Człowiek, który zapomniał swego nazwiska

Okładka książki Człowiek, który zapomniał swego nazwiska
Stanisław Antoni Wotowski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo CM
2012-01-01
2012-01-01
tożsamość oparte na faktach psychiatryk

więcej Więcej

Bardzo polubiłam twórczość Stanisława Wotowskiego.
Tę książkę w formie audiobooka wysłuchałam z jeszcze większą przyjemnością gdyż jest oparta na faktach.
Wiadomo,że życie pisze najlepsze scenariusze.
Do tego Warszawa i lata 20-30 i pierwszorzędny literacki język,odpowiadający tamtej epoce. Dla mnie majstersztyk.
Polecam zainteresowanym!

Wysłuchana jako audiobook.
Szczerze polecam. Romans, który spodoba się również mężczyźnie.
Piękne postaci, piękne charaktery. Nawet negatywni bohaterowie mają honor i wyrzuty sumienia. Do tego archaiczny język, jakże miło brzmiący.

Intrygujące połączenie kryminału i sensacji przetkane nutką poczciwego romantyzmu. Idealna lektura na księżycową noc o wydłużonych cieniach...

Dzięki tej książce można przenieść się do czasu naszych dziadków lub pradziadków i poczuć dreszczyk emocji, jak to przy kryminale. Książka dobra, aczkolwiek da się ją odłożyć na noc na półkę. Rano ręką sięga po nią powtórnie. Sądziłam, że większość akcji rozgrywa się w szpitalu i doznałam pewnego rozczarowania, gdy wykryłam moją pomyłkę. Stąd gwiazdka mniej.
Ach......

Bardzo dobra książka Stanisława A. Wotowskiego (który nie był zbyt "równy" jeśli chodzi o jakość swoich powieści). Dynamiczna akcja, czyta się bardzo szybko, książka nadawałaby się jako scenariusz sensacyjnego filmu retro. Powieść oparta na faktach, porusza jeden z problemów, z jakimi spotykali się przedwojenni detektywi.

2019

136/2018 (A)

Początek mi się podobał, później miałem takie wrażenie, że wszystko jest szyte zbyt grubymi nićmi i autor poszedł trochę na łatwiznę, choć trudno sądzić, że książka nie jest godna uwagi. Pozycja ta szczególnie spodoba się miłośnikom przedwojennej Warszawy, zresztą jak większość powieści Wotowskiego, może nie ma zbyt wiele szczegółowych opisów, ale realia epoki oddane są...

Moja recenzja:

Przełom lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Do podwarszawskiego zakładu dla nerwowo chorych, w niezwykle tajemniczych okolicznościach zostaje przywieziony trzydziestoletni mężczyzna. Młody człowiek stracił pamięć, nie pamięta nawet swojego nazwiska. Dziwne zachowanie kierującego lecznicą doktora Trettera oraz jednego z pielęgniarzy sprawia, iż mężczyzna...

Bardzo zgrabnie napisany kryminał, który wciąga i się rozpędza, by na samym końcu nieco przyhamować.
Polecam wielbicielom kryminałów. Przedwojennej Warszawy w tłustych, rozbudowanych opisach nie zaznamy, ale język owszem niesie "niemożebne" naleciałości tamtych czasów.

A fabuła: Pan NO NAME szuka swojej tożsamości, a kilku wrogów chce jego ubezwłasnowolnienia a nawet...

• Audiobook
  • Przeczytane 2017
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. mobi)
  • KNDL
  • 2020
  • 52 - 2014

Dodaj cytat z książki Człowiek, który zapomniał swego nazwiska