Romans z draniem

E-bookowo
2014-10-23
2014-10-23

2068

Tę pozycję mogłam przeczytać dzięki uprzejmości autorki. W tym miejscu dziękuję jej za prezent. Tytuł może nie jest zbyt wyszukany, a okładka tym bardziej zniechęcająca, jednak historia jest całkiem dobrze przemyślana. Główną zaletą są wyraźnie nakreśleni bohaterowie. Rzadko się zdarza, aby główna postać była takim czarnym charakterem. Sama fabuła nie jest skomplikowana. Jest mieszanką romansu i kryminału. Znaczną jej część stanowią pikantne opisy scen łóżkowych. Całość bardzo dobrze się ze sobą komponuje. Niestety na minus wpływają wszelkiego rodzaju błędy, zarówno ze strony autorki, jak i wydawcy. Zdarzają się powtórzenia, błędy stylistyczne, interpunkcyjne, literowe, a nawet ortograficzne. Mimo tego uważam tę książkę za całkiem dobry debiut.

Bardzo dobra książka.
Napisana prostym językiem, bardzo fajnie ją się czyta. Akcja toczy się szybko, bez zbędnych, długaśnych opisów.
Bohaterowie zrównoważeni, wyraźni. Polubiłam zarówno Darię jak i Artura, bo facet musi być facet;) Nie znajdziecie tu żadnych histerii, ani dziecięcych podchodów, jak to bywa w tego typu książkach.
Daria jest kobietą sukcesu, wie czego chce od życia i zwyczajnie się nie pieprzy..., to znaczy tak, o tak;),ale nie z życiem. Je bierze za bary, choć jest wskazane, że przeszła wiele i odcisnęło to na niej duże piętno.
To co spodobało mi się w tej książce to to, że autorka darowała nam głupawych galimatiasów uczuciowych rodem z brazylijskich telenowel od których mam dreszcze, fuuuuu.
Daria i Artur nie certolą się ze sobą, a ich decyzja, że chcą być razem nie jest przeciągana przez 200 stron książki do szczęśliwego zakończenia. Nie, bohaterowie są konkretni, potrafią podejmować decyzje, nawet te trudne (bo uczucia przecież nie są łatwe;)).
Co do Artura, mimo, że bandzior, moim zdaniem nie można go nie lubić..., że jest bezwzględny, potrafi być okrutny, nieubłagany?, cóż, takie jest życie. Jest facetem i robi to co facet na jego miejscu musi zrobić, nie bojąc się jednocześnie okazać uczuć swojej kobiecie. Jest czarujący...
Zakończenie tak jakby lekko otwarte. Mam nadzieję na dalszy ciąg.
Samej autorce podpowiedziałabym tylko, żeby dała kopa wydawcy. Książka zawiera sporo błędów. Mnie to nie odrzuca. Innych jednak może to razić.
Książka naprawdę przyjemna na wieczór. Szczerze polecam!

Bardzo dobra książka.
Daria jest kobietą sukcesu, wie czego...

ZAKOCHAJ SIĘ W DRANIU

W chwili gdy stałam się właścicielką książki, tak się ucieszyłam, że momentalnie zabrałam się za czytanie, gdyż uwielbiam hybrydy literacki, bo zawsze są w stanie jakoś mnie zaskoczyć. Ów e- book właśnie do tej grupy hybryd należy. Ma bowiem w sobie trochę z romansu, sporo z erotyku i śladowe ilości sensacji. Czy jestem w pełni usatysfakcjonowana z historii i z treści? O tym za moment.

Daria Loretys- młoda, niezależna, ambitna kobieta sukcesu, nie mająca dobrych wspomnień z mężczyznami.
Artur Kastor- niebezpieczny, brutalny, bezwzględny gangster, preferujący przygodny seks.
ONA i ON- dwa żywioły, dwa przeciwieństwa, których nic nie łączy. Na pozór, gdyż niezrozumiały, dziwny los ma co do tego zupełnie inne zdanie i rzuca ich ku sobie. W krótkim czasie przypadkowe spotkanie zamienia się w płomienny romans, który może nieźle namieszać im w życiu.
Samo ich uczucie może byłoby piękne, gdyby oboje wiedzieli z kim tak naprawdę mają do czynienia…

Jak potoczy się historia zupełnie sobie obcych ludzi? Czy Daria dowie się czym tak naprawdę zajmuje się Artur? Czy Artur przypadkiem zamiesza Darię w swoje niebezpieczne interesy?

Muszę przyznać, że miałam do tej pozycji wielkie oczekiwania. Myślałam, że całkowicie mnie porwie i summa summarum będą ją tylko chwalić. Niestety zawiodłam się i to bardzo. Co mi w niej nie pasowało? W istocie do szału doprowadzały mnie błędy stylistyczne i interpunkcyjne, ale zważywszy, że jest to e- book, to mogę na to nieco przymknąć oko. Gdyby jedynie to mi nie grało, ale gdzie tam! Niestety im głębiej w las, tym więcej… wilków… Wielokrotne powtórzenia, wiele niekiedy zupełnie niepotrzebnych przekleństw i ogrom wulgarnych momentów, które mnie po jakimś czasie zniesmaczyły. Okay, są gangsterzy, zatem musi być groźnie, ale wszędzie jest potrzebny umiar. Poza tym książka posiada około 170 stron, zatem wydarzenia za szybko, a co za tym idzie niedokładnie się rozgrywały. Ledwo wczułam się w jedną sytuację, to pojawiała się kolejna, która całkowicie „miażdżyła” poprzednie wydarzenie. Do tego muszę jeszcze dodać, że praktycznie w każdym rozdziale były opisane sceny łóżkowe. Nie stanowiły one dla mnie jakichś większych przeszkód, bo swoją drogą są opisane ze smakiem, ale jednak mimo wszystko spodziewałam się więcej tych groźniejszych, brutalniejszych wydarzeń.

Jest jednak jakieś pozytywne „ale”, bo nie chcę abyście uznali, że jest już pozamiatane. Mimo pewnych błędów i byków, znalazłam również plusy, które są istotne patrząc na całość. Jednym dużym plusem są z pewnością świetnie wykreowane postacie, zwłaszcza Artur. Ciepły, seksowny, władczy, dominujący, pociągający, nieco arogancki mężczyzna, który doskonale wie czego chce i nie spocznie, póki nie osiągnie postawionego przez siebie celu. Wręcz idealny drań. A zważywszy, że bardzo lubię tak przedstawionych mężczyzn, to w tym przypadku autorka „Romansu…” wkradła się podstępnie w moje łaski. Natomiast jeśli chodzi o Darię, przed naszymi oczami pojawia się kobieta, która kontrastuje z Arturem, ale nie można powiedzieć o niej, że jest kryształowa, bo niekiedy reaktywuje się w niej postać zimnej suki. Ciągnie swój do swego ;)

A historia? Mi koniec końców przypadła do gustu. Mimo wielu doprowadzających do szału powtórzeń i niezbyt kunsztownego języka, czyta się ją piorunem, a na końcu czuje się spustoszenie. Dlaczego? Historia została zakończona w takim momencie, że już się zastanawiam co wydarzy się dalej, gdyż jestem przekonana, że powstanie kontynuacja. Jakby nie było i tak nie mogę się doczekać dalszych losów nietuzinkowych bohaterów.

Reasumując, „Romans z draniem” mimo wielu niedociągnięć ma w sobie potencjał, który podczas czytania niejedna osoba poczuje w postaci delikatnego wiaterka. Książki nie będę nikomu polecać, gdyż wychodzę z założenia, że jeśli ktoś z tą pozycją będzie chciał się zapoznać, to wcześniej czy później to uczyni. To tylko są moje osobiste odczucia względem tej pozycji, więc nie musicie od razu nastawiać się do niej pesymistycznie. Mimo wszystko czas, który poświęciłam na debiut Justyny Banowskiej mogę zaliczyć do udanych :)

ZAKOCHAJ SIĘ W DRANIU

Czytam drugi raz! Polecam

Czytam drugi raz! Polecam

• Ebooki A
  • 2015
  • 2015 rok
  • 2013 - 2015

Dodaj cytat z książki Romans z draniem