Dziennik Bridget Jones

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 1) literatura piękna
Bridget Jones' Diary
83-7298-036-5
Zuzanna Naczyńska
miłość kobieta humor przyjaźń

Opinie [1 101]

Głównym atutem jest możliwość utożsamiania się z główną bohaterką, która w końcu nie jest idealną długonogą sierotą. Z drugiej strony jest to jednak jedynie, zapewniające dużą dozę rozrywki, guilty pleasure.

Uwielbiam film, postanowiłam więc zajrzeć do książki, oczekując jak zwykle o wiele wiele więcej, niż zostało pokazane na ekranie. Niestety, o ile początek czytało mi się naprawdę przyjemnie, to mniej więcej od połowy opowieść zaczęła mi się okropnie dłużyć, poczułam się znudzona i ledwo doszłam do końca. Bardziej podobała mi się historia przedstawiona w filmie, Bridget w...

Pozycja z trochę niewykorzystanym potencjałem. Sympatyczna bohaterka i ciepły sposób narracji, ale sama akcja raczej średnia. Wątki humorystyczne mało wiarygodne, zaś wątek romantyczny zwyczajnie słaby. Bridget Jones stała się znana głównie za sprawą filmu i nie jest to chyba przypadek. Film w tym przypadku po prostu więcej rzeczy zrobił lepiej niż książka, na której bazował.

Film / Książka - jest dużo bardziej inteligenta i lepiej obrazuje wydarzenia z życia Bridget. Polecam osobom które wiedzą co szukają.

Ksiażka bardzo się rózni od filmu więc polecam przeczytać. Książka zabawna i pełna humoru

Lekka, przyjemna, zabawna, momentami poruszająca opowieść. Idealna na chwilę ukojenia po ciężkim dniu. I choć nie nazywamy się Bridget - z pewnością utożsamimy się z wieloma momentami z jej życia :)

Uśmiałam się. Szczerze i głośno! Jak można sobie odmówić takiej przyjemności? Należy przeczytać koniecznie.

Zabawne, urocze, napisane z lekkością i humorem i co najważniejsze: jakże prawdziwe!

Uwielbiam książkę jak i film!

Lekka, łatwa i przyjemna. Zazwyczaj, gdy przeczytam wymagając kryminał (podczas lektury którego nieustannie muszę się zastanawiać "kto zabił", co trochę męczy), sięgam później po literaturę lżejszą. Tym razem wybór padła na Bridget Jones i nie zawiodłam się !

Dyskusje

24 398