Dobry glina. Żołnierze miłujący

Okładka książki Dobry glina. Żołnierze miłujący Andrzej W. Sawicki
Okładka książki Dobry glina. Żołnierze miłujący
Andrzej W. Sawicki Wydawnictwo: Erica Cykl: Dobry glina kryminał, sensacja, thriller
Dobry glina
Erica
2014-11-05
2014-11-05

Okładka książki Gdy Ziemia miała nas dość Dawid Juraszek, Bohdan Pękacki, Grzegorz Piórkowski, Andrzej W. Sawicki, Stanisław Truchan, Agnieszka Zerka-Rosik
Gdy Ziemia mia... Dawid Juraszek, Boh...
Okładka książki Tarnowskie Góry Kryminalnie Iwona Banach, Dariusz Barczewski, Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Rafał Dębski, Piotr Górski, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Bożena Mazalik, Piotr Rogoża, Arkady Saulski, Andrzej W. Sawicki, Jacek Sobota, Robert Ziębiński
Tarnowskie Gór... Iwona Banach, Dariu...

Miałem ochotę na coś innego i to był dobry pomysł.Warszawa za czasów istnienia Księstwa Warszawskiego, plątaniny wpływów francuskich, pruskich i rosyjskich.Trochę polskiego ducha ale i ukazanie zależności hmm? "zaborowych".
I w tym wszystkim umiejscowiony wątek sensacyjno-kryminalny, ciekawy i wciągający.
W dodatku w akcję wplecione są postacie jak najbardziej historyczne.Przestają być nazwiskami i nabierają ciała.Dzięki tej lekturze na pewno łatwiej mi teraz wyobrazić sobie tamte czasy, stosunki społeczne jak i sposób działania ówczesnej policji.
Co ciekawe i czego się nie spodziewałem - poznałem przy okazji genezę powstania słowa "glina" :).
Gdyby w taki sposób można było przyswajać wiedzę o wszystkich wydarzeniach historycznych, było by to arcyciekawe. Dobrze się czyta

W dodatku w akcję wplecione są postacie jak najbardziej...

Niezłe. Dobrze się czyta, chociaż chwilami drażniło mnie przeplatanie współczesnej polszczyzny archaizmami (ale nienachalne i bez przesady, taki klimat).

Troszkę jak książka przygodowa dla młodzieży. Do przeczytania w 2-3 godziny. Ciekawe odniesienie historyczne do czasów Księstwa Warszawskiego, nie znajdujące w pełni odzwierciedlenia w języku użytym w książce.

Taka książka na szybko,
Historia lekko wciągając, mogła by być bardziej zawiła,
Opis Polski a dokładnie Warszawy z czasów Księstwa, nawet mi się podobał.

Taka książka na szybko,
Historia lekko wciągając, mogła by być bardziej zawiła,
Opis Polski a dokładnie Warszawy z czasów Księstwa, nawet mi się podobał.

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • FORMA: Powieści