Pokusy i łakocie. Tom 3. Kochanie, jeszcze tu jestem!

Okładka książki Pokusy i łakocie. Tom 3. Kochanie, jeszcze tu jestem! Tara Sivec
Okładka książki Pokusy i łakocie. Tom 3. Kochanie, jeszcze tu jestem!
Tara Sivec Wydawnictwo: Helion Cykl: Pokusy i łakocie (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Pokusy i łakocie (tom 3)
Troubles and Treats: A Silly Journey Through a Sticky Situation (Chocolate Lovers #3)
Helion
2015-04-17
2015-04-17
2012-01-01
Piotr Cieślak
erotyka

Na półkach: , , , , , , ,

Pokochałam całą serię od kilku pierwszych zdań. Momentami płakałam ze śmiechu dlatego jak mam naprawdę kiepski dzień to sięgam po tą serię!

Pamiętacie Drew i Jenny? Na pewno, bo tej pary nie da się zapomnieć, są przecież najlepszymi przyjaciółmi Claire i Cartera. Piękni, młodzi, pełni nadzwyczaj oryginalnych pomysłów i zawsze gotowi... na seks. I właśnie z tym seksem coś się porobiło, a wszystkiemu winne jest małżeństwo.

Żyli długo i szczęśliwie?
Przez całe lata przyjaciele zazdrościli Drew i Jenny namiętności w małżeństwie, seksualnych fantazji i erotycznych ekscesów, które od lat stanowiły temat plotek w całej okolicy.
Ale... z dwójką małych dzieci i pod nawałem codziennych obowiązków ich dotychczas nienasycona miłość przygasła i po raz pierwszy przestali dogadywać się w sypialni. Drew za wszelką cenę chce rozbudzić namiętność żony, a Jenny pragnie jedynie porządnie się wyspać.
Carter i Claire oraz Jim i Liz jak zwykle służą (wątpliwą) pomocą, choć przywrócenie harmonii w szczęśliwym na ogół życiu pary przyjaciół nie jest takie łatwe.
Czy Drew i Jenny odnajdą zgubioną namiętność, a ich kłopoty skończą się równie słodko jak wówczas, gdy polany przez Jenny miodem Drew przykleił się do drzewa? Tego dowiesz się z trzeciej i ostatniej książki z serii " Pokusy i łakocie".
Jeszcze raz powróć do świata "Pokus i łakoci". Czeka tam na ciebie grono zwariowanych przyjaciół, którzy potrafią rozbawić największych ponuraków, a wokół wciąż roztacza się zapach czekolady!

Na początek przypomnę kilka szczegółów. Carter i Claire poznali się przypadkiem, upili, uprawiali seks, a potem również przypadkiem ich drogi się rozeszły. Mimo, że oboje szukali się intensywnie, to jakoś nie mogli się odnaleźć. Po pięciu latach jednak się udało i Drew odnalazł swą ukochaną i to wraz z pakietem, bo dziewczyna w tym czasie powiła mu syna, który ma już pięć lat. Po wielu perypetiach udało im się wziąć ślub. We wszystkich staraniach i pomysłach zawsze wspierali ich przyjaciele Drew i Jenny, którzy zostali głównymi bohaterami dzisiejszej recenzji.

Spotykamy ich kiedy to własnie zdążyli się dorobić drugiego dziecka, jednak wraz z jego przyjściem na świat, Jenny odeszła ochota na seks, co dla jej męża jest końcem świata. Składa się na to wiele czynników - zmęczenie, niedospanie bo szanowny mąż cholernie chrapie, kompleksy, bo przecież ciało już nie to samo - i w ten oto sposób zaczyna się coś psuć. Jak zwykle Carter i Claire starają się pomóc, aczkolwiek ja osobiście nie radziłabym słuchać ich rad ;)

Sięgając po "Pokusy i łakocie" i to nie tylko trzecią część, macie zapewnione kilka godzin niesamowicie radosnej czytelniczej uczty. Ta książka jest tak zabawna i pełna ekscentrycznych pomysłów bohaterów, że po zakończeniu lektury cała twarz bolała mnie od śmiechu. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałam. To taka książka ku pokrzepieniu serc. Powiem tez szczerze, że miałam naprawdę nikłe pojęcie o dziwnych zdolnościach i pomysłach mężczyzn, nikłe w porównaniu z tymi, jakie wpadały do głowy bohaterom, zwłaszcza płci brzydkiej, bo panie okazały się ciut rozsądniejsze.

Tara Sivec kolejny raz podarowała mi kilka godzin oddechu o szarej codzienności i kolejny raz udowodniła, że dobrze czuje się pisząc zarówno romans historyczny, jak i współczesny. Wracając jeszcze do fabuły - owszem jest prosta i banalna, coś w stylu amerykańskich sitcomów komediowych, ale jakże przyjemna i nieprzewidywalna, bo na prawdę tego, co wymyślą Drew, Jenna, Carter i Claira nie da się przewidzieć.

Polecam czytelnikom chcącym przeczytać książkę na wesoło i miło spędzić czas na lekturze.

Żyli długo i szczęśliwie?
Przez całe lata przyjaciele zazdrościli Drew i Jenny...

Super śmieszne a ze dwie porady bardzo życiowe - to o pomocy w domu i młotkiem w głowę

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po serię "Pokus i łakoci" sięgnęłam za namową szwagierki, która piała z zachwytu. Szczerze powiedziawszy średnia ocen na tym portalu także zapowiadała obiecującą lekturę wszystkich 3 części. Niestety pierwszy raz średnia na poziomie ok. 8 gwiazdek zupełnie nie odwzorowywała mojej opinii o całej serii i w tym przypadku jestem mocno rozczarowana pod wszystkimi względami. Fabuła, humor, itp. są po prostu słabe, prymitywne, bez polotu i mam wrażenie, że albo nie wpisuję się w grupę docelową, albo autorka jest wyjątkowo mierną pisarką.

Trzecia część jest z zasadzie w całości poświęcona dotychczasowym 2 postaciom drugoplanowym i dzieje się kilka lat po części II. Drew i Jenny są małżeństwem z dwójką dzieci, z czego jedno dopiero co przyszło na świat. Para przechodzi kryzys łóżkowy - on chce, ona nie i o tym właściwie cała książka...

„Kochanie, jeszcze tu jestem!” to kontynuacja losów bohaterów serii „Pokusy i łakocie” Tary Sivec od Helion SA i Wydawnictwo Septem.

Podobnie jak w poprzednich tomach i w tym nie brak zabawnych chwil i wybuchów śmiechu. Drew i Jenny to mogłoby się wydawać typowe małżeństwo z dwójką dzieci. Ale czy na pewno? Czy ognisty temperament małżonków ostudzą codzienne obowiązki i rutyna? Jak potoczą się dalsze losy dobrze znanej nam pary? Czy codzienność zabije w nich temperament i zwariowane pomysły? Przekonajcie się sami.

Tara Sivec podobnie jak w poprzednich częściach dawkuje nam zwariowane perypetie bohaterów, a lektura tej pozycji to idealna pozycja na poprawę humoru. Takie książki jak ta powinny być przepisywane jako lekarstwo na depresję, poprawią bowiem nawet najgorszy humor.

Jednak poza dużą dawką dobrego humoru, autorka pokazuje nam chwilami gorzki obraz codzienności i problemów z jakimi boryka się wiele par. Ile z nas czasami po całym dniu jest tak zmęczone, że marzy jedynie o poduszce i spokojnym śnie? Tym bardziej, kiedy w domu są małe dzieci. Lecz jest jeszcze i mąż, który też chciałby czasem naszej uwagi. Jak to pogodzić? Jak sprawić, by każdy był szczęśliwy i spełniony? Czy jest w ogóle możliwe znalezienie jakiegoś złotego środka?

Polecam serdecznie każdej kobiecie i nie tylko!

Kilka dni temu na blogu pojawiła się moja recenzja książki "Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości" (recenzja tutaj),stanowiącej pierwszy tom trylogii Chocolate Lovers. Tym razem chciałabym pokrótce omówić kolejne części tejże serii, a mianowicie: "Pokusy i łakocie. Rodzina nie do końca idealna" oraz "Pokusy i łakocie. Kochanie, jeszcze tu jestem!", które mnie w pewnym sensie rozczarowały. Zdecydowałam, że opinie o tychże pozycjach zamieszczę w jednym poście, bowiem, gdybym miała recenzować poszczególne z nich, to wówczas nie tylko takowe oceny składałaby się z zaledwie paru zdań, ale też musiałabym wiele informacji powtórzyć. Zapraszam zatem na moją - niekoniecznie - pozytywną opinię o serii :)

Tara Sivec - amerykańska pisarka, żona, matka. Mieszka w Ohio z mężem i dwójką dzieci. Po kilkunastu latach pracy jako broker chwyciła za pióro z postanowieniem napisania pierwszej powieści. Jest autorką kilku światowych bestsellerów, między innymi serii Chocolate Lovers, której pierwszy tom "Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości" zyskał uznanie czytelników i zdobył wiele nagród literackich. (źródło: okładka książki "Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości")

"Pokusy i łakocie. Rodzina nie do końca idealna" (tom II)
Mija kilka lat, odkąd Claire i Carter spotkali się przypadkowo na imprezie i spędzili namiętną, upojną noc. Claire, będąc wówczas młodą studentką zaszła w ciążę, a po dziewięciu miesiącach na świat przyszedł jej synek - Gavin. Niestety, pomimo wszelkich starań, kobieta nie mogła odnaleźć nieznajomego - ojca ich dziecka. Jednak po kilku latach dostrzegają siebie w barze, w którym Claire pracowała. Od tamtej pory stają się nierozłączni, spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Carter okazuje się być wspaniałym i odpowiedzialnym ojcem oraz idealnym partnerem. Podejmują decyzję o wspólnym zamieszkaniu, Claire z synkiem przeprowadzają się do Cartera. On nadal pracuje w branży samochodowej, a Claire skupia się na wymyślaniu i przygotowywaniu słodkości do swojego niedawno otwartego sklepu ze smakołykami. Wydawałoby się, że wszystko między nimi cudownie się układa, że bardzo się kochają. Aczkolwiek każde z nich odnosi wrażenie, że łączące ich uczucie traci na sile. Carter coraz częściej myśli o oświadczeniu się swojej partnerce i nieustannie wpada na ciekawe (według niego) pomysły i koncepcje, ale niestety za każdym razem ponosi klęskę. Natomiast Claire zaczyna wątpić w to, że kiedykolwiek otrzyma od ukochanego mężczyzny pierścionek zaręczynowy i stanie przed ołtarzem...

"Pokusy i łakocie. Kochanie, jeszcze tu jestem!" (tom III)
Drew i Jenny (najlepsi przyjaciele Cartera i Claire) są rodzicami dwójki małych dzieci: kilkuletniej córki (Veronica) i oraz niespełna trzymiesięcznego synka (Billy). Mężczyzna sporo czasu spędza w pracy, głównie na nocnych zmianach. A po powrocie do domu przesypia kilka godzin. Zatem opieka nad dziećmi i wszystkie obowiązki domowe spadają na Jenny, która ponadto pomaga swojej przyjaciółce w promocji sklepu "Pokusy i łakocie". Kobieta jest zmęczona, wyczerpana, a jej jedynym pragnieniem każdego dnia jest sen. Poza tym czuje się nieatrakcyjna i poniekąd samotna. Twierdzi, że Drew w ogóle jej nie docenia, nie stara się jej pomóc, a ją zwyczajnie przytłaczają codzienne obowiązki i problemy. Dodatkowo mężczyzna nieustannie namawia ją na intymne igraszki, a ona bynajmniej nie ma na to ochoty. Woli ten czas przeznaczyć na odpoczynek i wpaść w objęcia Morfeusza...

Bohaterami wszystkich tomów trylogii jest grupa przyjaciół: Claire, Carter, Liz, Jim, Jenny i Drew oraz ich urocze, niesforne, ciekawe i pomysłowe dzieci. Claire i Liz są współwłaścicielkami firmy "Pokusy i łakocie" - sklepu składającego się z dwóch pomieszczeń: w jednym z nich serwowane są same słodkie pyszności, a w drugim oferowane są gadżety erotyczne. W prowadzeniu biznesu, który z każdym dniem zyskuje coraz to nowych klientów i sympatyków, kobietom pomaga Jenny, zajmująca się marketingiem i promocją. Przyjaciółki uwielbiają spędzać ze sobą czas, prowadzą długie rozmowy na każdy temat, dzielą się doświadczeniami (głównie w kwestiach intymnych),poddają się wielu szaleństwom, pomagają sobie nawzajem i okazują wsparcie w trudnych momentach, a także uwielbiają popadać w tarapaty. Natomiast mężczyźni pracują w przedsiębiorstwie samochodowym, często na nocnych zmianach. Wtedy zazwyczaj wpadają na dziwne pomysły, przedstawiają swoje przemyślenia i spostrzeżenia oraz wysnuwają dość ciekawe wnioski, przede wszystkim dotyczące zachowań kobiet. Ponadto zdarza im się przejmować opiekę nad dziećmi, kiedy kobiety postanawiają wyjść na imprezę czy po prostu spotkać się na kawkę. Tworzą zgraną paczkę przyjaciół, których od początku poniekąd obdarzyłam sympatią, w szczególności ze względu na to, iż każda z tych osób charakteryzuje się ogromnym poczuciem humoru, dystansem do wielu spraw, otwartością, swobodnym stylem bycia oraz lekkim podejściem do życia. Aczkolwiek chwilami miałam wrażenie, jakbym miała do czynienia z nastolatkami, a nie dojrzałymi, dorosłymi ludźmi, a tym bardziej rodzicami małych dzieci. Bywali lekkomyślni, infantylni, wulgarni, a poza tym dosłownie wszystko zaczęło im się kojarzyć z seksem, co w pewnym momencie zaczęło mnie irytować, bowiem ileż można nawijać o ekscesach łóżkowych i opowiadać o działaniu wszelakich przyrządów do zaspokajania intymnych potrzeb. Praktycznie na każdej przewracanej kartce nawiązywano do seksu i każda strona urozmaicana była słownictwem do niego nawiązującym.

Fabuła ukazana w każdym z tomów jest banalna, nieskomplikowana i przewidywalna. Owszem bywały fragmenty wywołujące zaskoczenie i zaszokowanie, jednak były to raczej sceny z udziałem dzieci w roli głównej (np. malowanie twarzy czarnym niezmywalnym markerem). Oczywiście pojawiało się mnóstwo wydarzeń, które wywoływały lekki uśmiech na twarzy, a nawet doprowadzały do tego, że płakałam ze śmiechu i musiałam przerwać lekturę, ażeby dojść do normalnego stanu i kontynuować czytanie. Takich sytuacji było wiele, m.in.: wieczór panieński jednej z bohaterek, zastosowanie gazu łzawiącego i paralizatora, śledztwo prowadzone przez ojca Drew, korzystanie z poradnika "Jak sprawić, by w twoim małżeństwie znów zapłonął ogień", poród widziany oczami mężczyzny, sposób na chrapiącego faceta czy zawody z użyciem pewnego erotycznego gadżetu. Brakowało mi natomiast fragmentów, skupiających się na przygotowywaniu wypieków serwowanych w sklepie jednej z bohaterek. Jeżeli już pojawiały się jakiekolwiek sceny właśnie w tymże miejscu, to na pewno nie dotyczyły one przyrządzania słodkości. Niestety odnotowałam też momenty znudzenia i znużenia (już pod koniec drugiego tomu). Wówczas zaczęłam się zastanawiać, co mnie podkusiło, aby sięgnąć po tę trylogię. A w trakcie lektury trzeciego tomu pragnęłam tylko jednego, aby po prostu jak najszybciej dotrzeć do ostatniej strony i zwyczajnie odłożyć książkę na półkę.

Każda z powieści napisana jest prostym, lekkim i zrozumiałym, a chwilami wręcz trywialnym i prymitywnym językiem. Dialogi są z reguły zabawne, ale w wielu przypadkach również wulgarne i pozbawione jakiegokolwiek sensu. Zastosowano narracje pierwszoosobowe. Historie ukazane zostały zarówno z perspektywy kobiet (Claire - II tom, Jenny - III tom),jak i mężczyzn (Carter - II tom, Drew - III tom). Dzięki tym zabiegom możemy bardzo dokładnie poznać problemy, rozterki oraz refleksje poszczególnych postaci. Dodatkowo duża czcionka oraz krótkie kilkustronicowe rozdziały zdecydowanie wpływały na szybkość czytania (na szczęście). Niewątpliwie atutem trylogii są ekspresyjne, jaskrawe, przyciągające wzrok okładki (pomijając oprawę pierwszego tomu, która moim zdaniem jest najsłabsza i kompletnie odbiega od pozostałych dwóch).

Podsumowując, "Pokusy i łakocie. Rodzina nie do końca idealna" oraz "Pokusy i łakocie. Kochanie, jeszcze tu jestem!" to czytadła idealne na leniwe i ponure dni, mogące zapewnić dobrą rozrywkę i dostarczyć mnóstwo pozytywnej energii. To też jedne z tych niewymagających i niewnoszących nic wartościowego do życia książek, o których się zapomina po odłożeniu ich na półkę.

1982

Matko i córko, to naprawdę jest książka? I ja to coś przeczytałam? Dla mnie dno totalne, istna grafomania, tania pornografia dla ubogich duchem. Jest mi wstyd,że zmarnowałam czas przy czymś takim, bo książką ciężko to nazwać.

W ostatnim tomie serii "Pokusy i łakocie" poznajemy historię Jenny i Drew. Jest to najbardziej zabawna, bezpośrednia i erotyczna pora od początku serii. Są to dorośli ludzie, którzy założyli rodzinę, ale niestety sami zachowują się jak małe dzieci. Jednak pomimo takiego zachowania i z pomocą przyjaciół potrafią wyjść z każdej opresji.
Podsumowując książka sama w sobie jest zabawna, zwariowana, doprowadza do łez, a przede wszystkim jest warta przeczytania.

Podsumowując książka sama w sobie jest...

1977

Głównymi bohaterami tej części są Jenny i Drew. Przez wiele lat przyjaciele zazdrościli im namiętności, szalonych seksualnych eksperymentów i ekscesów, o których plotkowali inni. Coś jednak się zmieniło. Na świecie pojawili się Veronica i Billy. Od czasu narodzin chłopca, małżonkowie przestali ze sobą sypiać. Drew za wszelką cenę stara się na nowo rozbudzić w żonie namiętność. Jenny chce jednak czegoś innego - marzy o tym, by się wyspać. Carter, Claire, Liz i Jim starają się pomóc przyjaciołom. Czy im się to uda?

Czytając poprzednią część cyklu, zalewałam się łzami ze śmiechu. Bolał mnie brzuch, dostawałam czkawki. W przypadku trzeciego tomu było już inaczej. Owszem, pojawiały się momenty, w których chowałam twarz w poduszkę, żeby sąsiedzi nie słyszeli mojego dzikiego rechotu, ale było ich niewiele, co mnie rozczarowało.

Nie do końca umiałam, przyzwyczaić się do tego, że głównymi bohaterami są Jenny i Drew. Mężczyzna zawsze mnie irytował. Nie inaczej było teraz. Nie mogłam się do niego przekonać. Za nic nie chciałabym mieć takiego męża. Nawet gdyby płacili mi srogie miliony. Jenny znów zapunktowała w moich oczach. Tara Sivec bardzo dobrze pokazała to, w jaki sposób zmienia się mentalność kobiety, gdy na świecie pojawia się dziecko. Było mi żal Jenny i miałam ochotę trzepnąć Drew w łeb.

Mam wrażenie, że autorka przedobrzyła. Miało być prześmiesznie, a wcale tak nie było. Momentami było dość niezręcznie. Nie wszystkie żarty do mnie przemówiły. Czuję się rozczarowana po lekturze. Liczyłam na bombę. Nic takiego nie dostałam.

Jeżeli czytaliście poprzednie części cyklu, możecie przeczytać trzeci tom, ale nie gwarantuję, że będziecie usatysfakcjonowani po lekturze. W moim odczuciu autorka nie utrzymała postawionej sobie poprzeczki. Szkoda, wielka szkoda.

www.czytelnia-mola-ksiazkowego.blogspot.com

„Rodzina nie do końca idealna” to kontynuacja książki „Pokusy i łakocie”. Opowiada dalszą historie Clarie i Cartera. Ich znajomość zaczęła się nie typowo, gdyż dziewczyna usilnie chcąc stracić dziewictwo uwiodła nieznajomego na studenckiej imprezie. Jednorazowa przygoda kończy się poczęciem dziecka, lecz Carter i Clarie spotykają się po kilku latach. Przez ten czas nieustannie o sobie myśleli i kiedy spotkali się ponownie, postanowili stworzyć związek.

W drugiej części śledzimy próby oświadczyn, które Carter nieudolnie czynił. Cała książka kluczy wokół tego temu, lecz nie było to w żadnym calu nużące. Książka porusza czysto ludzkie problemy i szczerze powiem, że w wielu przypadkach chciałam przybić piątkę z główną bohaterką i krzyknąć, „rozumiem, co czujesz!”. Syn bohaterów niezawodnie szokuję i bawi. Na ich przykładzie doskonali widać, jakim wielkim wyzwaniem jest rodzicielstwo i karanie pociech za przewinienia, których się dopuszczają. Wydaję się to takie łatwe i proste, lecz uwiążcie mi, prawdziwym dokonaniem jest zachowanie powagi w sytuacji śmiesznej i złej jednocześnie.

„Kochanie, jeszcze tu jestem!” Trzecia już część przesłodkiej serii, nie dotyczy Cartera i Clarie tylko ich przyjaciół Drew i Jenny. Po części tęskniłam za rodzinką, którą poznałam w poprzednich tomach, lecz nadal pojawiali się w książce i szczegóły z ich dalszej, życiowej przygody zrekompensowały mi to. Jeśli chodzi o tę książkę, to jestem nią w dużej mirze rozczarowana, ponieważ Jenny i Drew borykają się z brakiem pożycia małżeńskiego, a biorąc pod uwagę libido bohaterów z poprzednich
części, jest zadziwiające. Miałam wrażenie, że było to wymuszone, a sama idea małżeństwa pokazana, jako ciężka harówka, w której nie ma chwili dla siebie oraz bliskość z drugą osobą. Oczywiście bywa lepiej i gorzej, lecz czytając „Kochanie, jeszcze tu jestem” czułam się przytłoczona i nawet liczne zabawne sytuacje nie poprawiły mi nastroju.

„Pokusy i łakocie” to seria specyficzna i należy podejść do niej z przymrużeniem oka. Jeśli ktoś pragnie powieści z wyższej pułki, powinien sobie ją odpuścić, lecz jeśli zapragniecie spędzić miło i niezobowiązująco czas, jak najbardziej polecam. Druga część lepsza, jednak ci, którzy ulegną czarowi Clarie i Cartera z pewnością sięgnę po kontynuacje.

Jest to komedia, która bawi do łez i nie jest to przesadą. Miałam trudności z przebrnięciem przez pierwszy rozdział „Rodziny nie do końca idealnej”, nie dlatego, że był nudny, tylko dlatego, że co chwilę wybuchałam śmiechem. Wiele sytuacji zostało wyolbrzymionych, nawet przerysowanych, jednak nie można zarzucić tym książką braku autentyczności. Życie Cartera i Clarie oraz ich przyjaciół jest usiane kompromitującymi wpadkami, które bawią. Całości dopełnia przesłodki klimat czekoladowych łakoci. Książki te mają na celu rozbawić czytelnika, więc jeśli macie ochotę na dobrą komedii, nie szukajcie jej w telewizji, tylko otwórzcie książkę i cieszcie lekturą.

Tom 2: 4+/6
Tom 3: 3/6