Dziennik Bridget Jones

Helen Fielding Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridget Jones (tom 1) literatura piękna
Bridget Jones' Diary
83-7298-036-5
Zuzanna Naczyńska
miłość kobieta humor przyjaźń

Opinie [1 138]

Czyta się świetnie. Duża dawka humoru. Jedna z nielicznych pozycji gdzie film i książka są na tym samym poziomie. Polecam

świetnie się bawiłem, polecam

Zawsze mnie bawi ta bohaterka, chociaż zarówno książkę jak i ekranizacje znam prawie na pamięć.

Uwielbiam film Bridget Jones, ale książka mnie jakoś super nie porwała, a szkoda :(

Mnie się udało przeczytać i obejrzeć film w tym tygodniu 😍
I muszę powiedzieć, że podobało mi się i to i to.

Niestety w większości przypadków książka jednak lepsza, a tu film jej dorównuje 🥰

Dziennik Bridget Jones to komedia opowiadająca o trzydziestoletniej starej pannie, która szuka tego jedynego. Zakochuje się w swoim przełożonym, ale czy na pewno to ten...

Nie jest to literatura wysokich lotów, ale czyta się te książkę z przyjemnością. Zwłaszcza dla kobiet borykających się z tymi samymi problemami co główna bohaterka, "Dziennik" może być dowodem na to, że nie są one osamotnione.

Uff, udało mi się jeszcze w tym roku uporać z pewnym dziennikiem trzydziestoparoletniej singielki, która notuje systematycznie ilości wypitego alkoholu, wypalonych papierosów i zjedzonych kalorii. Ma niby postanowienia noworoczne i stara się ich trzymać, jednak jej silna wola jest często dosyć słaba (tak jak moja 😪).
Bridget to zwariowana romantyczka, która jest mało...

Ok, dobiłam do ostatniej strony i nie rozumiem fenomenu. Momentami było nawet zabawnie, ale niestety angielski humor nie wygrał w moim odczuciu z irytującą mnie główną bohaterką. To znaczy: Bridget wydaje się sympatyczna, ale bardzo pogubiona i pomimo wieku oraz teoretycznej samodzielności (własne mieszkanie, stała praca, ukończone studia) w dalszym ciągu zależna od...

Książka napisana językiem, który do mnie niestety nie trafił, a szkoda, bo czyta się ją szybko.

Co do bohaterów za dużo się ich nie pojawia, głównie czytamy myśli tytułowej bohaterki.

Fabuły tu nie ma jak dla mnie. Książka niesamowicie nudna, bo tak naprawdę o niczym.

Zdecydowanie odradzam czytać, bo nie widzę sensu. Jednocześnie ja dam szansę tej serii i sięgnę po 2...

Z Brigdet Jones jest tak jak z cebulą - jedni ją uwielbiają i nie mogą się bez niej obyć, inni omijają szerokim łukiem, a na samo wspomnienie dostają gęsiej skórki. I jak na cebulę przystało jedni przy niej płaczą ze śmiechu, inni z niemocy nad niewyobrażalną nieporadnością, żeby nie powiedzieć wręcz infantylnością. W tym tkwi jednak urok i samej postaci i książki:)...

Dyskusje

25 032