Wybaczyć Bogu

Piotr Gąsiorowski Wydawnictwo: Esprit biografia, autobiografia, pamiętnik
Esprit
2014-11-21
2014-11-21

Bardzo bardzo polecam. Ksiazka konkretna i na tamat. Osobiscie bardzo mi pomola w trudnych chwilach i jestem ogromnie wdzieczna autorowi, ze przedstawial sprawe jasno i konkretnie, bez jakiegos psychologicznego belkotu.
Czytalam ja wielokrotnie i nadal bede. Jst ponadczasowa. Znalazlam w niej to czego szukalam.
Obowiazkowa pozycja w kazdej biblteczce.

Obowiazkowa pozycja w kazdej biblteczce.

"Chcesz być szczęśliwy przez chwile? zemścij się. Chcesz być szczęśliwy na zawsze? Przebacz." - Jean-Baptiste Henri Lacordaire

Autor opowiada o jego zmaganiach z cierpieniem po utracie bliskiej osoby. W prosy sposób pokazuje i opowiada swoje losy. Bardzo przydatna pozycja, szczególnie dla osób które zmagają się z wewnętrzną chęcią zemsty i nienawiści do Boga i do innych ludzi. Autor podaje także odnośniki do Pisma Świętego, co daje jeszcze większe spojrzenie na całość.

Polecam, szczególnie że książka jest bardzo krótka, można powiedzieć wręcz spisane kazanie.

Krótko i na temat. Lubię tak.
Zapoznałam się z pozycją w formie audiobooka.
Historia Autora chwyta za serce a rozważania dają do myślenia.
Podoba mi się podpieranie Piotra Słowem Bożym. Zamieszcza konkretną lokalizację w Biblii. Zapewne powrócę aby zaczerpnąć strawy duchowej. Serdecznie polecam!

Krótko i na temat. Lubię tak.
Zapoznałam się z pozycją w formie audiobooka.
Historia Autora chwyta za serce a rozważania dają do myślenia.

Książka zawiera niespełna 90 stron, ale całość wstrząsnęła mną i dała do myślenia. Autorem jest pastor, który po wypadku samochodowym żony czuje w sobie bunt i przeżywa kryzys wiary. Autor dzieli się swoim doświadczeniem, popartym teologią, ale bez natręctwa.

Gąsiorowski stworzył własną drogę do tego, aby dokonać zmiany w sobie, w swoim życiu, aby powrócić do dobrych relacji ze Stwórcą. To niezwykle delikatna, a zarazem osobista historia, napisana życiem pełnym bólu i rozterek.

Autor nie boi stawiać się pytania, dlaczego właśnie tak się stało. Czeka na odpowiedź, czeka na cud. Nie poddaje się i walczy o spokój w swoim sercu. Wie, że musi żyć dla rodziny, zdaje sobie sprawę na jakim etapie życia się znajduje. Konfrontacja z bólem, ze wspomnieniami i przerwaną miłością jest pełne niedokończonych spraw, frustracji i niezrozumienia. Gąsiorowski pokazuje i nie wstydzi się, że każdy chrześcijanin może mieć czas buntu.

"Wybaczyć Bogu" w swojej formie przypomina mi długie kazanie, ale to mi nie przeszkadza. Napisane w sposób prosty, przemawiający do odbiorcy, pozbawione patosu. Porwała mnie szczerość autora. To doskonała książka dla tych, którzy cierpią z powodu straty kogoś bliskiego. Gąsiorowski pokazuje, że w pojedynkę odpadniemy w przedbiegach. Polecam.

Krótka ale bardzo treściwa książka o wybaczaniu. Nie ma możliwości doświadczenia Boga jeżeli nie zaczniemy dawać dobro innym i wybaczać.
Warto przeczytać, jednak obawiam się, że jeden raz nie wystarczy :)

Warto przeczytać, jednak obawiam się, że jeden raz nie wystarczy :)

Nie ukoi bólu po stracie. Nie złagodzi. Pomoże obejść się z nim, ale nie w stu procentach.

To mało. I dużo.

(Żegnaj, do zobaczenia w niebie.)

To mało. I dużo.

(Żegnaj, do zobaczenia w niebie.)

• 1. Książki
  • Audiobooki