Dziennik Bridget Jones

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 1) literatura piękna
Bridget Jones' Diary
83-7298-036-5
Zuzanna Naczyńska
miłość kobieta humor przyjaźń

Opinie [1 126]

totalnie wciąż aktualna. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że samotne kobiety po 30 pracujące dzisiaj w korpo mają swoich przyjaciół gejów i wieczorami raczą się alkoholowymi trunkami użalając się czasem nad swoimi kompleksami, które tak na prawdę nimi nie są. Przy książce można się pośmiać, ale pamiętajmy, że jako kobiety jesteśmy wyjątkowe i nie istnieje ideał kobiety, bo...

Oczywiście najpierw obejrzałam film, w sumie ciężko było mi nie obejrzeć, kiedy film wyszedł jak miałam 4 lata, na pewno ciężej by mi było przeczytać wtedy najpierw książkę. Jednak nic to nie ujęło książce. Jest dużo lepsza od filmu, bohaterka z dobrym poczuciem humory zwala z nóg czytelników (lepiej czytać leżąc albo siedząc). Polecam z pewnością.

Genialna pozycja, zabawna. Uwielbiam

Uwielbiam!

Książka jest bardzo dowcipna. Przy czytaniu kilka razy wybuchałam śmiechem. Główna bohaterka wzbudziła moją szczerą sympatię. Rozbraja swoim luzackim podejściem do spraw służbowych/stresowych, barkiem konsekwentności i roztrzepaniem.
Oglądałam również film i uważam, że jest dużo, dużo słabszy.

Nigdy nie rozumiałam, nie rozumiem i nie będę rozumieć faktu, że tak wiele kobiet oszalało na punkcie takiej szmiry. Nudna, nic nie wnosząca, ogłupiająca, do tego umacniająca stereotypy, że kobiety są puste i głupie. Sorry, ale ja się z tym nie utożsamiam! A od podobnych lektur trzymam się z daleka, szkoda oczu, czasu i papieru.

Świetnie się bawiłam i wydaje mi się, że jednak szybko sięgnę po kolejne tomy! 🙈

Lekka, łatwa i przyjemna. Jeżeli ktoś chce się oderwać na chwilę od świata, trochę pośmiać, to jest to dobry wybór.

Każda dziewczyna ma coś w Bridget, która stała się wręcz postacią kultową. Polecam przeczytać książkę, jest jeszcze lepsza niż film.

Film jest genialny, więc z ciekawości ruszyłam po książkę. Byłam usatysfakcjonowana faktem, że klimat w książce jest bardzo podobny do filmu. Łatwo i szybko się czyta, na poprawę humoru.

Dyskusje

24 903