Dar morza

Patronat LC
Diane Chamberlain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Summer`s Child
Kobiety to czytają!

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Niezawodna Diane Chamberlain

25 Link do recenzji

Z początku lektura wydawała mi się niespecjalna, ale wraz z upływem stron fabuła stała się coraz bardziej wciągająca. Mimo licznych tajemnic, zawiłości losów bohaterów, zakończenie jest pozytywne. Nie pozostawia niedomówień, niedosytu i żalu, które często towarzyszą innym pozycjom po zakończeniu czytania. Polecam, czyta się szybko i przyjemnie!

Shelly, czyli tytułowy dar morza, to noworodek znaleziony na plaży przez 11-letnią dziewczynkę, zaadoptowany przez rodzinę Cato. Dzisiaj Shelly ma 22 lat, jest dorosłą kobietą, świadomą swojej przeszłości. Na prośbę bohaterki do miejscowości zamieszkałej przez rodzinę Cato przyjeżdza jej dawny mieszkaniec, który ma pomóc Shelly dowiedzenia się prawdy o biologicznej matce i...

Kolejna ze świetnych powieści Diane Chamberlaine. Sięgam po jej książki w ciemno, i nigdy się jeszcze nie zawiodłam :) Polecam

Po książki Diane Chamberlain sięgam w ciemno. Zwłaszcza teraz, gdy nie jestem w dobrej formie i muszę o siebie zadbać. Na bibliotecznej półce podczas ostatniej wizyty w pobliskiej bibliotece wpadła mi w oko powieść Dar morza. Takiej historii potrzebowałam.

Autorka jest mistrzem tworzenia tajemnicy z sekretami każdego z bohaterów. Mimo, że sama historia napisana przez...

Popieram wypowiedź Mollinki_90,że porównywanie p. Chamberlain do Jodi Picoult to chyba jednak pomyłka. Obie panie zajmują się podobną tematyką, ale w sposobie przekazywania treści, tworzenia klimatu i postaci jest diametralna różnica. Sama opowieść jest zbyt fantastyczna, żeby mogła wydarzyć się naprawdę, dlatego jest całkowicie niewiarygodna (noworodek dopiero co urodzony...

Kto podrzucił maleńką dziewczynkę na plażę? Kim jest matka noworodka? Co ją skłoniło do tego czynu? Tropy prowadzą w wiele miejsc. Rozwiązanie zaskakuje.

Kolejna książka jednej w moich ulubionych autorek powieści obyczajowych "Dar morza" Diane Chamberlain.
Zdecydowanie obfitowała w niespodzianki mniej lub bardziej bolesne dla bohaterów, co dodawało smaczku całej historii.

Jedenastoletnia Daria wczesnym rankiem znajduje na plaży w muszli nowo narodzone niemowlę. Dziewczynka staje się bohaterką, gdy nie poddając się panice,...

Jedenastoletnia Daria Cato we wczesny ranek krótko po zakończeniu sztormu wyrusza na samotny spacer po plaży. Poza muszelkami znajduje coś, co wywraca życie jej i jej rodziny do góry nogami. Pod jedną z większych muszli Daria znajduje dziecko. Po wyczerpującym śledztwie, które nie przyniosło żadnych rezultatów, rodzina Cato postanawia...

Książki tej autorki dobrze się czyta do pewnego momentu a potem stają się nudne i tak jest z tą pozycją.

Historia intrygująca,zagmatwana i do samego końca trzyma w napięciu.Może nie za bardzo przypadła mi do gustu ale przyjemnie się czytało.Zakończenia nie można się domyślić bo autorka myli niektórymi wątkami.Trzeba mieć potężną wyobraźnie żeby napisać taką powieść.

Dyskusje

• 2018