Collide

Okładka książki Collide Gail McHugh
Okładka książki Collide
Gail McHugh Wydawnictwo: Akurat Cykl: Collide (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Collide (tom 1)
Collide
Akurat
2015-06-17
2015-06-17
Anna Dorota Kamińska

Wierząc w kłamstwa, wątpiąc w prawdę

"Collide" to przecietna lektura z monotonna, zubozala fabula. Historia Emily i Gavina, ma swoje ciekawe momenty, wiec ksiazke czyta sie szybko i przyjemnie. Niestety, nie jestem w stanie wylonic z fabuly zadnych ciekawszych zdarzen, zwrotow akcji.Najbardziej zaintrygowal mnie poczatek ksiazki, wstepne wydarzenia, pierwsze spotkanie glownych bohaterow, chemia ktora zrodzila sie miedzy nimi juz w pierwszym momencie, wskazywaly na to, iz ksiazka bedzie swietna! Niestety moj entuzjazm, w miare rozwoju akcji, wygasl bezpowrotnie. Zakonczenie ksiazki nie jest do konca jasne, choc wymeczylam sie lektura, kusi mnie aby siegnac po czesc druga i dowiedziec sie, jakiego wyboru dokonala Emily i jakie tajemnice skrywa w sobie Gavin. Zapowiedz autorki, pochlebne recenzje, zapowiadaly duzo lepsza ksiazke.

Niezbyt podobała mi się forma pisania. Nie jesteśmy tu bohaterem, a jakby osobą, której się to wszystko opowiada. Trzeba się wczuć i ogarnąć od początku, bo potem można trochę się pogubić, szczególnie, że z myśli Emily wchodzimy na myśli Gavina i na odwrót. Nie jest to jakoś rozdzielane, więc tutaj trochę mały minus. Co do historii, nie jest taka zła, Emily jest trochę wnerwiajqca, bo sama nie wie czego chce. Niby innego kocha, ale dalej jest ze swoim w jakiś sposób katem, osobą, która znęca się nad nią psychicznie. Jednak ona nie widzi tego, ciagle ma jakieś wymówki na niego. Jasne, obecny chłopak/narzeczony pomógł jej w bardzo trudnych chwilach. Nie oznacza to jednak, że może rządzić umysłem Emily i dawać ją w poczucie winy. Ona przy nim nic nie może, bo ten ma zaraz nerwa i najlepiej stłukł by ją na kwaśne jabłko. No nienawidzę gościa. Zobaczymy, jak to się rozegra wszystko w drugiej części.

Ciężko mi jest ocenić tę książkę. To bardziej historia dla młodszych czytelników, niż dla mnie, ale wciągnęła mnie i jestem ciekawa jak potoczą się losy bohaterów.

Wciągają historia, pochłonęłam w jeden wieczór.

Wciągają historia, pochłonęłam w jeden wieczór.

Bardzo słaba historia. Trochę kalka tego co już było. Główni bohaterowie tacy jacyś bez życia. Standardowo główna bohaterka to młodziutka, głupiutka dziewczyna z bagażem doświadczeń, a główny bohater to playboy, którego standardowo trzeba uleczyć.

Okropnie mnie wymęczyła ta książka.

Okropnie mnie wymęczyła ta książka.

Zapowiadało się fajnie, a wymęczyło mnie jak nie wiem.

Strasznie głupia główna bohaterka. Od samego początku tkwi w toksycznym związku, ale robi dosłownie wszystko żeby tego nie widzieć. Dodatkowo ani jej przyjaciółka, ani facet, który rzekomo stracił dla niej głowę nie pomagają jej rzucić tego kolesia....

Słabo, kontynuacji chyba nie przeczytam.

Zapowiadało się fajnie, a wymęczyło mnie jak nie wiem.

Słabo, kontynuacji chyba nie przeczytam.

Gdy czytałam ksiązkę wiele lat temu, to byłam zachwycona, dzisiaj wypada tak sobie.
Chemia wyczuwalna pomiędzy bohaterami i lekko się czyta, ale nie ma tego czegoś.

... znów kręcę młynka palcami :)
tak odmóżająco i ckliwie.
Główna bohaterka trochę irytująca,
ale może miłość robi z nas głupców 🤔

... znów kręcę młynka palcami :)
tak odmóżająco i ckliwie.
Główna bohaterka trochę irytująca,
ale może miłość robi z nas głupców 🤔

Taka sobie, spodziewałam sie czegos bardziej interesującego.

Taka sobie, spodziewałam sie czegos bardziej interesującego.

Ta książka zasługuje na mocną 5. Historia Emily porusza, bo zawiera w sobie ból pragnienia, namiętność oraz miłość. Emily ma chłopaka Dillona, który jest bogaty. Wiele jej pomógł, kiedy jej matka umarła. I dlatego go kocha, za pomoc wsparcie i myślała że jest dobry. Jednak kiedy przeprowadza się do Nowego Jorku tam poznaje Gavina. On wyzwala w niej wszystkie uczucia z jej zakamarków. Od razu czują między sobą więź. Teraz Emily ma problem czy słuchać głosu rozsądku i zostać z Dillonem, który zaczyna ujawniać swoją prawdziwą arogancką i brutalną twarz, czy słuchać serca i wybrać Gavina, z którym przez parę krótkich chwil była szczęśliwa.

Biorę się za drugi tom bo tam jest rozwiązanie tej zagadki.

• 2015
  • 2015