Geek Girl. Modelka z przypadku

2015-03-18
2013-02-13
Iwona Wasilewska
modelka kujon młodzież

Podsumowując, fajna ale dla dzieci.

Z początku książka niesamowicie mnie denerwowała. Stała na regale dobre kilka lat kompletnie nie rusza i żałuje, że nie przeczytałam jej kiedyś. Teraz (mając 17 lat) książka jest dla mnie zbyt dziecinna, może po prostu nie moje poczucie humoru? Na pewno byłaby lepsza dla młodszych odbiorców. (Chociaż niektóre sytuacje wydają mi się dość krzywdzące i niepoprawne)....

Harriet Manners jest rudowłosą piętnastolatką z szeroką wiedzą na różnorodne tematy, do których nie zalicza się moda. Jest ona najprawdziwszym geekiem. I chodzącą katastrofą. Ma ona jedną najlepszą przyjaciółkę Nat i stalkera Tobbiego. Jednak kiedy przez przypadek zostaje ona zauważona przez agencję modelek jest to dla niej ostatnia deska ratunku, by zmienić siebie i zostać lubianym. Jednak bycie modelką wygląda zupełnie inaczej niż jej się to wydawało. A konsekwencje jakie ponosi przez podjęcia tej decyzji zmienia jej życia.

"-Jestem, jakby to ująć, społecznie niedostosowana.
-Aniołeczku, to po prostu uroczo! Społeczeństwo bywa strasznie nudne, prawda? O wiele lepiej być na jego marginesie."

Jakiś czas temu wspominałam Wam o tej serii, jako idealne pasującej lekturze na wakacyjne czy letnie wieczory... Ale nic więcej nie dodałam. Czas więc napisać ciut więcej słów o pierwszym tomie! "Modelka z przypadku" to przede wszystkim zabawna i napisana z wielkim humorem książka, której główna bohaterka jest geekiem. Wie wszystko, nawet najdrobniejsze na nic potrzebne rzeczy np. że w kocim uchu są 32 mięśnie. No i jak to bywa w takich historiach - szara nie lubiana myszka zostaje przez przypadek dostrzeżona przez agencję modelek. No i tak zaczyna swoją karierę jako modelka!

Możemy się domyślić że Harriet nie ma kompletnie pojęcia o modelingu. Co prowadzi do wielu śmiesznych zdarzeń.
Jak dla mnie książka okazała się świetnym przerywnikiem od wszelkiego rodzaju romansów czy fantastyki.

To jest typowa książka młodzieżowa, która jest lekka, przyjemna i szybciutko się ją czyta. Nie jest to powieść po której możemy spodziewać się łzawej historii, czy pikantnego romansu. Nie. To typowa książka która sprawdzi się na rozluźnienie i poprawę nastroju! Jak dla mnie bomba, bo lubię modę. Dzięki tej książce mogłam na chwilę oderwać się od rzeczywistości i po marzyć o karierze modelki!

Bookstagram: https://www.instagram.com/mirror_ofsoul/

"-Jestem, jakby to ująć, społecznie niedostosowana.

Harriet Manners jest prawie- zwykłą piętnastolatką. Osiąga świetne wyniki w nauce, uwielbia ciekawostki na wszelakie tematy i interesuje się tym, co inni uważają za nudne i głupie. Odstaje od szkolnego społeczeństwa, jest nazywana kujonem i geekiem, co sprawia jej niemałą przykrość. Według niej jej życie jest do bani.
Ale co się stanie jeśli los postanowi dać dziewczynie szansę na zostanie popularną i lubianą? Pewnego dnia, zupełnie przez przypadek, Harriet dostaje propozycję zostania modelką. Co zrobi Geek Girl? Wywróci swój świat do góry nogami, czy wróci do bycia zwykłą dziewczyną?

Ale co się stanie jeśli los postanowi dać dziewczynie...

Świetna lektura i dobra zabawa :) O nastoletnich dylematach, odrzuceniu i o tym, że warto być sobą...

Geek Girl to lekka i przyjazna książka, która dzięki śmiesznym tekstom rozluźnia czytelnika. Historia mi się podobała i z chęcią sięgnę po kolejny tom.

Według mnie książka słaba, nie zachęca , dlatego też nie przeczytałam jej do końca. Nie dla mnie :/

Książka była bardzo śmieszna. Nie mogłam od niej się oderwać.
Świetnie były opisane rozterki i przeżycia głównej bohaterki.
Miło się ją czytało. Książka była rewelacyjna.

Książka była bardzo śmieszna. Nie mogłam od niej się oderwać.
Świetnie były opisane rozterki i przeżycia głównej bohaterki.
Miło się ją czytało. Książka była rewelacyjna.

1997

Dla dzieci

Dla dzieci

Spodziewałam się, że książka będzie o trochę starszych bohaterach.

Spodziewałam się, że książka będzie o trochę starszych bohaterach.

• 2015
  • 2015