R.I.P.

Patronat LC
Mariusz Czubaj Cykl: Marcin Hłasko (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller 400 str.
Albatros
kryminał, sensacja, thriller
kryminał literatura polska Mazury polski kryminał poszukiwanie półświatek zaginięcie zemsta

Albatros
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Bardzo dzikie Mazury

8 Link do recenzji

Lubię! Fajnie sie czytało. Szybko, mocno, efekciarsko. Bardzo dobre.

Druga część niestety gorsza od pierwszej.
Podobno to western? Być może tym należy tłumaczyć porażkę, jaką jest ta książka.
Zbyt niewiarygodna. Zbyt zagmatwana. Dużo niedopowiedzeń.

Ratuje ją tylko dwukrotnie wspomnienie o Jacku Reacherze. Ale jak widać, od czytania Lee Childa bardzo daleka droga do pisania na jego poziomie.

Moje dotychczasowe spotkania z tym autorem nie były dotąd najlepsze, więc spodziewałem się wszystkiego najgorszego.
Tym razem nie było jednak tak źle. Ideologia nie przelewała się z każdej strony - może autor zorientował się, że wkurzanie zbyt dużej populacji potencjalnych czytelników po prostu daje mu po kieszeni?
Jakkolwiek żenadą jest, iż polski podobno pracownik nau...

Pierwsza połowa książki nudna, ciężko mi było przez nią przebrnąć. Dopiero końcówka, w której akcja sunie bardzo szybko do przodu jest interesująca.

Lubię Pana Hłasko, jego poczucie humoru i szczęści :-) Nie lubię superbohaterów a w tej książce pojawia się taki z bródką, który jak Chuck Norris wszystkich wali z półobrotu. Ale ciekawa akcja, zaskakująca końcówka, o której decydują takie detale, że ciężko do samego końca się połapać kto i dlaczego :-) Polecam.

Druga część przygód pana Hłaski. Western. Szybka akcja, walka zła ze złem z wplątaną w to wszystko przynajmniej przyzwoitością głównego bohatera. Choć zły czasami okazuje się dobry. Intryga spójna i sensowna. Mariusz Czubaj gwarantuje dobrą rozrywkę na chwil kilka, kiedy za oknem śnieg i ciemno. Warto.

Super!

Czubaj w Najwyzszej formie!!!!
szkoda ze tak mało pisze bo kazda nastepna ksiazka coraz lepsza
Kiedy jakies ekranizacje sie grzecznie pytam??

63 / 52 / 2018
Kolejna zlecona sprawa Marcina Hłasko. Poszukuje zaginionej dziewczyny, natrafia na Mazurach na gangstera Keniga, jego klikę oraz wyznaniowe zrzeszenie. Każdy jest podejrzany. Sprawa wiąże się też z zaginięciem ojca Hłaski i dlatego wziął to zlecenie. Wiele trupów i zagadkowy mężczyzna z hiszpańską bródką oraz z koloratką, który zabija wielu, ale i pomaga Hła...

Jak obiecałam tak zrobiłam. Przeczytałam drugą cześć...i ta podobała mi się o wiele bardziej. Fajny pomysł, żeby akcję przenieść na Mazury. Ciekawie przedstawiony światek przestępczy, sprawa zaginięcia młodej dziewczyny, tajemniczy ksiądz, krwawe morderstwa...wszystko tutaj jest. Do Marcina Hłasko w pierwszej osobie chyba się już przyzwyczaiłam, a samego byłego policjanta po pr...

Dyskusje

Mariusz Czubaj R.I.P.