Dziennik Bridget Jones

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 1) literatura piękna
Bridget Jones' Diary
83-7298-036-5
Zuzanna Naczyńska
miłość kobieta humor przyjaźń

Opinie [1 121]

Film jest genialny, więc z ciekawości ruszyłam po książkę. Byłam usatysfakcjonowana faktem, że klimat w książce jest bardzo podobny do filmu. Łatwo i szybko się czyta, na poprawę humoru.

Lekka,zabawna książka do odstersowania.

Cóż, spodziewałam się trochę lepszej lektury, aczkolwiek nie był to czas stracony, a uczucia, które towarzyszyły mi przy jej czytaniu najtrafniej przedstawiłabym w formie sinusoidy. Książkę zdobyłam w postaci ebooka na telefon i mimo, że przez pierwsze kilkadziesiąt stron (wyjątek przyjęcie u Uny i Goeffrey'a) było nudnawo, płytko, nijako, to sięgałam po nią w chwilach gdy...

Czytałem kilkanaście lat temu. Łącznie chyba trzy razy. Za każdym razem świetnie się bawiłem!

Przeczytałam tę książkę z polecenia. Miała zwalać z nóg. Ogólnie w pierwszych rozdziałach jest cienko tylko po to, aby od połowy stać się serią niepowodzeń głównej bohaterki, które często wprawiają czytelnika w śmiech- co jest oczywiście na plus. Ogólnie wydaje mi się, że każda kobieta, nie ważne w jakim wieku, w mniejszym lub większym stopniu będzie się utożsamiać z...

Jak na światowy bestseller, to bez szału. Jest ok, chwilami śmieszna, jednak niespecjalnie wciągająca.

Po kilkunastu obejrzeniach filmu, warto przeczytać pierwowzór. Nie zawiodłam się, chociaż jest kilka wątków innych niż w filmie.

przezabawna wciągająca książka. Polecam!

Jako nastolatka dałam 4 gwiazdki, po kilkunastu latach ocena wzrasta do 8 gwiazdek za rozbawienie, za humorystyczne przedstawienie perypetii kobiety i jej przygód z mężczyznami. Za dystans do tego wszystkiego powinnam dać kolejny punkcik. Książka ma już 24 lata, ale nadal jest aktualna. :) I dobrze!

Lubię takie zwariowane osoby jak Bridget. Książkę czytałam z uśmiechem na ustach. Wszystkie części filmów widziałam kilka razy, dobra komedia :)

Dyskusje

24 772