Pierwsza noc pod gołym niebem

Agata Mańczyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Seria z nitką literatura dziecięca
2015-05-13
2008-01-01
Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
2015-05-13
Seria z nitką

Książka mi się niezbyt podobała. Fabuła niezła, ale brakowało mi tam jakiegoś smaczku, czegoś co nadało by książce swojej oryginalności, jakiejś swojej płci. Niby była szybka akcja ale też nie do końca, coś, gdzieś było nie dociągnięte, nie przemyślane.
No i ten potencjał, tak zmarnować! Chodzi mi o wielki skarb którego bohaterowie książki cały czas szukają. Niezbyt...

Agata Mańczyk bardzo obrazowo i idealnie wpasowała się w aktualne tematy i problemy młodych ludzi, którym u progu dorosłości często mylą się drogi, czy priorytety. Drażliwe kwestie są tymi, na które nie chcą rozmawiać z bliskimi. To też szukają pomocy w zupełnie innym otoczeniu, czy próbują zwrócić na siebie uwagę nietypowymi metodami. O takich sprawach i wątkach warto...

Typowa młodzieżowa przygodówka o gigancie, młodzieńczym buncie, przyjaźni i rodzącym się uczuciu, o którym żadne z zainteresowanych jeszcze nie wie:) Bardzo dobre dialogi - jest ich mnóstwo, jak mnóstwo jest akcji, wydarzeń i działań :)

Polecam, ale chyba raczej młodzieży;)

Trudno mi powiedzieć czy "pierwsza noc pod gołym niebem" jest dobra, jako książka w ogóle. Ale na pewno trzyma poziom w swojej kategorii. Z niewiadomych powodów, tytuł wyjątkowo zapadł mi w pamięć. Jako książka dla dzieci, czy młodszej młodzieży jest jak najbardziej w porządku, choć mało odkrywcza i nieszczególnie pobudzająca wyobraźnię.

Wypożyczona dla córki która zaczyna interesować się literaturą dla młodzieży. Wybór padł więc na kilka książek z serii ZE SPRĘŻYNKĄ i kilka Z KROPKĄ Naszej Księgarni. Przy okazji sama postanowiłam wrócić do czasów, gdy zaczytywałam się tego typu książkami. Zaczęłam od Pierwszej nocy pod gołym niebem. Spodziewałam się czegoś w stylu Siesickiej czy Ziółkowskiej, niestety,...

Na półkach: , , , , , ,

Uwielbiam tę książkę. Odkryłam ją jakoś na koniec podstawówki, ale ciągle chętnie do niej wracam. Wartka akcja, błyskotliwe dialogi, humor, wciągająca fabuła oraz magiczny klimat wschodniej Polski sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać. Jeśli sięgniecie po tę książkę, gwarantuję Wam niesamowitą przygodę.
Polecam zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.

<3 <3...

Przeczytałam jednym tchem. Wciągająca. Obecna jest w niej sytuacja, która mogła zdarzyć się we współczesnym świecie.

Przesympatyczna książka, ale zdecydowanie dla młodszego odbiorcy ;)

Całkiem fajna książka. Z początku lekko nudna, ale potem akcja się rozkręca. Bohaterowie operują specyficznym językiem, jakim na pewno nie posługuje się żaden czternastolatek, natomiast da się przymknąć na ich wypowiedzi oko i skupić się na ciekawej fabule. Zapraszam do obejrzenia wideorecenzji: https://www.youtube.com/watch?v=lcebI4PLA80

Inka to przykładna uczennica, idealna panienka, dama z dobrego domu. Niestety nie czuła się w ogóle szczęśliwa we własnym perfekcyjnym domu. Rodzice w ogóle jej nie znali i nie chcieli tego zmieniać. Decydowali wszystko za nią, nie liczyli się z jej zdaniem. Zabraniali jej wszystkiego co lubiła, kochała: spotkania z przyjaciółką, chodzenia na zbiórki harcerskie. Zależało im...

Dyskusje

• Z biblioteki