R.I.P.

Patronat LC
Mariusz Czubaj Wydawnictwo: Albatros Cykl: Marcin Hłasko (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Albatros
kryminał literatura polska Mazury polski kryminał poszukiwanie półświatek zaginięcie zemsta
Marcin Hłasko (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Bardzo dzikie Mazury

9 Link do recenzji

Dobry, sprawny kryminał, napisany z pazurem i swoistym poczuciem humoru, ironii. Inteligentne to, choć brakowało mi dogłębniejszego nakreślenia postaci głównego Złego. Historia trzyma się kupy, warto przeczytać, zwłaszcza, gdy się jest miłośnikiem kryminałów.

Po kilku stronach chciałem sobie odpuścić. Jakoś nie pasował mi ten styl narracji. Nie zrobiłem tego tylko dlatego, że poznałem pana Czubaja i miło się mi z nim gawędziło, więc po prostu nie miałem serca. I się wkręciłem w tę historię. Taki amerykański styl w Polsce. Fajne.

Lubię! Fajnie sie czytało. Szybko, mocno, efekciarsko. Bardzo dobre.

Druga część niestety gorsza od pierwszej.
Podobno to western? Być może tym należy tłumaczyć porażkę, jaką jest ta książka.
Zbyt niewiarygodna. Zbyt zagmatwana. Dużo niedopowiedzeń.

Ratuje ją tylko dwukrotnie wspomnienie o Jacku Reacherze. Ale jak widać, od czytania Lee Childa bardzo daleka droga do pisania na jego poziomie.

Moje dotychczasowe spotkania z tym autorem nie były dotąd najlepsze, więc spodziewałem się wszystkiego najgorszego.
Tym razem nie było jednak tak źle. Ideologia nie przelewała się z każdej strony - może autor zorientował się, że wkurzanie zbyt dużej populacji potencjalnych czytelników po prostu daje mu po kieszeni?
Jakkolwiek żenadą jest, iż polski podobno pracownik naukowy...

Pierwsza połowa książki nudna, ciężko mi było przez nią przebrnąć. Dopiero końcówka, w której akcja sunie bardzo szybko do przodu jest interesująca.

Lubię Pana Hłasko, jego poczucie humoru i szczęści :-) Nie lubię superbohaterów a w tej książce pojawia się taki z bródką, który jak Chuck Norris wszystkich wali z półobrotu. Ale ciekawa akcja, zaskakująca końcówka, o której decydują takie detale, że ciężko do samego końca się połapać kto i dlaczego :-) Polecam.

Druga część przygód pana Hłaski. Western. Szybka akcja, walka zła ze złem z wplątaną w to wszystko przynajmniej przyzwoitością głównego bohatera. Choć zły czasami okazuje się dobry. Intryga spójna i sensowna. Mariusz Czubaj gwarantuje dobrą rozrywkę na chwil kilka, kiedy za oknem śnieg i ciemno. Warto.

Super!

Czubaj w Najwyzszej formie!!!!
szkoda ze tak mało pisze bo kazda nastepna ksiazka coraz lepsza
Kiedy jakies ekranizacje sie grzecznie pytam??

Dyskusje

• Kryminał