego dzieła.

Nie chodzi, że ów czy tamtego autora zabrakło. Stworzyć kompletną galerię kontrowersyjnych animatorów kina nie sposób. Zmierzam ku brakowi konsekwencji. Pominięto wiele ważniejszych, artystycznie-przerażających filmów. Zamiast tego mamy taką "Ziemię niczyją". To sugestywny dramat, ale nie nazwałbym jego klimatu piekielnym, a taka jest konwencja książki.

Niewykorzystany potencjał. Kino, jako medium szokujące widza to bardzo wdzięczny temat, choć niełatwy. Tutaj został potraktowany po macoszemu. Jest "Iluminacja" Zanussiego, owiane złą legendą "Salo", niszowe "Szatańskie tango". Jako suplement umieszczono reportaż z pisania oraz wdrażania scenariusza do filmu "Pręgi" (Kuczok jest jego twórcą).

Wiem, że dobór tych filmów to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
163
65

Na półkach: , ,

Kuczoka przedtem najbardziej kojarzyłam jako autora książki "Gnój", która naprawdę trafiła do mnie. Z zaciekawieniem przyjęłam to, że też interesuje się filmem, a nawet pisze książki związane z tym tematem. "To piekielne kino" jest drugą książką Kuczoka o filmie przeczytaną przeze mnie (pierwsze były "Moje projekcje"). Tym razem niestety się zawiodłam. Cieniutka książka nie zawiera niewiele więcej niż opis fascynacji autora kinem brutalnym, przekraczającym granice. Nie mówi niestety nic odkrywczego na temat opisywanych filmów, ale można przynajmniej poznać kilka nowych tytułów, o których rzadko się pisze.

Kuczoka przedtem najbardziej kojarzyłam jako autora książki "Gnój", która naprawdę trafiła do mnie. Z zaciekawieniem przyjęłam to, że też interesuje się filmem, a nawet pisze książki związane z tym tematem. "To piekielne kino" jest drugą książką Kuczoka o filmie przeczytaną przeze mnie (pierwsze były "Moje projekcje"). Tym razem niestety się zawiodłam. Cieniutka książka nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
47
5

Na półkach:

Kuczok o kinie trudnym i poruszającym trudne tematy. Wyraźna nadreprezentacja Zanussiego, choć jest też Haneke, Noe i rzecz jasna Pasolini. Z pasją, nerwem, ale i pewną egzaltacją, która mnie trochę razi.

Kuczok o kinie trudnym i poruszającym trudne tematy. Wyraźna nadreprezentacja Zanussiego, choć jest też Haneke, Noe i rzecz jasna Pasolini. Z pasją, nerwem, ale i pewną egzaltacją, która mnie trochę razi.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    135
  • Chcę przeczytać
    114
  • Posiadam
    47
  • Teraz czytam
    7
  • Polska
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • 2014 i wczesniej
    1
  • Posiadam przeczytane
    1
  • W mojej biblioteczce
    1
  • Kino, teatr i okolice,adaptacje filmowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki To piekielne kino


Podobne książki

Przeczytaj także