Dziennik Bridget Jones

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 1) literatura piękna
Bridget Jones' Diary
83-7298-036-5
Zuzanna Naczyńska
miłość kobieta humor przyjaźń

Opinie [1 124]

Nigdy nie rozumiałam, nie rozumiem i nie będę rozumieć faktu, że tak wiele kobiet oszalało na punkcie takiej szmiry. Nudna, nic nie wnosząca, ogłupiająca, do tego umacniająca stereotypy, że kobiety są puste i głupie. Sorry, ale ja się z tym nie utożsamiam! A od podobnych lektur trzymam się z daleka, szkoda oczu, czasu i papieru.

Świetnie się bawiłam i wydaje mi się, że jednak szybko sięgnę po kolejne tomy! 🙈

Lekka, łatwa i przyjemna. Jeżeli ktoś chce się oderwać na chwilę od świata, trochę pośmiać, to jest to dobry wybór.

Każda dziewczyna ma coś w Bridget, która stała się wręcz postacią kultową. Polecam przeczytać książkę, jest jeszcze lepsza niż film.

Film jest genialny, więc z ciekawości ruszyłam po książkę. Byłam usatysfakcjonowana faktem, że klimat w książce jest bardzo podobny do filmu. Łatwo i szybko się czyta, na poprawę humoru.

Lekka,zabawna książka do odstersowania.

Cóż, spodziewałam się trochę lepszej lektury, aczkolwiek nie był to czas stracony, a uczucia, które towarzyszyły mi przy jej czytaniu najtrafniej przedstawiłabym w formie sinusoidy. Książkę zdobyłam w postaci ebooka na telefon i mimo, że przez pierwsze kilkadziesiąt stron (wyjątek przyjęcie u Uny i Goeffrey'a) było nudnawo, płytko, nijako, to sięgałam po nią w chwilach gdy...

Czytałem kilkanaście lat temu. Łącznie chyba trzy razy. Za każdym razem świetnie się bawiłem!

Przeczytałam tę książkę z polecenia. Miała zwalać z nóg. Ogólnie w pierwszych rozdziałach jest cienko tylko po to, aby od połowy stać się serią niepowodzeń głównej bohaterki, które często wprawiają czytelnika w śmiech- co jest oczywiście na plus. Ogólnie wydaje mi się, że każda kobieta, nie ważne w jakim wieku, w mniejszym lub większym stopniu będzie się utożsamiać z...

Jak na światowy bestseller, to bez szału. Jest ok, chwilami śmieszna, jednak niespecjalnie wciągająca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

24 828