Maratończyk

Okładka książki Maratończyk
Bill RodgersMatthew Shepatin Wydawnictwo: Galaktyka Seria: Bieganie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Bieganie
Marathon Man
Galaktyka
2014-10-01
2014-10-01
Piotr Cieślak
bieganie maraton sport biografia trening

Okładka książki Maratończyk. Moja 42-kilometrowa droga od anonimowego biegacza do szczytów sławy Bill Rodgers, Matthew Shepatin
Ocena 4,0
Maratończyk. M... Bill Rodgers, Matth...
Okładka książki Bieganie nie tylko dla żółtodziobów Scott Douglas, Bill Rodgers
Ocena 6,3
Bieganie nie t... Scott Douglas, Bill...

Nie lubię biegać, nie interesuję się sportem, ale książka jest na tyle wciągająca i napisana z pasją, że przeczytałam ją w dwa wieczory. Doskonała!

Bardzo dobrze napisana, ciekawa, oddaje szczerą pasję biegania, a także niepowtarzalny klimat. Jedyny minus to moim zdaniem momentami zbyt długie opisy maratonu w Bostonie 1975.

Bardzo fajna książka nie tylko dla biegaczy.
Ja (biegacz) przez całą lekturę nie mogłem się nadziwić jak można nic innego w życiu nie robić, tylko biegać ;)
No i polecam współczesnym "biegaczom - gadżeciarzom", którzy mają na sobie ciuchy i sprzęt za kilka tysięcy złotych, opisy tego w czym i z czym biegał główny bohater książki :)

ok. ale czytałem ciekawsze biografie o biegaczach.

Lata 70 w USA, kiedy to biegało się dla przyjemności i pasji. Historia wzlotów i upadków wyluzowanego Billa, takie jest prawdziwe życie. Pozytywny gość, który podąża do przodu pomimo przecwiności.
Bardzo dobrze się czyta i mobilizuje do ciężkiej pracy. Polecam :)

Szalone lata 70 - te: tak mi się owy okres XX wieku kojarzy. Raczej zawsze miałem to powiązane z młodzieńczą pogonią za rozrywką,, rock n rollem, funky, zabawą, buńczucznemu nastawieniu się młodego rosnącego społeczeństwa do świata, miłowaniem pokoju, paleniem marychy i zażywaniem kwasu LSD - rodem hipisowskiego ruchu ,,dzieci kwiaty". Książka wywarła na mnie szok. Bo...

Świetna książka ukazująca losy zwykłego mężczyzny, który dotarł na sam szczyt i trwał jako numer jeden wiele lat. Ujmująca swoją prostotą, świetny, skromny gośc, który odmienił losy biegania maratonów. Nogi same się rwą do treningu przy tej pozycji. Szacunek za wielkie osiągnięcia Rogersa. Godna przeczytania dla kogoś kto uwielbia biegać i nie tylko.

Absolutnie fenomenalna książka o bieganiu. Działa jak świetny motywator, bez zbędnego gadania. Rewelacyjnie ukazuję epokę gdzie liczyła się ciężka praca i masa kilometrów, gdzie każdy miał szanse a o dominacji czarnoskórych nawet nie było mowy.

Kawał dobrej historii.

Co tu dużo pisać, obowiązkowa lektura dla każdego zainteresowanego bieganiem. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Gorąco polecam!

• Sport
  • 2015