Philby - Szpiegowska afera stulecia

Anthony Cave Brown Wydawnictwo: literatura faktu
Michał Przeczek
literatura faktu
Michał Przeczek

Sięgałem po tą książkę by dowiedzieć się czegoś więcej o żyhciu Kima.
Ku mojemu zaskoczeniu, otrzymałem mnóstwo informacji o ojcu Kima St. Johnie, sytuacji geopolitycznej na bliskim wschodzie o w okresi I wojny i po.
Książkę można podzielić na 3 etapy:
I - St. John
II - Kim w Cambridge i SIS
III - Kim w ZSRR

Wybitna biografia, którą czyta się z zainteresowaniem prawie w całości. Zdarzają się dłużyzny, jednak bardziej w następstwie skrupulatności i wnikliwości autora niż z możliwego wodolejstwa. Solidna cegła, którą warto przeczytać. Szczególnie można polecić wszystkim miłośnikom szpiegostwa i klimatów Jamesa Bonda, w celu dojrzenia jak to wygląda w rzeczywistości ;-)

• EpuB
  • Biografie